Az izlandi kormány az urnazárás után nem sokkal elismerte a törvény elutasítását. A kabinet közleményben tudatta, hogy nem mond le, hanem folytatja a tárgyalásokat Nagy-Britanniával és Hollandiával az Icesave-ről, és reméli, hogy elfogadható megoldást találnak.
A törvényt december 30-án szavazta meg a parlament. Január elején azonban az izlandi államfő elutasította annak aláírását, miután néhány nappal korábban a törvény megvétózását kérte a választók közel negyede.
A törvény elutasítása nehezítheti Izland tervezett EU-csatlakozását. Maxime Verhagen holland külügyminiszter szombaton közölte: kormánya figyelembe veszi az Icesave-vel kapcsolatos tárgyalások eredményét, amikor dönteni fog arról, megkezdődhetnek-e a tárgyalások Izland EU-csatlakozásáról. Izland tavaly nyújtotta be felvételi kérelmét, s az EU-bizottság februárban javasolta is a csatlakozási tárgyalások megkezdését.
Az izlandi kormány nyár elejéig meg akar állapodni Nagy-Britanniával és Hollandiával az Icesave-adósság rendezésében, ezt mondta az izlandi pénzügyminiszter, Steingrimur Sigfusson vasárnap Reykjavíkban sajtóértekezleten, miután szombaton Izlandon népszavazás vetette el a törlesztésről tavaly kötött megállapodást.
A hét kérdése:
Ön mi alapján dönt a választásokon? Szavazzon!
Csak az cserél autót, akit támogat az állam?
Magyarország a harmadik legkockázatosabb
Kamatot csökkentett Izland
MTI