Már a sógorok sem kapnak orosz gázt
Szerdán teljesen leállt az orosz földgázexport Ausztriába. "Az Ausztriába irányuló gázszállítás jelentős csökkentése után jelenleg már nem érkezik orosz földgáz Ausztriába", jelentették szerda reggel az osztrák OMV olaj- és gázipari társaságnál.
Az OMV a tartalékokból, a hazai termelésből és más importból "garantálja" a fogyasztók ellátását, miközben kapcsolatban áll az orosz Gazprom gázipari vállalattal és az illetékes osztrák kormányszervekkel az ügyben, tették hozzá a közleményben. Azt is írták, hogy az osztrák kormány a nap folyamán tárgyal a gázellátás esetleges csökkentéséről a nagy ipari fogyasztók számára csúcsidőben.
Előzőleg, kedden a szokásos mennyiségű orosz földgáznak a 10 százaléka érkezett Ausztriába.
Korábban az OMV-nél azt mondták, hogy az 1,75 milliárd köbméternyi készlet elég az ország háromhavi ellátására. Ausztria földgázszükségletének 51 százalékát szokásosan Oroszországból, 31 százalékát Norvégiából, 18 százalékát hazai termelésből fedezi.
Újabb gázkorlátozást rendeltek el: itt a II. kategória!
Tudja, mikor kapcsolják ki Önnél a gázt?
Már egy csepp gázt sem kapunk Ukrajnából
Ha gáz van, ha nincs: Gyurcsány Putyinhoz fordul
Az EU tisztes távolból figyeli a gázvitát
MTI