2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Bármely amerikai elnök halálát követően 30 napig félárbócon lengenek a csillagos-sávos lobogók. Így Jimmy Carter elhunyta miatt Trump beiktatásakor, január 20-án is így állnak majd a zászlók.

Donald Trump megválasztott amerikai elnök pénteken panaszkodott, hogy január 20-i beiktatásán még mindig félárbócra lesznek eresztve az amerikai zászlók a néhai Jimmy Carter elnök tiszteletére – számolt be a Reutersre hivatkozva az Index. Joe Biden elnök ugyanis elrendelte, hogy Carter december 29-én bekövetkezett halálának napjától számított 30 napig félárbócra eresszék le a zászlókat, ahogyan az szokás, amikor egy amerikai elnök meghal.

Trump, aki bejelentette, hogy részt kíván venni Carter január 9-i washingtoni gyászszertartásán, pénteken egy Truth Social-bejegyzésben kifogásolta, hogy a zászlók gyászhelyzetben maradnak a beiktatási ceremóniája alatt is. „A demokraták mind »szédelegnek«, hogy csodálatos amerikai zászlónkat a beiktatásom alatt »félárbócra« eresztik” – mondta Trump, egy olyan kifejezést használva, amelyet gyakran használnak a leengedett pozícióra, amikor a zászló egy hajón van.

Jimmy Carter december 29-én hunyt el, így a csillagos-sávos lobogók január 20-án is félárbócon lesznek
Jimmy Carter december 29-én hunyt el, így a csillagos-sávos lobogók január 20-án is félárbócon lesznek
Fotó: Depositphotos

„Azt hiszik, hogy ez olyan nagyszerű, és annyira örülnek neki, mert valójában nem szeretik az országunkat, csak magukra gondolnak” – tette hozzá Trump. Trump közölte, hogy Carter múlt heti halála miatt az amerikai zászló

„most először egy leendő elnök beiktatásakor félárbócon lesz”.

„Senki sem akarja ezt látni, és egyetlen amerikai sem örülhet ennek. Meglátjuk, hogyan alakul” – fejezte be. Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház szóvivője elmondta, hogy a Fehér Ház nem tervezi a döntés felülvizsgálatát.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán vérdíjat tűzött ki amerikai katonák megölésére vagy fogságba ejtésére
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 16:54
Az iráni hadsereg átszámítva 9 millió forint vérdíjat tűzött ki amerikai katonák megölésére vagy fogságba ejtésére, és az összeg a duplájára emelkedik, ha nők vitték véghez e cselekedeteket – ismertette vasárnap az Avas helyi hírportál.  
Nemzetközi Svéd morbid: tömeges katonai temetésekre gyakorlatoznak
Elek Lenke | 2026. augusztus 16. 16:42
Az egykor csendes, virágzó és semleges Svédország sokat foglalkozik a háborúval, és az elmélkedés pszichotikus szintet ért el.
Nemzetközi Gyújtogatás gyanújával őrizetbe vettek több embert a Horvátországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 15:49
Őrizetbe vettek négy embert a horvát hatóságok annak gyanújával, hogy szándékosan próbáltak tüzet okozni Zára (Zadar) térségében, ahol az utóbbi napokban egymás után több szabadtéri tűz is keletkezett – közölte vasárnap a helyi rendőrség.
Nemzetközi Nem sikerült megfékezni az erdőtüzet Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 14:37
Már három napja ég az erdő az ország dél-nyugati részén.
Nemzetközi További részleteket közöltek a hajnali tragikus buszbalesetről
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 12:56
Tapasztalt sofőrök vezették a buszt, amely lengyel zarándokokat szállított Bosznia-Hercegovinából.
Nemzetközi Napi száz kismama vízumát veszik el: hatásos Trump rendelete a szülési turizmus ellen
Herman Bernadett | 2026. augusztus 16. 11:23
Elkezdett dolgozni az Egyesült Államok speciális munkacsoportja, egy hét alatt máris 600 kismama vízumát vették el, akik azért utaztak volna az országba, hogy ott szülessen meg a gyerekük. A nagyon gazdagok és a nagyon szegények a „szülési turizmus” két fő célcsoportja.
Nemzetközi Kijevi hadiüzemekre mért csapást Moszkva
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 10:48
Kijevi hadiüzemekre, a Poltava megyei Kremencsuk olajfinomítójára és a Dnyipropetrovszk megyei Krivij Rih kohászati kombinátjára mért csoportos csapást az orosz hadsereg – közölte vasárnap reggel a moszkvai védelmi tárca.  
Nemzetközi A magyar és a lengyel politikusokat is megrázta a hajnali tragédia híre
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 10:02
Magyar és lengyel politikusok is reagáltak a tragikus eseményre.
Nemzetközi Az oroszok már a spájzban vannak: Bukaresttől nem messze lőttek le egy drónt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 16. 09:11
A román védelmi miniszter közlése szerint egy spanyol harci repülőgép vasárnap lelőtt egy drónt, amely az ukrán-moldovai határ közelében megsértette a román légteret. A vadászgép a NATO légtérvédelmi missziójának részeként állomásozik Romániában.
Nemzetközi Ha már unja a Palát vagy a Lupát – mutatjuk a világ legszebb strandjait
Elek Lenke | 2026. augusztus 15. 16:23
Nemcsak a városokat, valamint a repülőtereket rangsorolja természeti szépsége, földrajzi fekvése és más szempontok alapján a nemzetközi turisztikai sajtó, de a természetes vizek menti strandokat is. Ez nemcsak a nyárról szól, hiszen e fürdőhelyek többsége egész évben látogatható.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG