2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Kijevnek kell döntenie az esetleges békefenntartók állomásoztatásáról, nem pedig Moszkvának — jelentette ki a francia államfő szombaton.

Az Ukrajnába telepítendő békefenntartó csapatok ötletét Nagy-Britannia és Franciaország javasolta, a Moszkvával kötendő tűzszüneti megállapodás részeként.

Emmanuel Macron és a brit miniszterelnök, Keir Starmer igyekeznek megerősíteni Ukrajna katonai támogatását, miközben Donald Trump amerikai elnök békemegállapodást szorgalmaz Oroszországgal. Starmer szombaton virtuális találkozót tartott Macronnal és Ukrajna több nem amerikai szövetségesével — számol be róla a Reuters.

„Ukrajna szuverén állam. Ha szövetséges erőket kér a területére, az nem Oroszország jóváhagyásán múlik” – mondta Macron egy a francia regionális lapoknak adott interjújában, amelyet szombat este tettek közzé.

Az ukrajnai béke előtt még számos akadály tornyosul Moszkvában
Az ukrajnai béke előtt még számos akadály tornyosul Moszkvában
Fotó: Depositphotos

Moszkvának nem tetszik az ötlet

Moszkva többször is visszautasította az ötletet, hogy NATO-tagállamok katonái állomásozzanak Ukrajnában.

Macron szerint egy békefenntartó misszióban országonként néhány ezer katona venne részt, és kulcsfontosságú helyszíneken helyeznék el őket. Hozzátette, hogy több európai és Európán kívüli ország is érdeklődik a részvétel iránt, de egy ilyen misszió pontos formája továbbra is kérdéses.

Franciaország és Nagy-Britannia egyaránt jelezte, hogy hajlandó békefenntartókat küldeni Ukrajnába, míg az ausztrál miniszterelnök, Anthony Albanese, szintén nyitottnak mondta magát egy ilyen kérésre.

Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön kijelentette, hogy elviekben támogatja Washington javaslatát egy 30 napos tűzszünetre, de az orosz csapatok addig harcolnak, amíg ellenségeik több kulcsfontosságú feltételt nem teljesítenek.

Eközben Oroszország és Ukrajna továbbra is légitámadásokat hajtott végre egymás ellen, sebesüléseket és károkat okozva – közölték hivatalos források vasárnap hajnalban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A Forradalmi Gárda egyik kulcsszereplőjét likvidálta Izrael
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 19:52
Abu-Zar Mohamedi parancsnok fontos összekötő volt a Hezbollah és az iráni rezsim között, és részt vett a milícia rakétatechnológiájának kiépítésében is.
Nemzetközi Kiderült, mekkora a gond a Barátság kőolajvezetékkel
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 17:16
A Magyar Hang forrása szerint magyar vállalat is van, amely alkatrészekkel segíthetne a vezeték javításában, de a magyar-ukrán viszony kiéleződése óta egyik fél sem vállalja az együttműködést. Az is kiderült, hogy milyen beosztásban dolgoznak az Ukrajnába küldött magyar küldöttség tagjai. 
Nemzetközi Zelenszkij megállapodást kötött a román elnökkel Bukarestben
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 16:44
Ukrajna és Románia elnökei, Volodimir Zelenszkij és Nicușor Dan csütörtökön Bukarestben stratégiai partnerségi nyilatkozatot és számos más dokumentumot is aláírtak.
Nemzetközi Óriási tömeg tüntetett Brüsszelben, a repülőjáratokat is érinti a sztrájk
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 16:16
Széleskörű sztrájkot tartottak a belgiumi dolgozók, Brüsszelben pedig több mint nyolcvanezren vonultak utcára a kormány intézkedései elleni tüntetésen. A szakszervezetek a bérindexálási rendszer módosítását és a nyugdíjreformot ellenzik.
Nemzetközi Helyszíni szemlét kért az Európai Bizottság Ukrajnától a Barátság kőolajvezetékhez
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 15:48
Küldöttséget indítana Ukrajnába az Európai Bizottság, és pénzt is adnának a Barátság kőolajvezeték helyreállításához. Erről beszélt csütörtökön Anna-Kaisa Itkonen, a testület szóvivője.
Nemzetközi Nemzetközi Energiaügynökség: a globális olajpiac történelmének legnagyobb fennakadását éljük
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 14:05
Közleményt adott ki a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA), amelyben példátlannak nevezték a Hormuzi-szoros jelenlegi fenyegetettségét. Egyelőre az Egyesült Államok sem áll készen arra, hogy kísérje a veszélyes zónán áthaladó hajókat, ezért a korábbi olajszállítmányoknak csak a töredéke tud áthaladni.
Nemzetközi A nap képe: iszonyatos füstfelhő gomolyog Bejrút felett
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 13:31
Az izraeli légierő továbbra is hevesen támadja a libanoni fővárost.     
Nemzetközi Zelenszkij: Orbán Viktor Putyin oldalán áll, a hallgatás nem segít
Litván Dániel | 2026. március 12. 13:16
Az ukrán elnök szerint másfél hónap lesz kijavítani a Barátság vezetéket, de a magyar kormányfő nem ezért blokkolja az Ukrajnának szánt uniós segítséget. Elmondta, nem személyes konfliktus van közte és Orbán Viktor között, de a diplomatikus hallgatás nem működik a magyar miniszterelnökkel szemben.
Nemzetközi Már áll a bál Kijevben – megérkezett a magyar delegáció
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 10:35
Az ukrán külügyminisztérium szerint csak „turistákról” van szó. Gulyás Gergely szerint Kijev titkol valamit. 
Nemzetközi Családi házba csapódott be Putyin harci drónja
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 09:49
Az ukrán légvédelem az eszközök több mint 80 százalékát megsemmisítette.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG