2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Megközelítette az 54 milliót a korai szavazásban részt vevő választók száma az Egyesült Államok elnökválasztásán.

Az NBC tévécsatornának többek között a tagállamok választási szerveire hivatkozó jelentése szerint a szerda reggeli órákig 54,3 millióan éltek választójogukkal személyesen a korai voksolásra megnyitott szavazóhelyiségekben vagy levélszavazat formájában. Ez a szám meghaladja a 2020-as választáson leadott összes voks harmadát. Négy éve összesen 158 millió amerikai szavazott.

Az összesítés szerint azok, akik leadták szavazatukat, 41 százaléknyian regisztrált demokraták, 40 százaléknyian regisztrált republikánusok, 19 százaléknyian pedig párthoz nem tartozó regisztrált választók.

Az elnökválasztás szempontjából meghatározónak tartott úgynevezett billegő államok közül, ahol szoros eredmény várható, kiemelkedő a választói aktivitás Észak-Karolinában, ahol a regisztrált választók 40 százaléka, több mint 3,2 millió ember már szavazott, és hasonlóan kimagasló a részvétel Georgia államban, ahol szintén több mint 3 millióan éltek már állampolgári jogukkal. Michigan államban 2 milliónál többen voksoltak eddig.

Donald Trump és Kamala Harris az elnökjelölteknek az ABC amerikai tévécsatorna közvetítette első televíziós vitáján Philadelphiában 2024. szeptember 10-én. A nézők többsége szerint Harris nyert - visszavágó nem lesz
Donald Trump és Kamala Harris az elnökjelölteknek az ABC amerikai tévécsatorna közvetítette első televíziós vitáján Philadelphiában 2024. szeptember 10-én. A nézők többsége szerint Harris nyert - visszavágó nem lesz
Fotó: MTI/EPA/The Washington Post pool/Demetrius Freeman

A meghatározó államok közül szerda reggelig Nevada, Arizona, Észak-Karolina és Georgia államban a regisztrált republikánusok vannak többségben azok közül, akik leadták szavazatukat, míg Pennsylvania, Michigan és Wisconsin államban a regisztrált demokraták aránya a nagyobb. Kamala Harris demokrata és Donald Trump republikánus elnökjelölt szerdán folytatja kampánykörútját, amely kevesebb, mint egy héttel a választás hivatalos napja, november 5-e előtt szinte kizárólag a billegő államokra koncentrál.

Kamala Harris Wisconsin, Pennsylvania és Észak-Karolina államban tart választási gyűlést, míg Donald Trump szerdán Észak-Karolina és Pennsylvania államba utazik kampánygyűlésre. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Elképesztő megoldást talált Trump az orosz-ukrán háborúra?
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 19:33
Nem tágít, választást akar Ukrajnában a háború alatt is az amerikai elnök.   
Nemzetközi Ezen áll vagy bukik az ukrajnai háború befejezése
Wéber Balázs | 2025. december 9. 18:31
Úgy tűnik, hogy az ukrajnai harcok lezárását gyakorlati szempontból két nagy problémakör akadályozza: a területi kérdések és az Ukrajnát megillető biztonsági garanciák. Amíg ezekben nem születik kompromisszum, és amíg Putyin nyeregben érzi magát, addig lehet bármilyen békecsúcs, aligha fognak elhallgatni a fegyverek. Nagyító alatt ezúttal a Nyugat és Ukrajna súlyos dilemmái.
Nemzetközi Litvánia szükségállapotot hirdetett
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 16:51
A Fehéroroszországból érkező léggömbök miatt. 
Nemzetközi Nem elég a Louvre-rablás, jön a dolgozók sztrájkja is
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 15:31
Határozatlan idejű sztrájkot hirdettek december 15-től a párizsi Louvre dolgozói, tiltakozásul a „romló munkakörülményeik” és az „elégtelen források” miatt – közölte a világ leglátogatottabb múzeumának CFDT szakszervezete hétfőn a többi érdekképviselettel történt egyeztetést követően.
Nemzetközi Zelenszkij új béketervet ígér Trumpnak
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 15:08
Miután Zelenszkij kizárta ukrán területek feladására, átírja a béketervet, amit a Fehér Ház felé eljuttat. 
Nemzetközi Szijjártó Péter még a Fővárosi Nagycirkusz igazgatóját is elvitte Moszkvába
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 13:55
A magyar-orosz üzleti fórumon összesen 240 vállalatközi tárgyalásra kerül sor kedden Moszkvában, és ez sokat segíthet abban, hogy hazánk a lehető legjobb startpozíciót vehesse fel az ukrajnai háború utáni időkre, és igazi nyertese lehessen az új világgazdasági korszaknak – jelentette ki a tárca közlése szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Moszkvában.
Nemzetközi Tovább gyűrűzik az európai uniós korrupciós botrány?
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 13:22
Ennyit lehet tudni az Európai Unió új korrupciós botrányáról, amelyben az EU diplomáciai szervezete és a leendő eurokraták elitképzője is érintett lehet. Az úgynevezett EEAS-gate vizsgálat már két magas rangú tisztviselő lemondásához vezetett.
Nemzetközi Zelenszkijt fogadta a pápa – XVI. Leó igazságos és tartós békét remél
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:46
Az ukrajnai háború volt a központi témája XIV. Leó pápa és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök találkozójának Castel Gandolfo pápai rezidenciáján – közölte a Szentszék kedden.
Nemzetközi Újabb települést foglalhattak el az oroszok Kelet-Ukrajnában
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 12:31
Elfoglalta Osztapivszke települést Dnyipropetrovszk megyében az orosz hadsereg az elmúlt nap folyamán az ukrajnai háborúban – közölte kedden a moszkvai védelmi minisztérium.
Nemzetközi Pezsgőt bonthat Orbán Viktor: miniszterelnökké nevezték ki egyik fő európai szövetségesét
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 10:24
Kormányfővé nevezte ki Andrej Babist, az októberi képviselőházi választásokon győztes Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) mozgalom elnökét kedden Prágában Petr Pavel cseh köztársasági elnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG