Országgyűlés: duplán érkezett az első pofon
A KDNP-s Medgyasszay László azt kérdezte, mi a kormány szándéka a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft.-vel. Medgyasszay László szerint a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft. elveszítette működésének alapjait és botrányok egész sorozata jellemezte. A képviselő úgy vélte, a rossz vagyonkezelői döntések miatt széteshet a ménesbirtok. Erre válaszolva Veres János pénzügyminiszter azt mondta, a ménesbirtoknak jelentős vesztesége van. A pénzügyminiszter hangsúlyozta, hogy a kabinet az érvényben lévő jogszabályi követelményeknek megfelelően akarja működtetni a társaságot. Azt szeretnénk, hogy minél hamarabb veszteség nélkül, vagy minimális veszteséggel, eredményesen működő társaság legyen a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft. - tette hozzá Veres János. A miniszter azt is mondta válaszában, a társaság szakmai vezetése "biztosított".
Az interpellációra adott miniszteri választ 181 igen és 184 nem mellett utasították el a képviselők. Nemmel szavaztak az SZDSZ-, a Fidesz-, a KDNP- és az MDF-frakció tagjai, valamint a két Fideszből kilépett független képviselő. Igennel voksoltak a szocialisták, valamint Gyenesei István önkormányzati miniszter, aki független képviselő.
Tizenhárom képviselő nem szavazott, közülük tizen szocialisták. Gőgös Zoltán (MSZP) jelen volt, de nem szavazott, akárcsak a szintén szocialista Szili Katalin, aki azonban az ülést vezette. Távol maradt a voksolástól az MSZP-ből például Kökény Mihály és Mécs Imre. Szintén jelen volt és nem szavazott Kóka János, az SZDSZ frakcióvezetője.
Veres János pénzügyminiszter után Kiss Péter kancelláriaminiszter válaszát sem fogadta el a Ház. A Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert a fideszes Demeter Ervin és Balsai István interpellálta, Keller László felelősségét firtatva a sajtóban megjelent megfigyelési ügy kapcsán. A választ 183 igen és 184 nem mellett szavazták le.
Már ostorozza a kormányt az SZDSZ
Kissé erősödött az MSZP, sehol sincs az SZDSZ
Az első fricska: csak a hiányzók mentették meg Veres válaszát
Többen akarják Fodort - kihátráltak Kóka mögül
Viszlát, hivatali autó! Vigasztalják a volt kormánytagokat
MTI