
Átlag alatti még a támogatás az új tagországok közül Bulgáriában (48) és Csehországban (46), valamint Cipruson és Máltán, a régi tagállamok közül pedig Nagy-Britanniában (32), Olaszországban (40) és Franciaországban (49). Legmagasabb a tagság népszerűsége Hollandiában (80 százalék) és Luxemburgban (71), az új tagállamok közül pedig Romániában (66).
Tavaly tavaszhoz képest uniós átlagban egy százalékkal nőtt, magyar viszonylatban egy százalékkal csökkent az unióhoz tartozás támogatottsága. Magyarországon az EU-tagság értékelése jelentősen változott. A felmérések tanúsága szerint 2002 őszéig folyamatosan nőtt a támogatottság, akkorra a 15 éven felüli lakosság körében elérte a 67 százalékot. Onnan kezdve hanyatlásnak indult a belépés népszerűsége.
Öt évvel ezelőtt, a belépés idején a magyar lakosság 45 százaléka tartotta jó dolognak a csatlakozást, ez a negyedik legmagasabb arány volt a csatlakozók közül Litvánia (52), Málta (50) és Szlovákia (46) után. Lengyelország és Ciprus 42, Csehország 41, Szlovénia 40, Lettország 33, Észtország 31 százalékos aránnyal rendelkezett. A régebbi tagországok körében a tagság támogatottsága akkor megközelítette az 50 százalékot, míg 20 százaléknál kevesebben tartották azt haszontalannak.
Iszonyatos teher az EU-nak, hogy öregszünk
Ünnepeljük a munkát, ami nincs
Már a képzett munkaerő se kell senkinek?
Sokk: 9,7 százalékos a munkanélküliség!
MTI