2p

Donald Trump figyelmeztetett, ha nem lesz valódi megállapodás, még keményebben csaphatnak le, mint eddig.

Az amerikai hadsereg Irán közelében marad, amíg egy „valódi megállapodás” teljes mértékben életbe nem lép – közölte szerdán este az amerikai elnök, egy nappal azután, hogy bejelentették a két hétre szóló fegyverszünetet az Egyesült Államok és Irán között.

„Minden hajó, repülőgép és katonai személyzet, kiegészítő lőszerrel és fegyverekkel együtt Iránban, Irán környékén marad, amíg a megkötött valódi megállapodást teljes mértékben betartják” – írta Donald Trump a Truth Social közösségi oldalán. Az elnök azonban „rendkívül valószínűtlennek” tartja, hogy ne szülessen megállapodás és azt ne hajtsák végre. Ha ez mégsem történne meg, akkor

„megkezdődik a lövöldözés, nagyobb, jobb és erősebb, mint amit valaha is láttak”

- figyelmeztetett.

Minden, ami egy már meggyengült ellenség „megsemmisítéséhez” szükséges, továbbra is a helyén marad – tette hozzá.

„Addig is hatalmas hadseregünk feltöltődik és pihen, valójában alig várva következő hódítását. Amerika visszatér!”

- emelte ki nagybetűkkel írva.

A világ szénhidrogén-ellátásának stratégiai útvonalát jelentő Hormuzi-szorosban a tengeri forgalom újraindítása az egyik legfontosabb vitás kérdés a pénteken vagy szombaton Pakisztánban tartandó tárgyalásokon.

A kéthetes ideiglenes tűzszünet célja, hogy időt adjon a feleknek egy átfogó megállapodás kidolgozására a konfliktus megoldása érdekében.

Bejegyzésében Trump megismételte az Egyesült Államok legfontosabb követeléseit, mondván, hogy Iránnak nem lehetnek nukleáris fegyverei, a Hormuzi-szorosnak nyitottnak és biztonságosnak kell lennie.

„Már régen megegyeztünk: nincs atomfegyver, és a Hormuzi-szoros nyitott és biztonságos lesz”

- írta az amerikai elnök.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Van egy kis baj a Hormuzi-szorossal
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:26
Az Iráni Forradalmi Gárda tett közzé figyelmeztetést.
Nemzetközi Csütörtökön is lecsaptak az oroszok
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 11:11
Civil áldozata is van az újabb orosz dróncsapásoknak Ukrajnában.
Nemzetközi Letartóztatási parancs az ötszörös volt miniszterelnök ellen – lépnek a nepáli hatóságok
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 08:44
Kiadatási kérelmet is küldtek a volt miniszterelnök után.
Nemzetközi Zelenszkij nem akar beleszólni a magyarok döntésébe
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 07:41
De azért elmondta a véleményét Vance budapesti látogatásáról, illetve arról is, miért baj, hogy az amerikaiak bíznak Putyinban.
Nemzetközi Rögtön összeomlani látszik az iráni tűzszünet
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 06:56
Libanonban omolhat össze az ingatag béke.
Nemzetközi Zárt ajtók mögött olvasott be Trump a NATO első emberének
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 06:26
Nem tetszik az amerikai elnöknek, amit a szövetség Iránnal kapcsolatban tett. Vagy inkább nem tett.
Nemzetközi Visszaszólt az ukrán bank a NAV-nak a pénzszállítók ügyében: félrefordítás történt?
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 19:33
Az ukrán pénzintézet válaszában több érdekesség is akad. 
Nemzetközi Reagáltak az ukránok J. D. Vance vádjaira, nem veszik komolyan
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 17:52
Csak a választási retorika része volt ez a szóvivő szerint.
Nemzetközi Újabb fordulat a lefoglalt ukrán pénzszállítók ügyében
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 17:11
Az adóhivatal büntetőeljárást folytat.
Nemzetközi Trump új vámokat vezet be
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 16:48
Ezeket az országokat célozza majd.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG