1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Több mint 35 százalékkal megemelik a Mount Everestre kiadott mászási engedély díját, amely így 15 ezer dollár (hatmillió forint) lesz – jelentette be szerdán a nepáli idegenforgalmi hivatal igazgatója.

A díjszabás csaknem tíz év után először emelkedik – hangsúlyozta Narajan Praszad Regmi a közleményben. A világ legmagasabb, 8849 méteres csúcsának megmászásához szükséges engedély az eddigi 11 ezer dollár (4,3 millió forint) helyett 15 ezer dollárra (hatmillió forint) változik. Az új díjszabás szeptembertől lép életbe, amikor a legnépszerűbb, áprilisi-májusi mászási időszakra kezdik kiadni az engedélyeket. A kevésbé népszerű szeptemberi-novemberi szezonra és a decembertől februárig tartó szezonra, amelyre csak kevesen jelentkeznek, szintén 36 százalékkal többet kell fizetni az engedélyekért: a korábbi 3750 dollár (1,5 millió forint) helyett 7500 dollárt (3 millió forintot). Néhány expedíciószervező szerint az áremelés nem fogja eltántorítani a hegymászókat. Évente mintegy 300 engedélyt adnak ki az Everestre.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Már áll a bál Kijevben – megérkezett a magyar delegáció
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 10:35
Az ukrán külügyminisztérium szerint csak „turistákról” van szó. Gulyás Gergely szerint Kijev titkol valamit. 
Nemzetközi Családi házba csapódott be Putyin harci drónja
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 09:49
Az ukrán légvédelem az eszközök több mint 80 százalékát megsemmisítette.
Nemzetközi Trump: csak egy kirándulás ez a háború, de elpusztítottuk Iránt
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 08:05
Szerinte az amerikai hadsereg az elmúlt másfél hétben „gyakorlatilag elpusztította Iránt”.
Nemzetközi Pánik: az iráni támadások miatt drasztikusan drágul az olaj
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 07:35
Csökkentek az ázsiai tőzsdeindexek is.
Nemzetközi Háborús összefoglaló: amerikai támaszpontokat támadnak
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 06:52
Koordináltan támad a Hezbollah és Irán.
Nemzetközi Izrael kiszakíthat egy szeletet Libanonból
Bózsó Péter | 2026. március 12. 05:51
Kiújultak a harcok az arab országban a Hezbollah és Izrael között. A zsidó állam kiürített biztonsági zóna létrehozására is törekedhet az ország déli részének megszállásával.
Nemzetközi A Barátság után most a Török Áramlatot érte támadás
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:42
Az orosz állami gázvállalat, a Gazprom állítása szerint szerdán légitámadások érte a Török Áramlat gázvezetéket ellátó szivattyúállomást Oroszország déli részén. 
Nemzetközi Durván megugrott az Európai Unió versenyvizsgájára jelentkezők száma
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 19:15
170 ezer ember jelentkezett az Európai Unió versenyvizsgájára, az EPSO szervezésében, amellyel később az EU szerveinél dolgozhatnak. Nem ez az egyetlen mód, ahogy az EU-nál dolgozni lehet, de ez a legbiztosabb mind közül.
Nemzetközi A magyar és a szlovák pénzszállító útvonalak helyett újat keresnek az ukrán bankok
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 18:15
Leállították a Magyarországon keresztüli pénzszállítást az ukrán bankok.
Nemzetközi Végleg hazarendeli nagykövetét Izraelből egy nagy uniós ország
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 15:44
A lépés a feszültség további növekedését jelzi Spanyolország és Izrael között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG