2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Az európai uniós tagországok 2024 második negyedévében 96 115 nem uniós állampolgárt utasítottak az EU elhagyására, ebből 25 285 ember tért vissza hazájába a távozásra vonatkozó felszólítást követően - tájékoztatott az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat hétfőn.

Az uniós statisztikai hivatal jelentése szerint 2024 első negyedévéhez képest a tagállami hatóságok által kiadott, kiutasításra vonatkozó határozatok száma a második negyedévben 7 százalékkal csökkent, míg az unión kívüli országokba történő sikeres visszaküldések száma 3,9 százalékkal esett vissza. Az unióból távozásra kötelezett nem uniós állampolgárok száma tavalyi év azonos negyedévéhez képest 10 százalékkal volt kevesebb az idei második negyedévben, míg az unión kívüli országokba valóban visszatérők száma 21,3 százalékkal nőtt - emelték ki.

Menedékkérők a görög-észak-macedón határon
Menedékkérők a görög-észak-macedón határon
Fotó: Depositphotos

Az EU-tagállamok területének elhagyására felszólított nem uniós bevándorlók közül az algériai és a marokkói állampolgárok aránya volt a legnagyobb (mindkettő 7 százalék), őket a törökök és a szíriaiak követik (mindkettő 6 százalék). Az unión kívüli országokba visszatérők közül a legtöbben Georgia állampolgárai voltak (10 százalék), őket Albánia (8 százalék) és Törökország (7 százalék) állampolgárai követték.

Az országos adatokat tekintve Franciaország (31 195), Németország (12 885) és Görögország (6555) voltak azok az országok, melyek a legtöbb nem uniós állampolgár esetében rendelték el az unió elhagyását. A legtöbb sikeres visszaküldést Franciaországban (3555), Németországban (2830) és Svédországban (2360) jegyezték fel az év második negyedévében.

A jelentés Magyarországgal kapcsolatban azt közölte, hogy az illetékes magyar hatóságok, amíg 2023 második negyedévében 2100 végzést adtak ki az unió elhagyására vonatkozóan, addig az idei év első negyedévében 1325-öt. Ez a szám az év első negyedévében 970 volt.

Magyarországot tavaly április és június között 1340 ember hagyta el az erre felszólító határozat alapján, ez a szám az idei év azonos háromhónapos időszakában 530 volt. Magyarország az év első negyedévében 450 ember tudta érvényesíteni a kiutasító határozatot - közölte az uniós statisztikai hivatal. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A Tomahawk-blöff: Trump üres fenyegetéssel hozhatja Putyint Budapestre?
Litván Dániel | 2025. október 19. 06:08
Korántsem annyira félelmetes fegyver a Tomahawk, mint amennyire az oroszok megijedtek tőle. De vajon Trump vagy Putyin hívja le a másik blöffjét Budapesten?
Nemzetközi Putyin-Trump-alagút kösse össze a két országot! – javasolják az oroszok
Bózsó Péter | 2025. október 18. 17:01
Oroszországnak és az Egyesült Államoknak egy „Putyin-Trump” vasúti alagutat kellene építenie a Bering-szoros alatt, hogy összekapcsolja országaikat, lehetővé tegye a természeti erőforrások közös feltárását és „az egységet szimbolizálja” – javasolta a Kreml egyik megbízottja.
Nemzetközi Átkeresztelné az egyik metrómegállót a Kétfarkú Kutyapárt
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 16:41
Erre a névre neveznék át az M1-es metróvonal „Bajza utca” megállóját Kovács Gergelyék. 
Nemzetközi Előre megjósolták a parajdi bányakatasztrófát
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 15:37
A román miniszterelnöki hivatal ellenőrző testülete lezárta a vizsgálatot, és megállapította: előrelátható volt, hogy Korond-patak eláraszthatja a bányát, mégsem tekintették mindezt az illetékes intézmények közvetlen veszélynek.
Nemzetközi Trump és Putyin miatt módosítottak rendeletet Orbán Viktorék?
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 15:07
Összeállhat a puzzle: most már világossá vált, hogy mi szükség volt a nyári szigorításokra.
Nemzetközi Amerika történelmének legnagyobb tüntetéshulláma kezdődik Trump miatt
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 14:32
Szombaton több mint 2500 helyszínen - kisvárosoktól a nagyvárosokig - várhatóan milliók fognak tüntetni Amerikában, hogy a Trump-adminisztráció ellen tiltakozzanak. 
Nemzetközi Életveszélyes egészségügyi problémákkal nézhetnek szembe az Izraelbe visszakerült túszok
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 13:59
Egy izraeli professzor szerint egyes túszok nem csak fizikai problémákkal nézhetnek szembe, de „elveszíthették a döntéshozatali képességüket”.
Nemzetközi Burkatilalomról szóló törvényjavaslat hagytak jóvá Portugáliában
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 13:24
De még meg is kell szavazni a portugál parlamentnek. Ha így lesz, az más európai országokban is dominószerűen végisöpörhet. 
Nemzetközi Elhunyt a világ egyik legbefolyásosabb Nobel-díjas fizikusa
Privátbankár.hu | 2025. október 18. 12:59
103 éves korában halt meg Csen Ning Jang kínai Nobel-díjas fizikus.
Nemzetközi Izgalmas útvonalon érkezhet Putyin Budapestre
Litván Dániel | 2025. október 18. 11:32
Legalább még egy NATO-tagország légterén át kell jönnie Putyin gépének és kíséretének. De vajon melyik lesz az, és milyen vadászgépek repülnek majd az orosz elnök mellett?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG