2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Az uniós tagállamok Ukrajna lőszerszükségletének több mint 50 százalékát képesek fedezni – jelentette ki Kaja Kallas, az Európai Unió (EU) kül- és biztonságpolitikai főképviselője.

A főképviselő az EU-tagországok védelmi minisztereinek varsói informális találkozója előtt nyilatkozott újságíróknak. Kulcsfontosságúnak nevezte, hogy Ukrajna lehetőleg gyorsan kapjon újabb európai támogatást. Emlékeztetett: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábban legalább 2 millió lőszer beszerzését célzó, 5 milliárd euró mértékű támogatás szükségességéről beszélt.

Kallas közölte: egyes tagállamok már ígértek saját önálló hozzájárulást, így „már több mint 50 százaléka áll rendelkezésre annak, ami szükséges”. Hozzátette: elvárása szerint a varsói találkozón a tagállamok újabb bejelentéseket tesznek arról, hogy „mit tesznek a közeljövőben Ukrajna támogatásáért”.

A találkozót követő csütörtök délutáni sajtókonferencián Kallas arról számolt be, hogy az EU-tagállamok a tanácskozáson újabb vállalásokat tettek, nevezetesen Franciaország 2 milliárd, Svédország 1,5 milliárd, Németország pedig 12 milliárd euró támogatást nyújt Ukrajnának a következő években.

A Zelenszkij által kért 2 millió lőszert az EU az év végéig le tudja szállítani, ez a célkitűzés „reális” – jelentette ki a főképviselő. Úgy látta: minél erősebb Ukrajna a harctéren, „annál erősebb lesz a béketárgyalásokon”.

Azzal kapcsolatban, hogy Donald Trump amerikai elnök az EU-ra új vámokat vetett ki, Kallas leszögezte: „a kereskedelmi háborúknak nincsenek nyertesei”, a fogyasztók számára minden ilyen konfliktus csak áremelkedést hoz, és inflációval végződik.

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz lengyel kormányfőhelyettes, nemzetvédelmi miniszter a soros uniós elnökség nevében bejelentette: az EU tagállamai folytatják saját területükön az ukrán katonák kiképzését „mindaddig, amíg Ukrajnának szüksége van erre a támogatásra”.

A varsói miniszteri értekezlet napirendjén szerepelt Európa újrafelfegyverzése és Ukrajna támogatása, valamint megvitatták a globális geopolitikai helyzetet is a közel-keleti konfliktusok fényében. A találkozón részt vett Andrius Kubilius védelmi és űrkutatási uniós biztos is.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Csernobil közelében csapódott be egy orosz drón – a sugárzási szint stabil
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 11:52
Orosz drón csapódott egy kiégett nukleáris fűtőelemeket tároló létesítménybe.
Nemzetközi Hiába a tűzszünet, újabb izraeli áldozatok vannak Dél-Libanonban
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 10:28
A libanoni síita Hezbollah terrorszervezet dróntámadásában és egy fegyver véletlen elsülése miatt életét vesztette két újabb izraeli katona Dél Libanonban – jelentette az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
Nemzetközi Koszovóban és Örményországban is választások vannak ma
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 09:45
Megkezdődtek a parlamenti választások Koszovóban és Örményországban is. 
Nemzetközi Zelenszkij: Ukrajna egy krasznodari olajlétesítményt és egy szentpétervári támaszpontot támadott
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 08:36
Ukrajna egy krasznodari olajlétesítményt és Szentpétervár térségében egy támaszpontot támadott drónokkal az éjszaka – erősítette meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombati X-bejegyzésében.  
Nemzetközi Hatalmas üzletet kötött az Egyesült Államok az egyik közel-keleti országgal
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 13:49
Az amerikai kormány jóváhagyta mintegy kétmilliárd dollár értékű drónvédelmi rendszerek eladását Kuvaitnak – jelentette be helyi idő szerint pénteken az Egyesült Államok külügyminisztériuma.
Nemzetközi Egyre nagyobb erőkkel támadja Ukrajna Oroszország második legnagyobb városát
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 12:20
Ukrajna széleskörű dróntámadást indított szombat reggel Szentpétervár ellen.
Nemzetközi A Vörös tér szörnyű titkai – Emberek százait taposták agyon Sztálin temetésén
Elek Lenke | 2026. június 6. 11:44
A világ legnagyobb terein előbb-utóbb tragikus események történnek, főleg a diktatúrákban, amikor nagy tömeg gyűlik össze, hogy valami miatt tiltakozzon. Gondoljunk a Majdanra, a Tienanmen térre, vagy a Kossuth térre, 56-ban. Nincs ez másképp Moszkvában sem a Vörös térrel, amely évszázadok óta jelképe egész Oroszországnak. A Pravda.ru nemrég felidézte az elmúlt történelmi korszakok itteni öldökléseit és katasztrófáit.
Nemzetközi Így kezdődik el a hétvége a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 10:10
Irán ismét támadást intézett bahreini és kuvaiti támaszpontok ellen, az amerikai erők válaszcsapással reagáltak.
Nemzetközi Nő a feszültség a Közel-Keleten: párhuzamos az eszkaláció és a patthelyzet
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 19:50
A Közel-Keleten egyszerre több fronton is fokozódik a politikai és katonai feszültség: az iráni-amerikai viszony ismét élesedett, miközben a térségben zajló tengeri és politikai incidensek tovább növelik a bizonytalanságot. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy a konfliktusok nem elszigetelten zajlanak, hanem egymásra hatva alakítják a térség biztonsági környezetét.
Nemzetközi Evakuációs készültség van a Nemzetközi Űrállomáson
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 17:10
A NASA arra utasította a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósokat, hogy vonuljanak be a visszatérő űrkapszuláikba és készüljenek fel egy esetleges evakuálásra, miután az állomás orosz moduljában súlyosbodott egy ismert légszivárgás – írja a Reuters.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG