2p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A donyecki Novojelizavetivka elfoglalásáról tett bejelentést az orosz védelmi minisztérium, Ukrajna pedig azt közölte: sikeres csapást mértek egy oroszországi olajfinomítóra.

Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Novojelizavetivka települést – jelentette be szerdán a moszkvai védelmi minisztérium. A szerdai hadijelentés szerint az orosz hadsereg az elmúlt nap folyamán hat ukrajnai frontszakasz közül négyen előre tudott nyomulni. A moszkvai összegzés szerint a „különleges hadművelet” övezetében csaknem 1300, a kurszki régióban pedig több mint 420 ukrán katona esett el vagy sebesült meg súlyosan.

Az orosz védelmi minisztérium szerint az éjjel az orosz légvédelem kilenc orosz régió felett 104 ukrán drónt lőtt le – írja az MTI.

Az ukránok lecsaptak egy Lukoil olajfinomítóra Oroszországban

Az oroszországi Nyizsnyij Novgorod megyében lévő Lukoil olajfinomítóra több ukrán drón csapott le január 29-én a kora reggeli órákban – közölte a Kyiv Independent című lapnak egy katonai hírszerzési (HUR) forrás.

A helyi tisztviselők az éjszaka folyamán több oroszországi régióból, köztük a Nyizsnyij Novgorodi, Szmolenszki, Tveri és Brjanszki területről jelentettek dróncsapásokat, amelyek tüzeket okoztak és légvédelmi válaszlépéseket váltottak ki.

A HUR forrása szerint a Lukoil olajraktárát Ksztovo városában négy drón vette célba, amelyek mindegyike eltalálta a célpontját és „jelentős károkat” okozott.

Hozzátették, hogy a finomító „támogatja az orosz megszálló erők tevékenységét”, és „helyi idő szerint éjfél körül érte a támadás”.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Lezárták az ukránok Sebestyén József halálának kivizsgálását
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 07:59
Betegségben halt meg.
Nemzetközi Andrej Babis kemény döntést hozott a vagyonáról, hogy kormányfő lehessen
Privátbankár.hu | 2025. december 5. 07:18
Megválik az Agrofert holdingtól.
Nemzetközi „Előfordulhat, hogy az Egyesült Államok elárulja Ukrajnát” – megdöbbentő feljegyzés szivárgott ki
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 17:16
A francia elnök borús figyelmeztetést tett.
Nemzetközi Harcok Gáza alatt: 40 Hamász-fegyverest ölhetett meg Izrael
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 16:15
Erről az izraeli hadsereg tájékoztatott.
Nemzetközi Már le is mondott az uniós diplomataképző éléről a korrupcióval vádolt Mogherini
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 15:23
Visszaadja a diplomataképző igazgatói székét.
Nemzetközi Betalált az orosz csapás: tízezrek maradtak fűtés nélkül Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 13:26
A hideg ukrán télben.
Nemzetközi Nem csak a magyar kormány akadt ki az orosz energiaexport elleni támadásokon
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 13:04
A török energiaügyi miniszter szerint is el a kezekkel az energiaszállítástól.
Nemzetközi Zulu harcosok az ukrajnai front orosz oldalán? Kitört a botrány Dél-Afrikában
Bózsó Péter | 2025. december 4. 10:31
A volt dél-afrikai elnök, Jacob Zuma egyik lánya lemondott képviselőségéről, miután kiderült, hogy köze van ahhoz, hogy az afrikai országból Oroszországba csaltak embereket, akik végül a fronton kötöttek ki, és onnan kértek diplomáciai segítséget.
Nemzetközi Macron is beindítja a keleti nyitást?
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:18
Szép szavakat váltott, megállapodásokat kötött a francia és a kínai elnök.
Nemzetközi Új emberét küldi Zelenszkij Putyint kibeszélni Amerikába
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 10:08
Csütörtökön tárgyal az ukrán küldöttség a Moszkvából hazatért amerikai tárgyalókkal.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG