2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Néhány órával azután, hogy Ukrajna leállította a tranzitot, a Dnyeszteren túli területen leállt a fűtés és a melegvíz-szolgáltatás.

A szakadár moldovai Dnyeszteren túli régió szerdán felfüggesztette a háztartások fűtés- és melegvíz-ellátását, miután Oroszország leállította a gázszállítást Közép- és Kelet-Európába Ukrajnán keresztül – írja a Moscow Times.

A gázellátás megszakítása azonnal érezhető volt a mintegy 450 ezer lakosú, főként orosz ajkú területen, amely az 1990-es évek elején, a Szovjetunió összeomlásával vált el Moldovától.
„Nincs fűtés, sem meleg víz”
- mondta a helyi energiavállalat, a Tirasteploenergo egyik alkalmazottja.

A lakosokat arra biztatják, hogy igyekezzenek gyorsan szigetelni lakásaikat, illetve hogy a családtagok egyetlen helyiségbe gyűljenek össze, amelyet valamilyen módszerrel, mondjuk elektromos fűtőeszközök segítségével tartanak melegen.

A Tirasteploenergo azt is közölte, hogy a távhőszolgáltatás újraindítása bonyolult folyamat, így még abban az esetben is akár két hétig tarthat, mire helyreáll a szolgáltatás, ha valahonnan sikerülne gázt szerezni.

A terület fővárosának számító Tiraszpolban szerda éjjel mínusz 1 fokos hőmérsékletet mértek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán szerint messze van a megállapodás az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 11:24
Előrehaladás van a tárgyalásokon, de a vége még messze.
Nemzetközi Milliókkal támogatja a svéd kormány a bevándorlók hazatelepülését
Elek Lenke | 2026. április 19. 10:33
Több mint 12 millió forintnak megfelelő összeű svéd koronát kap, aki hajlandó hazatelepülni Svédországból Namíbiába. Ennyi pénzből gyönyörű házat lehet építeni az afrikai országban.
Nemzetközi Mekkora bajban van a NATO? Megszólalt a főtitkár
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 10:14
Kiléphet Mark Rütte szerint az Egyesült Államok a NATO-ból?
Nemzetközi Izrael és Amerika újra lecsap Iránra?
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 08:56
Mindkét országban erősen fontolgatják a lehetőséget.
Nemzetközi Tudja, mi az az „ifjúsági buborék”?
Kormos Olga | 2026. április 18. 17:22
A kormányt megrengető tüntetések, mint például Bangladesben, Iránban, Nepálban és Srí Lankán az elmúlt években mind összefüggésbe hozhatók azzal, amit a demográfusok „ifjúsági buboréknak” neveznek. Eközben Kína gazdasági lassulása és az Egyesült Államok növekvő államadóssága részben a két hatalom elöregedő lakosságának tudható be. Ezzel szemben Brazília, India és Vietnam közelmúltbeli gazdasági növekedése a gazdaságilag aktívak „demográfiai nyereségét” tükrözi.
Nemzetközi A Hezbollah támadásában halt meg egy francia katona
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 15:54
Hárman pedig megsérültek.
Nemzetközi Nem tudni, mikor ül megint asztalhoz Irán és Amerika
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 14:14
Irán szerint még nincs időpont az újabb iráni-amerikai tárgyalásokra
Nemzetközi Egyre feszültebb a helyzet a Hormuzi-szorosban, tankerhajót érhetett lövés
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 13:37
Irán lezárta a kulcsfontosságú útvonalat.
Nemzetközi Nem indultak meg a menekültek Iránból Európa felé
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:50
A német belügyminiszter értékelése szerint.
Nemzetközi Irán megint lezárta a Hormuzi-szorost
Privátbankár.hu | 2026. április 18. 12:11
Meg is indokolták, miért.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG