2p

Helyi tisztségviselők szerint négy ember meghalt egy Kijev elleni orosz légicsapásban az éjszaka folyamán.

Éjjel légiriadók sokasága hallatszódott Kijevben, egyik követte a másikat, amivel a hatóságok ballisztikus rakétaveszélyre figyelmeztettek, és a lakosokat arra kérték, hogy keressenek menedéket.

A központi Sevcsenkivszkij negyedben, többek között egy metróállomáson is betörtek az ablakok, egy ipari épületben pedig tűz ütött ki – közölte Vitalij Klicsko, a város polgármestere. Hozzátette: Nem világos, hogy mi volt a célpont.

Az interneten közzétett videókon egy lángokban álló autó látható, és hogy víz zúdul végig egy elárasztott utcán. A légvédelem tehát működött az ukrán főváros környékén – tette hozzá Klicsko.

Orosz rakétatámadás után romos családi ház a Kijevi területen fekvő Brovari közelében fekvő egyik faluban 2024. augusztus 11-én. Az ukrán katasztrófaelhárítás szerint egy férfi és négyéves fia életét vesztette
Orosz rakétatámadás után romos családi ház a Kijevi területen fekvő Brovari közelében fekvő egyik faluban 2024. augusztus 11-én. Az ukrán katasztrófaelhárítás szerint egy férfi és négyéves fia életét vesztette
Fotó: MTI/EPA

Ez a második halálos áldozatot követelő támadás Kijev ellen ebben a hónapban, miután újév napján a várost ért támadásban két ember halt meg.

Eközben a déli Zaporizzsja városában a helyi hatóságok szerint hat ember sebesült meg egy szombat hajnali orosz csapásban. Egy nő állapota állítólag súlyos. Ezek a legutóbbi támadások abban a háborúban, amely Oroszország 2022 februári teljes körű Ukrajna inváziója után kezdődött.

A hét elején ugyanakkor több ukrán támadás is volt orosz területen. Az ukrán fegyveres erők vezérkara szerint kedden lőszerraktárakat és vegyi üzemeket találtak el Oroszország több régiójában, amelyek egy része több száz kilométerre volt a határtól.

Az ukrán SBU hírszerző ügynökség forrásai a BBC-nek azt mondták, hogy a keddi támadás „erőteljes csapás” volt Oroszországra nézve. Akkor Oroszország azt közölte, hogy lelőtte az Egyesült Államok által szállított nagy hatótávolságú Atacms rakétákat, valamint az Egyesült Királyságban gyártott Storm Shadow cirkálórakétákat, és megfogadta, hogy reagál a támadásra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Svájci diszkótűz: a Külügyminisztérium nem tud magyar áldozatról, vagy sérültről
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 17:14
A Külügyminisztérium szerint minden konzuli védelemre regisztrált állampolgár biztonságban van, nincs magyar áldozata, vagy sérültje a 40 áldozatot követelő svájci diszkótűznek. Még nem minden áldozatot azonosítottak.
Nemzetközi Trump tagadja, hogy elaludt volna a Fehér Ház rendezvényén, tökéletesnek tartja az egészségét
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 16:16
Donald Trumppal és orvosával is beszélgetett a Wall Street Journal az idén a 80. születésnapjára készülő elnök egészségéről. Trump gyakran eszik sültkrumplit és hamburgert, keveset alszik, és az egyetlen mozgásforma, amit rendszeresen űz, a golf.
Nemzetközi Hamarosan kiderülhet, mi történt a megrongálódott kábellel a Finn-öbölben
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 15:40
Kihallgatták annak az Oroszországból induló hajónak a legénységét, amely a gyanú szerint részt vehetett a Finn-öbölben fekvő telekommunikációs kábel elleni támadásban.
Nemzetközi Zelenszkij kinevezte az ukrán elnöki iroda új vezetőjét
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 15:01
Az elnöki iroda előző vezetőjét, Andrij Jermakot tavaly november végén mentette fel Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. Megnevezte az utódját.
Nemzetközi Megadóztatja az óvszereket és a fogamzásgátlókat a kínai kormány
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 14:02
Az utóbbi években csökken Kína népessége, elveszítették a legnépesebb ország címét is. Ez nem tetszik a kínai kormánynak, ezért többé már nem adómentesek az óvszerek és a fogamzásgátlók.
Nemzetközi Donald Trump kész beavatkozni az iráni tüntetésekbe
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 12:38
Az Egyesült Államok felkészült arra, hogy ha az iráni rezsim folytatja az erőszakot, beavatkozzon – írta Donald Trump pénteken. A megélhetési költségek elszálltak a közel-keleti országban.
Nemzetközi Kettéosztott ország veszi át az Európai Tanács soros elnöki posztját
Privátbankár.hu | 2026. január 2. 08:41
Ukrajna további támogatása, és a belső égésű motorok jövőjéről szóló javaslatok megvitatása is Ciprus napirendjén van, ami az Európai Tanács soros elnökségét illeti. A sziget azonban több mint ötven éve megosztott: az uniós jogszabályok csak a sziget főleg görögök lakta déli részén érvényesek.
Nemzetközi A Balkán tartogatta az év első választási csavarját
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 16:00
A szavazóhelyek 6 százalékában meg kell ismételni a boszniai szerb elnökválasztást a felmerült szabálytalanságok miatt – közölte csütörtökön Bosznia-Hercegovina többségében szerbek lakta országrészének választási bizottsága.
Nemzetközi Moszkva 24 civil megölésével vádolja Ukrajnát
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 15:00
Egy hotel és egy kávézó ellen indított csapást Ukrajna.
Nemzetközi Zelenszkij: 90 százalékban kész a béke, a többi határozza meg Európa sorsát
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 14:15
Újévi beszédet intézett az elnök az ukrán néphez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG