2p

Lapértesülés szerint az Ukrajnának szánt fegyverek elszállítását akarják megnehezíteni.

Oroszország hackerek segítségével igyekszik megakadályozni, hogy a Nyugat katonai segítséget küldjön Ukrajnának - figyelmeztetett a holland katonai biztonsági szolgálat (MIVD), amelyet az NlTimes című holland hírportál idézett pénteken. Az MIVD szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) kötelékében működő hackerek elsősorban kormányzati és kiemelten fontos infrastruktúrát támadnak.

Peter Reesink, az MVID vezetője elmondta, hogy bár Hollandiát egyelőre nem érte ilyen jellegű támadás, a hackerek igyekeznek megbénítani az Ukrajnának segítséget nyújtó, illetve az Ukrajnának küldendő segélyekben részt vevő országok logisztikai rendszerét, "Hollandia pedig fontos tranzitország".

A hírportál idézte Ruben Brekelmans holland védelmi minisztert is, aki figyelmeztetett, hogy nem pusztán kormányok, de az Ukrajnának szánt katonai felszerelések előállítói és beszállítói is célponttá válhatnak, és aláhúzta: nagyon fontos, hogy az országok közösen lépjenek fel a hackertevékenység ellen.

Több nyugati ország hírszerzése a GRU 29 155-ös egységét vádolja az orosz katonai hírszerzés korábbi ezredese, a később kettős ügynökké vált Szergej Szkripal megmérgezésével is. Az Egyesült Államok csütörtökön szintén újabb vádakat hozott nyilvánosságra az orosz katonai hírszerzés öt tagja ellen. Eszerint a GRU tisztjei 26 NATO-tagállam - köztük az Egyesült Államok - számítógépes rendszere ellen intéztek támadást a WhisperGate nevű szoftverrel. (MTI)
 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A finnek megint kihúzzák a gyufát Putyinnál? Életfogytig leültetnek egy orosz háborús bűnöst
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 12:58
Egy vádpontra nem találtak elég bizonyítékot a finnek, de a többi is elég, hogy élete végéig a hűvösön maradjon az orosz neonáci.
Nemzetközi Kiderült: nem először kérnek amerikai atomfegyvereket a lengyelek
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 12:13
Már több korábbi amerikai kormánnyal is tárgyaltak erről – nagyobb biztonságban éreznék magukat.
Nemzetközi Már mobilappon is jelenthetik Iránban, ha egy nőn nincs fejkendő – minden eszközt bevet a diktatúra a nők ellenőrzésére
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 11:52
Drónok, biztonsági kamerák, illetve az embertársaikról készségesen jelentő emberek is az iráni hatalom eszköztárába tartoznak, ha a fejkendőviselés ellenőrzéséről van szó.
Nemzetközi Szombaton akár forradalom is lehet? Orbán Viktor is aggódhat, de nem magáért, Belgrádot kell majd figyelni
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 10:48
Az eddigi legnagyobb tüntetésre készülnek a diákok Belgrádban március 15-én.
Nemzetközi Ez az alkotmánymódosítás tényleg vérre mehet – nem lassít a magyar kormány szövetségese
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 09:59
Több órás heves vita után fogadták el a módosítást, tovább éleződik a feszültség Bosznia-Hercegovinában.
Nemzetközi A német hadsereg szánalmas képet mutat
Káncz Csaba | 2025. március 14. 09:36
Németország fegyveres erői bajban vannak, holott Európának a nagy szüksége van rájuk. Az új honvédelmi hadosztály az ország központi katonai infrastruktúráját védi majd, és őrzi a katonailag fontos infrastruktúrát, beleértve a vasúti pályákat, hidakat és a digitális infrastruktúrát. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Zelenszkij: Putyin fél megmondani az igazat Trumpnak
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 07:43
Az ukrán elnök szerint Putyin szokásos taktikáját követi a tűzszüneti javaslat ügyében.
Nemzetközi Mi történik Amerikában a repülőkkel? Most kigyulladt egy gép
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 07:32
Könnyebb sérültek vannak.
Nemzetközi Szent-Iványi István: Putyin sumákol, Trump reakcióján múlik minden
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 06:51
A szakértő szerint az orosz elnök az időt húzza, nem akarja elfogadni a tűzszüneti javaslatot. Vajon erre mit lép Trump?
Nemzetközi A családja körüli gyanús pénzmozgásokba bukott bele – de újraválaszthatják a portugál miniszterelnököt?
Privátbankár.hu | 2025. március 14. 06:26
Három év alatt a harmadik választás jön Portugáliában, újraindítják az összeférhetetlenségi ügybe belebukott miniszterelnököt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG