A bizalmas azonosító adatok, csakúgy, mint az igazolványok, a bűnözők számára értéket képviselnek, amelyekkel mások pénzéhez juthatnak, ezért különböző trükkökkel próbálják megszerezni azokat.
Az azonosító adatokat csak a banki szerződésben foglaltaknak megfelelő helyen és módon biztonságos használni. A bankok készségesen tájékoztatják ügyfeleiket az internetbanki szolgáltatások feltételeiről, illetve a szükséges biztonsági intézkedésekről.
Az adathalászat ismert módszerei mellett már Magyarországon is megjelent a telefonos adatszerzés, ahol telefonon keresztül próbálják kicsalni a banki ügyfelek azonosító adatait. Minden esetben fontos meggyőződni arról, hogy ki az, aki elkéri az azonosító adatokat.
Az adathalászat trükkjei szaporodnak (interneten, e-mailben, telefonon, szórólapon stb.), de illetékteleneknek semmilyen formában nem szabad bizalmas azonosító adatokat adni. Kétség esetén a bank ügyintézőihez lehet fordulni.
PSZÁF
Spam: idegesít és megkárosít
Már nem csak a pénzre utaznak a láthatatlan betörők
Ott támadnak minket, ahol nem számítunk rá
Az elmúlt napokban ismeretlen személyek megtévesztő, nyereményjátékot hirdető szórólapok útján próbálták megszerezni néhány hazai bank ügyfeleinek azonosítóit, jelszavait.
Megegyezett az ukrán kormány és az IMF.




