1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Voksol Burgenland.

Az ausztriai Burgenlandban vasárnap 250 ezer választásra jogosult polgár járulhat az urnákhoz a tartományi parlamenti képviselők megválasztására.

A legutóbbi, 2020. január 26-i tartományi választásokon az SPÖ a szavazatok 49,94 százalékát és a tartományi parlamenti helyek többségét szerezte meg. Az ÖVP 30,58 százalékot ért el. A Szabadságpárt 9,79 százalékot kapott. A Zöldek 6,72 százalékot értek el. Ehhez képest jelentős elmozdulást hozhat a mostani szavvazás, hiszen az SPÖ a 2024-es országos választásokon csupán 21, az ÖVP 26, míg a nyertes Szabadságpárt, az Orbán Viktor gründolta Patrióták Európáért EP-frakció alapító tagja közel 29 százalékot szerzett.

A burgenlandi Ruszt belvárosa - átalakulhatnak a helyi politikai erőviszonyok is
A burgenlandi Ruszt belvárosa - átalakulhatnak a helyi politikai erőviszonyok is
Fotó: Privátbankár/Mester Nándor

A tartományi parlamentben képviselt négy párt – Ausztria Szociáldemokrata Pártja (SPÖ), az Osztrák Néppárt (ÖVP), az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) és a Zöldek (Grüne) – mellett két további csoportosulás indul a választásokon, Az Új Ausztria és Liberális Fórum (NEOS) és A Józan Ész Listája (Liste Hausverstand, HAUS). A NEOS harmadszor próbálkozik a tartományi parlamentbe jutni.

(via MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Maratoni évértékelőt tartott Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:50
Donald Trump 107 perces, show-elemeket sem nélkülöző évértékelő beszéde hosszúsági rekordot döntött, pedig konkrétumokat talán mindenki másnál kevesebbet mondott. 
Nemzetközi Kiderült, mikor ülhetnek le egymással az amerikaiak, az oroszok és az ukránok
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:00
Csütörtökön Genfben találkoznak Ukrajna és az Egyesült Államok képviselői annak érdekében, hogy az orosz-ukrán békemegállapodás részleteit és különféle forgatókönyveit vegyék végig.
Nemzetközi Folytatódik az üzengetés az Európai Unió vezetése és Magyarország között
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 10:35
António Costa Kijevben arra szólította fel az Európai Bizottságot, hogy az uniós szerződésekben biztosított összes jogi eszközt vesse be annak érdekében, hogy egyetlen tagállam se tudja blokkolni az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós hitelt.
Nemzetközi Újra leül egymással az Egyesült Államok és Irán
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 09:03
Csütörtökön lesz az amerikai-iráni tárgyalás harmadik fordulója.
Nemzetközi Akár atombombát is ledobnának az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:53
Dmitrij Medvegyev kedden azzal fenyegetőzött, hogy Oroszország taktikai nukleáris fegyvereket vetne be Ukrajna, valamint Franciaország és az Egyesült Királyság ellen, amennyiben utóbbi két ország nukleáris fegyvertechnológiát biztosítana Kijevnek.
Nemzetközi A Barátság kőolajvezeték csütörtökön indulhat újra
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:20
Szlovákia szerint Ukrajna tovább késlelteti az orosz olajszállítások újraindítását.
Nemzetközi Ha így csapnának le az oroszokra, felállnának a tárgyalóasztaltól
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 19:00
Az orosz elnök a Fekete-tengeri gázvezetékek elleni szabotázs veszélyére figyelmeztetett.
Nemzetközi Az orosz agresszió évfordulóján Belaruszt is a földbe döngölte az Európai Parlament
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 16:40
A nagy többséggel elfogadott állásfoglalásban határozottan elítélték Oroszország Ukrajna elleni indokolatlan és jogellenes agresszióját.
Nemzetközi Panama átvette az irányítást a csatorna kikötői felett
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 15:40
Kitessékelték a csatornakikötőket eddig működtető hongkongi cég alkalmazottait a Panama-csatorna végpontjain lévő kikötőkből.
Nemzetközi Kivégzések fotói korbácsolták fel az érzelmeket Görögországban
Bózsó Péter | 2026. február 24. 14:25
A korábban publikálatlan fotók egy online aukción jelentek meg, ami felháborodást váltott ki Athénban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG