2p

Orosz fogságban meghalt Jevhenyij Matvejev, a délkelet-ukrajnai Zaporizzsja megyei Dnyiprorudne város polgármestere – közölte Ivan Fedorov megyei kormányzó szerdán a Telegramon.

„Az oroszok 2022. február végén elfoglalták Dnyiprorudnét, ekkor fogták el a város polgármesterét, majd Oroszországba hurcolták” – írta Fedorov. Szavai szerint szerint a legutóbbi csere során kapta vissza Ukrajna a politikus holttestét. 2022. március 13-án vált ismertté, hogy a városvezetőt az orosz erők Oroszországba hurcolták.

A múlt hónap végén 502 elesett védő holttestét szállították vissza Ukrajnába Donyeck, Luhanszk és Zaporizzsja megyék megszállt részeiből, valamint Oroszországból – emlékeztetett az Ukrajinszka Pravda hírportál.

Roman Mrocsko, a dél-ukrajnai Herszon város katonai igazgatásának vezetője arról tájékoztatott, hogy az orosz hadsereg szerda délelőtt dróncsapást mért a megyeszékhelyre és a közeli Kindijka falura, a támadásban egy 64 és egy 56 éves férfi sebesült meg. Helyi kormányzói hivatalok közlése szerint az éjjel az oroszok dróncsapást mértek a közép-ukrajnai Vinnicja és az északi Csernyihiv megyékre is, családi házakat ért találat, aminek követleztében tüzek keletkeztek. Személyi sérülésekről nem érkezett jelentés.

Nem csitulnak a harcok
Nem csitulnak a harcok
Fotó: Depositphotos

Az ukrán légierő közlése szerint éjszaka az orosz megszállók egy H-59/69 rakétával és ötven Sahíd és más típusú drónnal támadták Ukrajnát, a légvédelem 29 ellenséges drónt lelőtt, 18 eltűnt a radarról, egy pedig visszatért orosz megszállás alatti területre. Az ukrán vezérkar reggeli helyzetjelentésében azt írta, hogy az elmúlt 24 órában 192 katonai összecsapás volt a fronton, az oroszok 88 alkalommal támadtak a Donyeck megyei Pokrovszk és a Kurahove térségében, és megpróbálták áttörni az ukrán védelmet a kurszki régióban.

A kijevi katonai vezetés legfrissebb, szerdai összesítése szerint az orosz hadsereg ukrajnai embervesztesége hozzávetőleg meghaladta a 747 ezret. Az ukrán erők kedden megsemmisítettek egyebek mellett hét orosz harckocsit, 26 tüzérségi rendszert és 29 drónt. (MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Szárazföldi bevetést fontolgat Trump, elszabadulhat a pokol Iránban
Wéber Balázs | 2026. március 31. 17:40
Az amerikai elnök Izrael nyomására besétált az iráni háborúba, és egyre nehezebben tud kisétálni belőle. Sőt, már egy korlátozott szárazföldi hadműveletet is mérlegel. Eközben a hétvégén országszerte több mint nyolcmillió (!) amerikai tüntetett a politikája, ezen belül a háború ellen. Nagyító alatt ezúttal az eszkalálódó közel-keleti válság.    
Nemzetközi Donald Trump a briteket az iráni olaj egyszerű elrablására szólította fel
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 17:22
Újabb bejegyzéssel szította fel a kedélyeket az Irán ellen folytatott agresszió nyomán.
Nemzetközi A gázai rombololási modellt tervezi Izrael Libanon szomszédos területein
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 17:01
Lerombolják majd a határ menti összes házat, és nem engedik visszatérni az elmenekült 600 ezer embert sem.
Nemzetközi Kínának végre sikerült, ami másoknak nemigen
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:20
Az ázsiai hatalom megerősítette, hogy három hajójuk haladt át a Hormuzi-szoroson.
Nemzetközi Olaszország megtagadta Donald Trumpnak a segítséget
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 14:00
Megtiltották az amerikai repülőgépeknek, hogy használják a Szicília szigetén lévő légibázist közel-keleti műveleteikhez.
Nemzetközi Együtt örül Karácsony Gergely és Vitézy Dávid a győztesnek
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 13:40
Külföldi-magyar konzorcium nyerte a Rákosrendező tervpályázatát
Nemzetközi Vlagyimir Putyin gondban, Oroszország úszik az adósságban
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:59
Rekordnagyságú kiadásokra kényszerült az orosz állam.
Nemzetközi Izrael kiterjeszti a halálbüntetést, emberi jogi szervezetek faji megkülönböztetésről beszélnek
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:41
Az izraeli parlament, a kneszet hétfő este elfogadta Benjámin Netanjahu miniszterelnök támogatásával a terroristák halálbüntetéséről szóló törvényt. A Zulat nevű emberi jogi intézet szerint a törvény „a modern történelem legsötétebb rendszereit idézi”.
Nemzetközi „Mondtam valami rosszat?” – új hangfelvétel Szijjártó Péter és Szergej Lavrov diskurálásáról (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. március 31. 12:31
Szergej Lavrovnak volt egy kérése.
Nemzetközi Nem tud elég mélyre ásni Amerika Iránban – és ennek súlyos következményei vannak
Litván Dániel | 2026. március 31. 10:51
Nagyon úgy néz ki, hogy a levegőből nem lehet megsemmisíteni Irán támadókapacitásait. De miért nem működik a bunkerrobbantó csodafegyver?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG