2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Már harmadjára nem jelent meg a kihallgatáson a dél-koreai vezető.

Elfogatóparancsot adott ki kedden egy szöuli bíróság Jun Szogjol felfüggesztett dél-koreai elnök ellen, miután a hivatalából eltávolított államfő harmadszor sem jelent meg a december elején kihirdetett hadiállapot ügyében elrendelt kihallgatásán.

A rendőrség, a magas rangú hivatalnokok korrupciós ügyeiben eljáró nyomozó szerv (CIO) és a védelmi minisztérium részvételével alakult nyomozóbizottság hétfőn nyújtott be kérelmet a Jun letartóztatására vonatkozó bírósági végzés kiadására. Dél-Koreában ez az első eset, hogy letartóztatási parancsot kértek és adtak ki egy hivatalban lévő elnök ellen.

A Yonhap hírügynökség jelentése szerint Jun Szogjol őrizetbe vételét követően a nyomozó hatóságnak 48 órája van eldönteni, hogy kérelmezik-e az intézkedés meghosszabbítását, vagy szabadon bocsátják a politikust.

A bíróság Jun letartóztatása mellett a hatóságok házkutatásra vonatkozó kérelmét is jóváhagyta Jun irodájában és lakóhelyén, miután az Elnöki Biztonsági Szolgálat korábban katonai biztonsági aggályokra hivatkozva megakadályozta, hogy a nyomozók belépjenek az elnöki hivatal épületébe és Jun rezidenciájára. Jun jogi képviselői szerint a CIO-nak nincs hatásköre arra, hogy lázadással kapcsolatos vádakat vizsgáljon Jun ellen, és arra sincs joga, hogy bírósági letartóztatási parancsot kérjen ellene.

Hirtelen hadiállapot

A korrupcióellenes hivatal azért nyomoz Jun ellen, mert december 3-án váratlanul hadiállapotot rendelt el, majd órákkal később feloldotta az intézkedést. Dél-Korea azóta politikai válságban van. A Nemzetgyűlés december 14-én szavazott Jun felelősségre vonásáról, az Alkotmánybíróság pedig eljárást indított a döntés alkotmányosságának a megállapítására. A grémium jelenleg is tárgyalja, hogy Junt, akire lázadás miatt akár halálbüntetést is kiszabhatnak, visszahelyezzék-e vagy végleg eltávolítsák hivatalából. A döntés meghozatalára 180 nap áll rendelkezésre. A következő meghallgatásra január 3-án kerül sor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Foci-vb: csütörtökön rajt, ha csak a pénzen múlna, ez a válogatott nyerné a tornát
Imre Lőrinc | 2026. június 7. 17:28
Június 11-én csütörtökön elkezdődik a 23. labdarúgó-világbajnokság, amit idén először 3 ország, az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó közösen rendeznek meg. Ha csak a résztvevő (rekordnak számító) 48 csapat keretértékét nézzük, akkor július 19-én Franciaország-Anglia fináléval zárulhat le a viadal.
Nemzetközi Ennyit a tűzszünetről: Izrael ismét támadja Libanonban a Hezbollahot
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 16:50
Bejrútban támadta a libanoni síita Hezbollah terrorszervezet infrastruktúráját az izraeli légierő vasárnap – jelentette az izraeli hadsereg (IDF).  
Nemzetközi Már javában zajlik a politikai indokok alapján kapott menekültjogok felülvizsgálata – mondja a Belügyminisztérium
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 16:32
A belügyminiszter korábbi utasításának megfelelően a menekültügyi hatóság jelenleg is végzi az európai uniós állampolgárok részére politikai indokok alapján biztosított menekült jogállások felülvizsgálatát.
Nemzetközi A foci-vb miatt is áll a bál Irán és az Egyesült Államok között
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 13:05
Diplomáciai feszültség alakult ki az USA és Irán között, miután az amerikai hatóságok az iráni labdarúgó-válogatott játékosainak megadták a vízumot a 2026-os világbajnokságra, de a stábtagok egy részétől megtagadták a belépést – írja a BBC.
Nemzetközi Csernobil közelében csapódott be egy orosz drón – a sugárzási szint stabil
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 11:52
Orosz drón csapódott egy kiégett nukleáris fűtőelemeket tároló létesítménybe.
Nemzetközi Hiába a tűzszünet, újabb izraeli áldozatok vannak Dél-Libanonban
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 10:28
A libanoni síita Hezbollah terrorszervezet dróntámadásában és egy fegyver véletlen elsülése miatt életét vesztette két újabb izraeli katona Dél Libanonban – jelentette az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
Nemzetközi Koszovóban és Örményországban is választások vannak ma
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 09:45
Megkezdődtek a parlamenti választások Koszovóban és Örményországban is. 
Nemzetközi Zelenszkij: Ukrajna egy krasznodari olajlétesítményt és egy szentpétervári támaszpontot támadott
Privátbankár.hu | 2026. június 7. 08:36
Ukrajna egy krasznodari olajlétesítményt és Szentpétervár térségében egy támaszpontot támadott drónokkal az éjszaka – erősítette meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombati X-bejegyzésében.  
Nemzetközi Hatalmas üzletet kötött az Egyesült Államok az egyik közel-keleti országgal
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 13:49
Az amerikai kormány jóváhagyta mintegy kétmilliárd dollár értékű drónvédelmi rendszerek eladását Kuvaitnak – jelentette be helyi idő szerint pénteken az Egyesült Államok külügyminisztériuma.
Nemzetközi Egyre nagyobb erőkkel támadja Ukrajna Oroszország második legnagyobb városát
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 12:20
Ukrajna széleskörű dróntámadást indított szombat reggel Szentpétervár ellen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG