Újra vihetünk húst az oroszoknak
Feloldotta az orosz állat- és növény-egészségügyi felügyelet (Roszszelhoznodzor) az ideiglenes korlátozásokat, amelyek négy magyar húsfeldolgozó vállalat oroszországi exportját sújtották - jelentette az Interfax hírügynökség.
Gilyán György moszkvai magyar nagykövet Szergej Dankverttel, a Roszszelhoznodzor vezetőjével múlt héten folytatott megbeszélésén már ígéretet kapott arra, hogy az orosz felügyelet napokon belül hivatalosan engedélyezi az export felújítását, amelyet Moszkva közel egy éve korlátozott.
A nagykövet akkor az MTI-nek elmondta: a korlátozásnak az volt az oka, hogy a cégek termékeiben az orosz egészségügyi határértéket meghaladó arányban találtak mérgező anyagokat. Az orosz határértékek szigorúbbak az európai uniósnál. A magyar cégek azóta intézkedtek a probléma megszüntetésére.
Az MTI értesülése szerint a szállítási korlátozás feloldása a Pick Szeged Zrt-t, a Hungerit Zrt-t, a Kométa 99 Zrt-t, valamint a Holla Baromfi Kft-t érinti. Az MTI értesülését a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) nem erősítette meg, a szaktárca ugyanis még nem kapott hivatalos értesítést az üggyel kapcsolatban.
Az exporttilalom feloldását üdvözölte, és igen kedvező hírnek nevezte Éder Tamás, a Magyar Húsiparosok Szövetségének (Hússzövetség) elnöke.
Remény: az oroszok adhatnak lökést a húsiparunknak
Magyar nyulak sülhetnek- főhetnek Oroszországban
MTI