Régen látott mélységben az európai indexek
A befektetők félnek, hogy a bankok - melyek részvényeit előszeretettel vásárolták korábban - a recessziós időszak miatt még súlyosabb helyzetbe kerülnek és még inkább a kormányzatoknak kell, államosítási lépésekkel, pénzügyi mentőövekkel a hónuk alá nyúlni. Emiatt a banki részvények árfolyama kiemelkedő mértékben esett, több esetében 8-14 százalék közötti arányban.
Emellett számos kedvezőtlen európai vállalati hír és az amerikai tőzsdék süllyedő irányzata is az európai részvényárfolyamok csökkenésének irányába hatott.
Londonban a FTSE-100 index 3,22 százalékot esve 3889,06 ponton zárt. A Royal Bank of Scotland részvénye 11,47 százalékkal olcsóbbodott, ám a nap legnagyobb vesztese az Anglo American bányavállalat részvénye lett: 16,9 százalékos árfolyamzuhanását a vállalat kedvezőtlen eredményjelentésének köszönheti. A biztosítók papírjai a nyertesek között voltak.
Frankfurtban 4,76 százalékoz zuhant zárásra a DAX-30 index, vesztesége meghaladta a 200 pontot és 4014,66 ponton zárt. A Deutsche Bank árfolyama 9,58 százalékot, a Commerzbanké 8,55 százalékoz zuhant. A nap egyetlen nyertese a Fresenius orvostechnikai cég részvénye volt.
A párizsi CAC-40 index 2750,55 ponton fejezte be a napot, 4,25 százalékos gyengüléssel. Itt az AXA biztosítói részvény árfolyama 18,44 százalékot zuhant (csütörtökön jelentett nagy profitcsökkenést tavalyról).
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Aleksandar Vucic szerb elnök telefonon beszélt kedden Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével, majd meghívta Szerbiába.




