2p

Különösen nagy értékű vesztegetés elfogadásának gyanújával őrizetbe vették Tyimur Ivanov orosz védelmi miniszterhelyettest.

Az ügy részleteit egyelőre nem hozták nyilvánosságra - jelentette Pogár Demeter, az MTI tudósítója. Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője közölte, hogy Vlagyimir Putyin elnököt és Szergej Sojgu védelmi minisztert tájékoztatták a helyettes tárcavezető őrizetbe vételéről.

15 évig terjedő szabadságvesztés is lehet belőle
15 évig terjedő szabadságvesztés is lehet belőle
Fotó: Depositphotos

A 49 éves Ivanov miniszterhelyettesként a vagyonkezeléséért, a csapatok elszállásolásáért, a lakhatásért és az egészségügyi ellátásért felelős. Ő felügyeli egyebek között a katonai közbeszerzéseket, építkezéseket, felújításokat.

A TASZSZ orosz hírügynökség a bűnüldöző szervekre hivatkozva közölte, hogy az SZK el kívánja érni a gyanúsított letartóztatását. A különösen nagy összegű vesztegetés 1 millió rubeles (mintegy 4 millió forintos) összegnél kezdődik. A maximális büntetés ezen bűncselekmény esetében 15 évig terjedő szabadságvesztés lehet.

Ivanovot 2016 májusában elnöki rendelettel nevezték ki védelmi miniszterhelyettesnek. Ezt megelőzően, 2013 és 2016 között a védelmi minisztériumnak alárendelt, katonai építési munkálatokra szakosodott Oboronsztroj vállalat vezérigazgatója volt. A Forbes szerint 2018-ban családjának jövedelme 136,7 millió rubel volt.

Mielőtt 2012-ben a védelmi tárcához került, Ivanov a moszkvai régió kormányának elnökhelyettese volt. Ebben az időszakban Sojgu volt a moszkvai régió kormányzója. Korábban több energiaipari állami vállalatnál is dolgozott. Tyimur Ivanov a Lomonoszov nevét viselő Moszkvai Állami Egyetem számítógépes matematika és kibernetika karán szerzett diplomát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem fenyegethet országokat csak úgy reggelente – kiosztották Trumpot
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:21
A brazil elnök szerint nem diktálhat szabályokat a világnak.
Nemzetközi Trump bejelentette: tíznapos tűzszünet Izrael és Libanon között
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 19:06
Ideiglenes tűzszünet lép életbe. 
Nemzetközi Szíria bejelentette az amerikai erők távozását
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:16
Bár ezt Washington nem erősítette meg.
Nemzetközi Óriási gázüzletet kötött Ukrajna Amerikával
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 18:06
Az ukrán gázszektor több száz millió dolláros finanszírozásában állapodott meg Kijev az amerikai Exim Bankkal – közölte Julija Szviridenko ukrán miniszterelnök.
Nemzetközi Ukrajna szerint kritikus a Patriot-rakéták utánpótlása
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:32
Sürgősen pótolni kell a rakétákat – figyelmeztet az ukrán légierő.
Nemzetközi Szijjártó Péter kihagyja a jövő heti EU-s találkozót
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 14:07
Nem megy Luxemburgba.
Nemzetközi Politikai patthelyzet Szerbiában: nem lesz előrehozott választás
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 13:21
Jelenleg nincs társadalmi és politikai konszenzus a stratégiai államügyekről és Szerbia jövőbeli céljairól, ezért nem időszerűek az előrehozott választások – jelentette ki Djuro Macut szerb miniszterelnök.
Nemzetközi A lengyelek már tudják, merre fordul a Tisza-kormány Ukrajna ügyében?
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:08
Elmondta a lengyel külügyminiszter, mire számít az Orbán Anita vezette magyar külügytől.
Nemzetközi Kis-Benedek József: a Tisza-kormány teljes fordulatot hoz majd a magyar EU-politikában
Izsó Márton - Wéber Balázs | 2026. április 16. 10:27
Száz százalék, hogy alapvető, pozitív fordulat fog bekövetkezni a magyar-uniós viszonyban – jelentette ki Kis-Benedek József lapcsoportunk műsorában, a Klasszis Podcastban. A biztonságpolitikai szakértő szerint ezzel visszatérhetünk Európába, „ahol a helyünk van”, a nézetkülönbségeket Brüsszellel a migráció vagy az Ukrajna-politika területén pedig kompromisszumokkal fel lehet oldani. Úgy véli, hogy a Tisza-kormány miniszterjelöltjei kompetensek, és visszaszerzik az uniós pénz egy részét. 
Nemzetközi Dacos üzenet jött az iráni elnöktől
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 09:56
Nem lesz megadás.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG