2p

Olyan kórházaknál találtak tömegsírokat, amelyeket megostromolt és bevett az izraeli hadsereg.

Komoly aggodalmunkat fejezzük ki a gázai Nasszer területén lévő orvosi komplexum és az es-Sifá kórházban felfedezett tömegsírok miatt, ami arra kényszerít bennünket, hogy független vizsgálatot kérjünk a körülmények kivizsgálására, mert ez valóban azt a benyomást kelti, hogy a nemzetközi emberi jogok megsértésére kerülhetett sor - közölte Peter Stano, az Európai Unió külügyi szolgálatának szóvivője szerdán az MTI híradása szerint.

Tömegsír a Nasszer Kórháznál Khan Júniszban 2024. április 21-én
Tömegsír a Nasszer Kórháznál Khan Júniszban 2024. április 21-én
Fotó: EPA/HAITHAM IMAD

Stano szerint fontos a független vizsgálat és az elszámoltathatóság biztosítása "olyasvalami, amiben az Európai Unió nagyon következetes."

Az ENSZ emberi jogi irodája kedden megdöbbenését fejezte ki, miután palesztin források szerint több mint 300 holttestet találtak a lerombolt épületek törmelékei alatt. Több áldozat keze össze volt kötözve, ami az emberi jogok súlyos megsértésére utal.

Volker Türk az ENSZ emberi jogi főbiztosa közölte, hogy irodája együttműködik a tömegsírokkal kapcsolatos vizsgálatban a palesztin hatóságokkal.

Az izraeli hadsereg a Hamász október 7-i, Izrael elleni, mintegy 1200 áldozatot követelő terrortámadását követő gázai katonai műveletei során többször is támadásokat hajtott végre a kórházak területén.

Izrael azzal vádoljaa palesztin iszlamista szervezetet, hogy a kórházakat parancsnoki központoknak és fegyverraktáraknak, az ott tartózkodó civileket pedig emberi pajzsként használja. A Hamász valótlannak tartja ezeket az állításokat. A BBC szerint azt állítja, hogy a tömegsírban talált emberek egy részét az izraeli erők végezték ki. 

Gázai közlések szerint az izraeli hadjáratnak már több mint 34 ezer halálos áldozata van a Gázai övezetben, mintegy kétharmaduk nő és gyerek. További több ezer áldozat lehet a romok alatt. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Éles bevetésen voltak a magyar Gripenek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 16:15
A honvédelmi miniszter posztolt arról, hogy éles bevetésben vettek rész a magyar Gripenek a NATO Balti Légtérrendészeti missziójában.
Nemzetközi Már 20 kémkedéssel gyanúsított személyt tartóztattak le Iránban – példás büntetést ígérnek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 15:27
Irán az elmúlt hónapokban 20 olyan embert tartóztatott le, akiket az izraeli Moszad kémügynökség ügynökeinek állít – közölte szombaton az igazságszolgáltatás, figyelmeztetve, hogy nem fognak kíméletes büntetéssel szembesülni, és példaként fogják emlegetni őket.
Nemzetközi Repülőszerencsétlenség történt Aradon, áldozatok is vannak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 14:53
Lezuhant egy kisrepülőgép Aradon, a fedélzetén lévő két ember meghalt – közölte szombaton az Lezuhant egy kisrepülőgép Aradon, a fedélzetén lévő két ember meghalt – közölte szombaton az Aradon.ro hírportál. hírportál.
Nemzetközi Oroszország ismét rakétákkal és drónokkal támadta Ukrajnát, halálos áldozatok is vannak
- | 2025. augusztus 9. 13:58
Oroszország nagyszabású támadást hajtott végre szombatra virradóan Ukrajna ellen: 47 darab Sahed típusú csapásmérő drónt és különböző utánzó drónokat, valamint két Iszkander-K rakétát indítottak- jelentette az ukrán légierő. A támadásoknak az eddigi adatok szerint két halálos áldozata és több sérültje van.
Nemzetközi Trump meghívta a frissen beiktatott lengyel elnököt a Fehér Házba
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 12:37
Nawrocki már korábban elnyerte az amerikai elnök támogatását. 
Nemzetközi Zelenszkij nem hajlandó területeket átadni Oroszországnak
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 10:37
Trump és Putyin pénteken találkoznak, az ukrán elnök jelezte: nélkülük nem lesz megegyezés. 
Nemzetközi Nem osztanak lapot Ukrajnának a Trump-Putyin csúcson
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 09:27
Trump teljesítené Moszkva szinte valamennyi háborús követelését.  
Nemzetközi Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 08:43
Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.
Nemzetközi Azerbajdzsán és Örményország közösen terjesztené fel Donald Trumpot Nobel-békedíjra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 08:10
Azerbajdzsán és Örményország közösen terjesztené fel Donald Trumpot Nobel-békedíjra. Ezt a két ország vezetője jelentette ki, miután pénteken a Fehér Házban, az amerikai elnök jelenlétében aláírta a 35 éve fennálló konfliktus lezárásáról szóló békemegállapodást, amely amerikai közvetítéssel jött létre.
Nemzetközi Ursula von der Leyen Izraelnek és a Hamásznak is üzent
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 8. 19:03
Az Európai Bizottság is figyeli a gázai helyzetet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG