3p

Mik a legfontosabb aktualitások az ESG és a fenntarthatóság terén?
Mit hoz az EU Omnibus csomagja?
Merre tart a szabályozás? Mik az MNB ajánlásai, elvárásai?
Hogyan birkóznak meg az ESG jelentette kihívásokkal a vállalatok a gyakorlatban?

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Grönland, Kanada, Panama? Yaro Patrice külpolitikai szakértő szerint egy negyedik ország is ott van Trump listáján. Elképesztően sűrű volt az amerikai elnök első hete, de mikor és milyen ügyben ütközhet először falba, és mivel fékezheti meg az amerikai „mélyállam”? Mit remélhet Orbán Viktor és a magyar kormány a Trump-elnökségtől, és miért „buta” politika mindent erre a lapra feltenni? A Klasszis Podcast legújabb adásában e témák mellett még mások is szóba kerültek.

„A trumpi világban semmi nem elképzelhetetlen. Nagyon új világ jött el, és olyan dolgok történhetnek meg, amikről nem is álmodtunk, hogy megtörténhetnek, akár pár évvel ezelőtt sem, úgyhogy nem zárok ki semmit” 

– fogalmazott Yaro Patrice külpolitikai szakértő a Klasszis Podcast legfrissebb adásában, amelyben Donaldt Trump második beiktatását és második elnöki ciklusának első hetéről kérdeztük.

Kanada, Panama és Grönland mellett egy negyedik országgal is lehetnek érdekes tervei a régi-új amerikai elnöknek, és veszélyesebb lehet a világ azzal, hogy Trump újra az erőt és az érdeket helyezi a külpolitika középpontjába az értékek helyett.

Mi volt a legfurcsább Trump beiktatásában és miért maradt távol Orbán Viktor? Hogyan kényszeríti rá a szenátust az elnök „érdekes” jelöltjeinek elfogadására, és hogyan vághat vissza a „mélyállam”? Mi lesz az ukrajnai háborúval és miben reménykedhet Orbán Viktor? A válaszokért nézze vagy hallgassa meg a műsort!

Fejezetek:

00:00 Intró
00:45 Beköszönés
01:34 Donald Trump furcsa beiktatása
07:30 Potyogó kegyelmek, valós félelmek
10:53 Orbán Viktor, az ember, aki ott se volt
13:41 Berúgta az ajtót Trump – az első intézkedések
22:03 Kilőhetnek még valakit Trump mellőle?
27:01 Trump ökle lesújt – de visszavághat a „mélyállam”?
32:29 Megszállja Amerika Grönlandot? És Kanadát?
42:02 Mi lesz Ukrajnával? Amerikának érdekei vannak
45:07 Vigyázó szemeinket Kubára vessük?
52:41 Mikor húzzák le Rogán Antalt a listáról? Előny, hogy kicsi ország vagyunk?
01:01:43 Elköszönés

A korábbi adásokat itt érhetik el.

Ha csak hallgatni szeretné a műsort: 

Podcast csatornánk elérhetőségei az összes elérhető platformon >>

Kövessen és hallgasson minket Spotify-on! >>

A Klasszis Podcast a Youtube Music-on >>

Podcastjeink az Apple Podcasts-en >>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Hasít a CDU-CSU és az AfD – nagy vihar közeleg Németországban
Wéber Balázs | 2025. február 9. 05:55
Növelték népszerűségüket és az első két helyen végezhetnek a közelgő német parlamenti választásokon az illegális migrációnak hadat üzenő erők, a CDU-CSU és az AfD. Ez komoly fordulatot jelez az ottani közhangulatban, a két párt közös kormányzása ugyanakkor továbbra is kizártnak tűnik. A választások legnagyobb vesztesei a három évig együtt kormányzó szociáldemokraták és a liberálisok lehetnek.
Nemzetközi Isten Keleti Villáma lecsap Romániára
Bózsó Péter | 2025. február 8. 17:01
A Mindenható Isten Egyháza – más néven Keleti Villám – új tagokat toboroz Romániában, ahol már 2018 óta jelen van.
Nemzetközi Egyelőre megmenekült a Temu
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 19:11
Itt a bejelentés!
Nemzetközi Donald Trump ledobhatja a gazdasági atomot
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 18:18
Ráadásul nagyon hamar.
Nemzetközi Sokkoló ajándékot vittek Donald Trumpnak
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 17:14
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök volt ilyen kreatív.
Nemzetközi Magyar Péter pártcsaládja kiállt a fatüzeléses kályhák mellett
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 16:51
Az Európai Bizottság elhalasztotta azt a tervét, amely 2027-től betiltaná a nagy károsanyag kibocsátású fatüzelésű kályhák és fűtőberendezések értékesítését, miután cseh és német törvényhozók ellenállásba ütközött.
Nemzetközi „Beszélek Viktorral, hogy egy kisebb üzemet hozzunk ide” – Vučić Orbán Viktorral egyezkedne
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 16:39
Így megy ez barátok között.
Nemzetközi Vérfagyasztó videó: négy, állítólag terrortámadásra készülő nőre csaptak le Oroszországban
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 15:59
Kamera előtt beszéltek arról, hogy állítólag Ukrajnában képezték ki őket.
Nemzetközi NNGYK: Magyarország nem vesz részt az EU vakcinabeszerzésében
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 15:28
Az Európai Bizottság közös vakcinabeszerzésre írt alá keretszerződést a Moderna gyógyszercéggel az mRNS Covid-19 vakcina megvásárlására. Ám Magyarország – ahogy tavalyelőtt és tavaly is – nem vesz részt a közös vakcinabeszerzésben.
Nemzetközi Előre isznak az EU-csatlakozásra? Moldova Brüsszel és Moszkva között
Sasvári Péter | 2025. február 7. 15:08
Vlagyimir Putyin 50. születésnapját még Moldovában ünnepelte egy borászatban, mára azonban még az orosz elnökre emlékeztető borosüvegek is eltűntek a polcokról. Az ország egyik húzóágazata sokáig rászorult az orosz fogyasztókra, de a politika aztán mást diktált. A borászati ágazat helyzete pedig tükrözi az országét is. Moldova energetikai és gazdasági szempontból is függ Moszkvától, de az ukrán háború miatt már évek óta Európába igyekszenek. A helyzetet az oroszbarát, szakadár Transznisztria ügye is bonyolítja, illetve az, hogy az Európa-pártiság és oroszbarátság itt sokszor nagyromán, illetve moldáv nacionalizmust is takar. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG