Hétfőn bizonytalankodhat a forint, miután múlt héten, szerdán újabb ötéves csúcsot döntött 235,25/eurón. A csúcsdöntések a múlt héten sok befektetőt vonzottak, azonban egyes elemzők figyelmeztettek, hogy
a forint már-már túlértékelt. Mások szerint a magas kamat miatt a forint
továbbra is népszerű lehet a külföldi befektetők hozamelőnyjátéka számára, annak ellenére, hogy a múlt hétfőre várt újabb kamatemelés elmaradt. A későbbi kamatemelési várakozások visszafogására figyelmeztetett viszont pénteken a termelőiár-infláció lassulásáról megjelent adat. Hétfőn ellenben
az első negyedévi folyómérlegről várt jó adatsor megint erősítheti a bizalmat a magyar gazdaság javuló alapjai iránt, írta elemzők véleményét idézve hétfő reggel a Dow Jones hírügynökség.
A londoni bankközi piacon
a forint hétfő reggel 237,58-89/eurón állt, 0,07 százalékkal gyengébb volt az euróval szemben a kora hajnalinál, és 6,04 százalékkal erősebb, mint év végén.
A
szlovák korona hétfő reggel, 30,250-90/eurón, 9,94 százalékkal erősebb (péntek reggel 9,79 százalékkal erősebb), a
cseh korona 23,830-40/eurón, 10,07 százalékkal erősebb (péntek reggel 9,28 százalékkal erősebb), a
lengyel zlotyi 3,3678-720/eurón, 6,46 százalékkal erősebb (péntek reggel 6,28 százalékkal erősebb) volt az euróval szemben, mint év végén.
Hétfő reggel
az euró 1,5786 dollár volt vételi oldalon, 0,0009 dollárral drágább a pénteki későinél.
Legfrissebb devizaárfolyamokMTI