2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Központi Választási Bizottság döntése, amely kizárta az oroszbarát Hazafias Blokk részét képező Moldova Szívét, egy bírósági határozatot követően született, amely egy évre korlátozta a párt tevékenységét.

Ez feszültséget okozhat a nagy téttel bíró szavazás előtt – foglalja össze a Reuters.

A vasárnapi parlamenti választásoknak átfogó következményei lehetnek Moldovára nézve, amelynek Európa-párti kormánya Oroszország széleskörű beavatkozására figyelmeztetett, amelyek célja a szavazatok befolyásolása és Kisinyov Európai Unióhoz való csatlakozási törekvésének meghiúsítása.

Maria Sandu moldovai elnök sokat tesz azért, hogy országa az EU-hoz közeledjen
Maria Sandu moldovai elnök sokat tesz azért, hogy országa az EU-hoz közeledjen
Fotó: stiripesurse.md

A Moldova Szíve, amely ellen illegális pártfinanszírozás miatt vizsgálatot indítottak, állítja, hogy az Európa-párti kormány alaptalan támadásokkal néz szembe.

„Ez nem igazságszolgáltatás, hanem egy piszkos show utolsó felvonása, a hatóságok által előre megszervezett egyetlen céllal: elhallgattatni minket” – áll a párt közleményében.

A jelöltek törlik, a vezetőt már szankciók sújtják

A döntést követően harminchat jelöltet töröltek a szavazólapról. Irina Vlah pártvezetőt több európai uniós tagállam is szankciókkal sújtotta ezen a héten, azzal a gyanúval, hogy segítette az orosz beavatkozást.

Az elmúlt hetekben a rendőrség több száz razziát végzett az illegális finanszírozás és az állítólagos orosz támogatású, zavargásokat szító erőfeszítések ellen a széles körben elterjedt dezinformáció által beárnyékolt választási kampány során.

A kormánypárt már nem annyira népszerű

A közvélemény-kutatások azt mutatják, hogy a kormányzó Cselekvési és Szolidaritási Párt (PAS) elveszítheti többségét, mivel a Hazafias Blokk és más ellenfelek a magas árakkal és a reformok lassú ütemével elégedetlen szavazókat bántanak.

A szakértők szerint egy koalíciós kormányzás jelentősen akadályozhatja a PAS azon erőfeszítéseit, hogy Moldova 2030-ig csatlakozzon az EU-hoz.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Jó viszony az EU-val, a lengyelekkel és Trumppal – ezt várják Magyar Péteréktől a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 12:17
Egy friss kutatás az új kormány külpolitikájának megítélésével foglalkozik.
Nemzetközi Nagy bejelentést ígérnek Trumpék az iráni háborúról
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 11:43
Az amerikai külügyminiszter szerint jó hír jöhet.
Nemzetközi Kitiltottak Franciaországból egy izraeli minisztert egy botrányos videó miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 11:15
Külföldi aktivistákon gúnyolódott.
Nemzetközi Sulyok Tamás aláírta: 55 új államtitkára lett Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 09:41
Több tucat kinevezést hozott a vasárnap.
Nemzetközi Lövöldözés volt a Fehér Ház közelében
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 09:10
A támadó meghalt.
Nemzetközi Komoly orosz támadás érte Kijevet
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 08:27
Oroszország az éjszaka drónokkal és ballisztikus rakétákkal heves támadást intézett Kijev ellen – közölték vasárnap ukrán tisztviselők.
Nemzetközi Kemény választ követel az orosz provokációkra a cseh elnök
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 16:12
Csak az erőből ért Oroszország az egykori katonatiszt Petr Pavel szerint.
Nemzetközi Irán szerint Trumpék szabotálják a békefolyamatot
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 14:16
Túlzott követeléseket támasztanak, miközben maguknak is ellentmondanak.
Nemzetközi Nem tetszik az Unió ajánlata Zelenszkijnek, kihasználná az Orbán Viktor távozása teremtette esélyt
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 12:11
Nem elég a társult tagság.
Nemzetközi Megint oda ütött Ukrajna, ahol a legjobban fáj az oroszoknak
Privátbankár.hu | 2026. május 23. 11:19
Olajraktár ég a Fekete-tenger partján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG