1p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az egynapos betétek átlagállománya számottevően nem változott februárban, de továbbra is nagyon magas, miközben eszköz oldalon a külföldi követelések számottevő emelkedése volt megfigyelhető a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön közzétett statisztikai mérlege szerint.

Az előzetes adatok alapján februárban az egyéb eszközök átlagállományán belül a kéthetes és hathónapos jegybanki hitelek igénybevétele januárhoz képest emelkedett. A hitelintézetek a fokozott óvatosság miatt szabad likviditásuk továbbra is jelentős részét kötötték le egynapos jegybanki betétben.

A hitelintézetek egynapos betéteinek februári átlagállománya 536,9 milliárd forint volt, 13,3 százalékkal több mint januárban. A hitelintézetek bankszámlái 6,5 százalékkal, 337,6 milliárd forintra nőttek.

A közlemény szerint februárban a forint árfolyamának gyengülése miatt eszköz oldalon a külföldi követelések havi átlagállományának értéke számottevően, 667,6 milliárd forinttal, 7.646 milliárd forintra nőtt februárban. Forrás oldalon a központi kormányzat betétei és az egyéb források növekedtek: a kormányzati betétek például 1.831,1 milliárd forintról 1.978,2 milliárd forintra emelkedtek.

A kéthetes MNB kötvények állománya 1.571,3 milliárd forintról 1.694,6 milliárd forintra nőttek februárban, míg a kibocsátott devizakötvények átlagállománya 10,3 százalékkal, 123,7 milliárd forintra emelkedett. A források és az eszközök egyformán 8.396,4 milliárd forintot tettek ki februárban, 698,3 milliárd forinttal többet mint a januári átlagállomány.

A bankrendszer bankszámláinak átlagos egyenlege 2,9 milliárd forinttal haladta meg a tartalékkötelezettséget, míg az egynapos bankközi kamatok az egész hónap során a kamatfolyosó alján helyezkedtek el. A forgalomban lévő készpénz átlagállománya januárhoz képest alig változott, 0,5 százalékkal csökkent, s így a februári átlagállomány 2.270,8 milliárd forint volt.

A forint a "devizatársakat" is támogatta 
"Nem szivárog a magyar bankrendszer" 
Törlesztési gondokkal küzd? Van megoldás
Tovább "fenyeget" a dezinfláció

MTI

 

Címkék: Cikkek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Cikkek Megújult a Privátbankár!!
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 15:35
Kedves olvasóink az elmúlt héten már megújult oldalunk tesztverziójával találkozhattak, ami jelezte: a Privátbankár új útra lépett. A változás már a nyáron elkezdődött, azóta lépkedünk folyamatosan előre. Most egy nagyobb ugrás következett..
Cikkek További árfolyamok >>
Privátbankár.hu | 2011. november 9. 10:05
 
Cikkek Skandináviában sincs minden rendben
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 18:02
Folytatódik a dán lejtmenet jövőre is, a skandináv ország gazdasága tovább lassul, egyre nehézkesebb a hitelezés, és tovább csökkennek a lakásárak
Cikkek Papandreu lemondott a népszavazásról
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 16:21
A görög kormányfő elállt attól az ötletétől, hogy népszavazáson dőljön el, akarnak-e a görögök megszorításokat a nemzetközi mentőcsomagért cserébe. Ezzel visszatértünk a pár nappal ezelőtti állapotokhoz, amikor a piacok optimista hangulatban nyugtázták, hogy az európai tagállamok nagy nehezen megállapodtak a magánbefektetőkkel a görög adósság felének leírásáról.
Cikkek Papandreu nem mond le - még
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 14:05
Óriási meglepetésre kamatot vágott az Európai Központi Bank. 25 bázisponttal 1,25 százalékra csökkentették az irányadó rátát az eddig 1,5 százalékról. A piacok azonnal reagáltak. Közben egyre fogy a levegő a görög miniszterelnök körül, aki távozhat posztjáról. Ha Athén elköszön az eurótól, az első tagállam lehet, amely kilép az EU-ból
Cikkek A bankokat kérdezi a kormány, mi legyen a devizahitelesekkel
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:50
Újra tárgyalóasztalhoz ülnek a bankok a kormánnyal, az NGM várja a javaslatokat a szektor szereplőitől. Az már biztos, hogy feltőkésítik az MFB-t
Cikkek Sehol egy biztonságos magyar bank?
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 13:36
A Global Finance Magazin közzétette listáját az ötven legbiztonságosabb feltörekvő piaci bankról: sehol egy magyar bank, még a régiós összesítésben sem
Cikkek A mauríciuszi devizát a költségvetési tervek gyengítik
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 12:47
Harmadik napja gyengül a mauríciuszi rúpia a dollárral, és a fő devizákkal szemben. Az Indiai-óceán szigetországában a jövő évi költségvetés terveire várnak a befektetők. A várakozások szerint a port louis-i kormány olyan intézkedésekről dönt majd, amelyek gyengítik a devizát, ugyanis az elsősorban exportból élő gazdaságnak ez kifejezett érdeke. Érdekesség, hogy a helyi statisztikai hivatal nemrég főleg az európai válságra hivatkozva csökkentette az idei GDP előrejelzését 4,5-ről 4,1 százalékra. A mindössze 1,3 millió lakosú ország GDP-je a második Fekete-Afrikában köszönhetően az erős olaj, cukornád-kivitelnek, és a textiliparnak.   Privátbankár
Cikkek A kormány átvállalja Várpalota devizahitelét - a jó lobbi miatt
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:48
Várpalota polgármesterének lobbitevékenységét a kormány azzal ismeri el, hogy kifizeti a kistérség devizatartozását
Cikkek Kollektív szerződések: már most nyomást gyakorolnak a munkaadók
Privátbankár.hu | 2011. november 3. 11:21
A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG