Jól ment az Allianz szekere Új Európában
A pénzügyi piacok erős pangása ellenére a biztosítási díjbevételek összvolumene a negyedik negyedévben több mint 11 százalékkal 990 millió euróra nőtt, szemben 2007. ugyanezen negyedévének 891 millió eurós értékével. Az üzemi eredmény ugyanebben az időszakban 46 százalékkal 76 millió euróra nőtt, szemben az előző évi 53 millió eurós értékkel.
Az Allianz Magyarországon
Az előzetes, nem auditált és nem konszolidált adatok szerint Magyarországon az Allianz Hungária Zrt. a casco bónuszt is beleszámítva 2,6 milliárd forinttal, 1,4 százalékkal 185,7 milliárd forintra növelte díjbevételét 2007-hez képest. Az életbiztosítási ág díjbevétele 45,2 milliárd forint, a nem-élet ág díjbevétele 140,5 milliárd forint volt 2008-ban. Az adózott eredmény 7,9 milliárd forintra rúgott. A társaság mérleg főösszege 345,3 milliárd forint, amely 28,2 milliárd forinttal, 8,9 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest. Forrás oldalon a biztosítástechnikai tartalékok, és a kötelezettségek, eszköz oldalon pedig a befektetések és követelések növekedése volt a meghatározó.
„Különleges év volt a tavalyi, hiszen az ősszel kezdődött pénzügyi válság rányomta a bélyegét a magyar biztosítási ágazat teljes évi teljesítményére. Az összképet tekintve úgy gondolom, hogy az Allianz Hungária ezekben a rendkívüli időkben is állta a sarat. Az előzetes adatok alapján a társaság bruttó díjbevétele – szemben néhány fontos versenytársával – nem csökkent, hanem kismértékben növekedett. Az Allianz Bank év végére megszerezte a százezredik ügyfelét, ami azt mutatja, hogy van kereslet az integrált pénzügyi szolgáltatások iránt. A tavaly őszi gfb-kampány elsöprő sikere pedig azt bizonyítja, hogy az Allianz hálózatában és csapatában rengeteg kiaknázatlan tartalék rejlik még.” – jelentette ki Kisbenedek Péter elnök-vezérigazgató.
Allianz
Miért nem utazunk életbiztosításban?
Bejött az Allianz kampánya
Az autósoknál az Allianz a nyerő