1p

Fehéroroszországnak nincs szüksége arra, hogy a Nyugat elismerje az elnökválasztást, amelyet vasárnap tartanak az országban – jelentette ki Aljakszandr Lukasenka fehérorosz vezető.

„Az, hogy elismerik-e a választásokat az Európai Unióban, ízlés dolga. Számomra teljesen közömbös, hogy elismerik-e a választásainkat” – idézte a BelTA fehérorosz állami hírügynökség az politikus válaszát a BBC újságírójának kérdésére. Hozzátette, ha ő most kijelentené, hogy nem ismeri el a brit vagy az amerikai választásokat, azaz Donald Trumpot az Egyesült Államok elnökének, illetve Keir Starmert brit kormányfőnek, attól semmi sem változna, így Fehéroroszországban „sem fog történni semmi”. „Este minden kiderül. Minden a fehérorosz népen múlik” – tette hozzá Lukasenka.

A 2020-as választást követően a fehérorosz ellenzék csalással vádolta meg a kormányt, tömegtüntetések kezdődtek, amelyeket a hatóságok erőszakkal fojtottak el, az Európai Unió pedig nem ismerte el a választás eredményét. Emberi jogi aktivisták becslései szerint mintegy 1200 ellenzéki van még mindig börtönben. „Vannak, akik a börtönt választották, mások a száműzetést, de senkit sem űztünk ki az országból” – állította Lukasenka.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Kettéosztott ország veszi át az Európai Tanács soros elnöki posztját
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 08:41
Ukrajna további támogatása, és a belső égésű motorok jövőjéről szóló javaslatok megvitatása is Ciprus napirendjén van, ami az Európai Tanács soros elnökségét illeti. A sziget azonban több mint ötven éve megosztott: az uniós jogszabályok csak a sziget főleg görögök lakta déli részén érvényesek.
Nemzetközi A Balkán tartogatta az év első választási csavarját
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 16:00
A szavazóhelyek 6 százalékában meg kell ismételni a boszniai szerb elnökválasztást a felmerült szabálytalanságok miatt – közölte csütörtökön Bosznia-Hercegovina többségében szerbek lakta országrészének választási bizottsága.
Nemzetközi Moszkva 24 civil megölésével vádolja Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 15:00
Egy hotel és egy kávézó ellen indított csapást Ukrajna.
Nemzetközi Zelenszkij: 90 százalékban kész a béke, a többi határozza meg Európa sorsát
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 14:15
Újévi beszédet intézett az elnök az ukrán néphez.
Nemzetközi Mától hivatalos: Bulgáriában is már euróval lehet fizetni
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 13:24
Bulgária a mai nappal hivatalosan is csatlakozott az eurózónához.
Nemzetközi Visszájára sülhetett el az orosz cselszövés, már Trump is kételkedik
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 11:50
A CIA igazgatója cáfolhatta azt a hírt, hogy az ukránok merényletet kíséreltek meg Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szemben.
Nemzetközi Kína és Tajvan egyesítéséről beszélt Hszi Csin-ping újévkor
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 17:04
Néhány nappal Kína tengeri hadgyakorlata után Tajvan és Kína újraegyesítésének gondolatával köszöntötte a 2026-os évet Hszi Csin-ping. 
Nemzetközi Hogyan ünneplik az újévet a szomszédban?
Elek Lenke | 2025. december 31. 11:01
Johann Strauss, Denevér, az újévi koncert a Bécsi Filharmonikusokkal, a Kék Duna keringő – és a szilveszteri, ilyenkor fényárban úszó bécsi belváros. A szomszédban megint kitaláltak egy ügyes turisztikai programsort, amely nem igényel szinte semmilyen beruházást, de százezreket vonz.
Nemzetközi Litvánia arra készül, hogy akár hidakat is fel kell robbantaniuk
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 10:23
Fontos a felkészültség, mert ezzel növelhető az elrettentő erő: erről beszélt a litván hadsereg szóvivője az LRT-nek. A hidakat is felszerelik olyan eszközökkel, amikbe szükség esetén robbanóanyagot lehet telepíteni.
Nemzetközi Áramszünet Moszkva környékén: százezrek maradhattak világítás nélkül
Privátbankár.hu | 2025. december 31. 09:37
Akár több százezer ember is érinthet az áramkimaradás Moszkva régióban, eközben ukrán drónok érték el az orosz fővárost.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG