1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A pénzügyi és gazdasági után immár politikai válság is sújtja az Európai Uniót, a nyugati és a kelet-európai tagállamok közti szakadékszerű nézeteltérések miatt - lapszemle
A pénzügyi és gazdasági után immár politikai válság is sújtja az Európai Uniót, a nyugati és a kelet-európai tagállamok közti szakadékszerű nézeteltérések miatt - vélte szombati elemzésében a La Libre Belgique című belga lap.

A vasárnap tartandó brüsszeli válságcsúcs - valamint az azt megelőző kelet- és közép-európai külön csúcs - kapcsán a jobboldali lap úgy vélte, hogy a gazdasági nehézségekkel küzdő új tagországok úgy érzik: nyugati partnereik részéről nem nyilvánul meg kellően az unión belüli alapelvként emlegetett szolidaritás.

További problémát okoz a protekcionizmus kísértete nyugaton, amelyet Nicolas Sarkozy francia elnök idézett meg, de azóta Spanyolország, Olaszország és Németország is követte a francia példát.

Miközben keleti vezetők - köztük Gyurcsány Ferenc magyar miniszterelnök - az euróövezet bővítésének gyorsítását sürgetik, nyugaton ezt sokan kockázatos lépésnek tartják, tekintettel a keletiek gyengébb gazdasági stabilitására. Az új tagállamokban nyugtalanságot okoz az euróövezeten belüli különszövetkezés, az eurókötvény terve is - írja a lap kommentátora.

Válságban a régiónk: a cechet a Nyugat állja

A jelentős keleti bankérdekeltségekkel rendelkező nyugatiak viszont a keleti bankszektor helyzete miatt tartanak további válságjelenségektől. Idézett a lap egy francia Kelet-Európa-szakértőt is, aki szerint gondot okoz az is, hogy a 2-5 éve csatlakozott kelet-európaiak uniós beilleszkedése még nem fejeződött be. Így nincsenek még felkészülve arra az új típusú koordinációs és irányítási feladatra sem, amelyet a gazdasági válság kezelése követel meg. A válság újra felveti az európai integráció fokának kérdését is - hangoztatta a szakértő.

25 milliárd eurós mentőövet dobnak Kelet-Európának
A Lehman Brothers szelleme kísért Kelet-Európában
Gyurcsány: jobban állunk, mint fél Európa
Céldátum a céldátumra: mikor lesz eurónk?

MTI

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG