Ráfizethetnek a szabálytalanságokra a pályázók
A dehir.hu összeállítása szerint szabálytalansági eljárások után az elmúlt három évben a pályázóktól összesen 279 millió forintot vontak vissza az Észak-alföldi Régióban.
A szabálytalansági eljárások elsősorban a közbeszerzési eljárásokban történő hiányosságok miatt indulnak, de gyakori típushiba az, hogy a kommunikációs tervét nem úgy valósítja meg a pályázó, ahogy azt eredetileg tervezte, vagy pedig valamilyen olyan műszaki változás történik a projektben, amit előre nem jelentettek be.
A szabálytalanságok az úgynevezett előrehaladási jelentésekből és a helyszíni ellenőrzések során derülnek ki. Ha egy uniós projekt nyertesével szemben szabálytalansági eljárás indul, a gyakorlat az, hogy nem fizetik ki a megnyert támogatás teljes összegét.
A szabálytalansági eljárások miatti pénzügyi levonások összege 2008 és 2010 között folyamatosan emelkedett a régióban. Míg 2008-ban 6 millió forintot, addig 2009-ben már 30 millió forintot, 2010-ben pedig már mintegy 180 millió forintot vontak le. Idén eddig kevesebb szabálytalanságot tapasztaltak: 2011-ben 63 millió forintot vontak le a pályázóktól.
Privátbankár
Privátbankár
Már a tizennegyedik egymást követő hónapban nőttek a globális félvezető-eladások havi szinten.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




