2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Az amerikai főügyész indoklása szerint Luigi Mangione előre megfontolt, hidegvérű, egész Amerikát sokkoló merényletet követett el, ami politikai erőszaknak tekinthető.

Pam Bondi amerikai főügyész arra utasította a szövetségi ügyészeket, hogy halálbüntetés kiszabását kérjék Luigi Mangione-ra, akit az UnitedHealthcare nevű egészségügyi biztosító vezérigazgatója, Brian Thompson meggyilkolásával vádolnak – írja a BBC.

A főügyész közölte: az ártatlan, kétgyermekes Brian Thompson meggyilkolása „előre megfontolt, hidegvérű, Amerikát sokkoló merénylet volt”. Pam Bondi szerint 

jelen esetben a halálbüntetés kiszabásával Donald Trump azon programját alkalmaznák, amely az erőszakos bűnözés megállítását és Amerika újbóli biztonságossá tételét célozta meg.

Minden bizonnyal már nem így mosolyog Luigi Mangione
Minden bizonnyal már nem így mosolyog Luigi Mangione
Fotó: Facebook

Az ügyészség közleménye szerint Brian Thompson meggyilkolása politikai erőszak volt. Az igazságügyi minisztérium jelezte: az álláspont összhangban van Pam Bondi február eleji, a szövetségi halálbüntetés „felélesztéséről és „megerősítéséről” szóló nyilatkozatával. Az utolsó kivégzés szövetségi szinten 2021 januárjában volt, mielőtt Joe Biden kormányzata moratóriumot rendelt el.

Luigi Mangione-t 2024. december 17-én előre megfontolt szándékkal elkövetett emberöléssel vádolták meg. A gyanú szerint december 4-én kora reggel New York belvárosában lelőtte Brian Thompsont. Luigi Mangione-t két másodfokú gyilkossággal is vádolják: az egyik esetben terrorcselekményként elkövetett gyilkosság miatt kell majd felelnie.

A gyilkosság után sokan hősként kezdték el tisztelni az akkor még ismeretlen merénylőt, ami egyértelműen jelzi, milyen a megítélése bizonyos körökben az amerikai egészségügyi rendszernek. Luigi Mangione december végén ártatlannak vallotta magát a manhattani bíróságon.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem omlik össze a gázai tűzszünet – megszólalt az izraeli hadsereg
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 12:09
Az IDF fenntartja a megállapodást.
Nemzetközi Újra támadtak az éj leple alatt az ukrán drónok
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 11:23
Az orosz közlés szerint százan voltak.
Nemzetközi Németország Kína-politikája feszíti a koalíciót – kemények Hszi Csin-pingék szankciói
Bózsó Péter | 2025. október 29. 10:04
A német külügyminiszter a múlt héten lemondta kínai útját a nem megfelelő fogadókészség miatt, ami a fokozódó feszültség jele volt. Most mindkét ország visszakozik, mivel nagy a gazdasági tét.
Nemzetközi Ha nyernek a populisták, akkor sem kerülnek kormányra? Indul a holland választás
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:11
Nehéz megmondani, ki kerülhet kormányra. 
Nemzetközi Vészjósló jelentés látott napvilágot Putyin szándékairól
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 08:10
Az orosz elnök nem fog megállni?
Nemzetközi Veszélyben a gázai tűzszünet? Itt az újabb izraeli légicsapás
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 07:50
Az előzmény egy tűzpárbaj volt.
Nemzetközi A láncfűrészes elnök a durva megszorítások ellenére is nagyot nyert – mutatjuk, miért
Wéber Balázs | 2025. október 28. 18:31
Donald Trump kedvenc dél-amerikai elnöke több tízezer közalkalmazottat rúgott ki, valamint megvágta az oktatásra, egészségügyre és nyugdíjra szánt kiadásokat. Pártja mégis simán megnyerte az időközi argentin választásokat. Hogyan lehetséges ez? Ezt nézzük meg az e heti Nagyítóban Lénárt András Latin-Amerika szakértő segítségével.
Nemzetközi Zelenszkij megmondta, meddig nem fognak háborúzni
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 18:19
Ukrajna nem fog évtizedekig háborúzni, de az EU-nak egy ideig stabil pénzügyi támogatást kell nyújtania Ukrajnának; az európai vezetők ezt két-három évre tervezik – jelentette ki az ukrán elnök keddi kijevi sajtótájékoztatóján.
Nemzetközi Nyolc magyarral a fedélzetén lezuhant egy kisrepülő Kenyában
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 14:49
A miniszterelnök részvétét fejezte ki a repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt magyarok családjainak.
Nemzetközi Melissa bedurvul: az évszázad viharát várják
Privátbankár.hu | 2025. október 28. 14:11
A hurrikán árvizeket és földcsuszamlásokat okozhat Jamaicán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG