Tömegesen csődölnek be a britek
Hatalmas mértékben nőtt a tavalyi év végén az üzleti és magáncsődök száma Nagy-Britanniában az egyre mélyülő recesszió miatt. A csődöket nyilvántartó hatóság - Insolvency Service - pénteki ismertetése szerint 2008 utolsó negyedében 2428 vállalat jelentett fizetésképtelenséget, 220 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A kötelezettségeik fizetésével leálló, és ezért hivatalosan csődben lévőnek minősített magánszemélyek és családi vállalkozások száma 19 százalékkal 30 ezer közelébe emelkedett. Az angol-walesi jogban külön kategória a magáncsőd; bizonyos esetekben a fizetésképtelenné váló magánszemélyek hosszú ideig nem kezdhetnek újabb vállalkozásba, és vezető tisztséget sem tölthetnek be vállalatoknál.
Nagy-Britannia - az euróövezeten kívüli legnagyobb EU-gazdaság - három évtizede nem tapasztalt recesszióban van, és általános várakozások szerint a recesszió még tovább mélyül.
Agresszív kamatvágás: nem sokáig mehetnek lejjebb a britek
Ha a briteken múlna, hazazavarnák a munkásokat
MTI