2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A szlovén állam 44 ezer euró kártérítést fizetett Janez Jansa volt kormányfőnek egy elvesztett per miatt.

A szlovén állam 44 ezer euró kártérítést fizetett Janez Jansa volt kormányfőnek, akit korábban börtönbüntetésre ítéltek egy hadiipari ügyletben játszott feltételezett szerepe miatt, majd az ítéletet hatályon kívül helyzeték és újratárgyalást rendeltek el, később azonban az ügy elévült –közölte szombaton az N1 szlovén kereskedelmi televízió.

A volt kormányfő a 2014-es parlamenti választások előtt 145 napot töltött börtönben, mert a vád szerint miniszterelnöksége idején – 2004 és 2008 között – törvényellenes üzletet kötött, és kenőpénzt fogadott el a finn Patria cégtől páncélozott harcjárművek beszerzésében. Jansa szerint koncepciós per folyt ellene, amellyel ellenfelei meg akarták akadályozni, hogy újra győzzön a választásokon.

Janez Jansát egy hadiipari ügyletben játszott feltételezett szerepe miatt ítélték börtönbüntetésre
Janez Jansát egy hadiipari ügyletben játszott feltételezett szerepe miatt ítélték börtönbüntetésre
Fotó: MTI

A bíróság 2014-ben hozott elmarasztaló ítéletet az ügyében, jogerősen két évi börtönbüntetésre és pénzbírságra ítélték. A politikus az év júniusában vonult börtönbe, ennek ellenére egy hónappal később megválasztották parlamenti képviselőnek. Jansa szolgálati gépkocsival, rendőri felügyelet nélkül járt be a börtönből a parlament üléseire. Néhány hónappal később, decemberben helyezték szabadlábra, mert eljárási hibákra hivatkozva panasszal élt az alkotmánybíróságnál.

Az alkotmánybíróság 2015 áprilisában hatályon kívül helyezte a rá kiszabott ítéletet, és újratárgyalást rendelt el, a ljubljanai bíróság azonban később úgy döntött, hogy az ügy elévült. Ezt követően Jansa 900 ezer euró kártérítést követelt az államtól, az ellene folyó, szerinte koncepciós per miatt.

Az N1 hírcsatornának a védelmi minisztérium megerősítette, hogy a 44 ezer eurót már csütörtökön átutalták a volt kormányfőnek. A részleges kártérítésről a kranji kerületi bíróság döntött, a per egy része továbbra is folyamatban van.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Bár Donald Trump nem, de alelnöke Budapestre jön
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 18:02
A Reuters hírügynökség szerint a napokban Magyarországra látogathat J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke. 
Nemzetközi Kőkemény új kritikust kapott Vlagymir Putyin
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:48
Ilja Remeslo „Öt ok, amiért abbahagytam Vlagyimir Putyin támogatását” Telegram-bejegyzést küldött több tízezer követőjének, a téma Putyin volt. 
Nemzetközi Tényleg meghalt az iráni hírszerzési miniszter
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 16:06
Masoud Pezeshkian iráni elnök megerősítette Esmail Khatib hírszerzési miniszter halálát.
Nemzetközi Zelenszkij: „Nagyon rossz előérzetem van”
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 13:14
Az ukrán elnök a béketárgyalások folytatásával kapcsolatban nyilatkozott meg.
Nemzetközi Rendületlenül támadják Moszkvát az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 12:59
 Az orosz légvédelem a hétvégén 250 Moszkva felé tartó ukrán drónt lőtt le.
Nemzetközi Újra folyik a kőolaj egy fontos vezetéken
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 09:54
Irak újraindította az északi olajexportot Törökország felé.
Nemzetközi Lépett a szakszervezet, teljesen leállt a légi utasforgalom Berlinben
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 09:20
A Verdi szakszervezet egész napos figyelmeztető sztrájkot hirdetett a folyamatban lévő bérvita miatt. 
Nemzetközi A világ legnagyobb szabadkereskedelmi övezete jöhet létre
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 07:55
Egy olyan piaccal, ami a globális GDP közel 20 százalékát képviseli.
Nemzetközi Zelenszkij szerint Európának fel kell készülnie a terroristák és bűnözők dróntámadásaira
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 07:24
Az ukrán elnök szerint Irán és Oroszország közös katonai technológiát használ. 
Nemzetközi Hatalmas bombákat dobtak le az amerikaiak a Hormuzi-szorosnál
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 06:48
A legfontosabb háborús hírek Iránból.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG