2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Washingtoni idő szerint délelőtt 11 órakor, azaz nemsokára beszédet mond Joe Biden, először, mióta Donald Trump megnyerte az elnökválasztást. 

Wasingtoni idő szerint várhatóan délelőtt 11 órakor beszédet mond Joe Biden. A választások óta ez lesz az elnök első beszéde az amerikai néphez.

Biden egyébként már reagált az elnökválasztás eredményére, kiadott egy nyilatkozatot, amelyben leírja, hogy csodálja Kamala Harrist a tegnapi beszéde után – írja a BBC.

Biden, aki júliusban fejezte be újraválasztási kampányát a Trump elleni gyenge vitateljesítmény miatti növekvő kritikák közepette, Harrist támogatta, mint a legalkalmasabb embert, aki helyettesítheti őt a versenyben.

Hamarosan megszólal
Hamarosan megszólal
Fotó: EPA/WILL LANZONI/CNN

„Rendkívüli körülmények között kellett teljesítenie, és történelmi kampányt vezetett” – mondta Biden, hozzátéve, hogy „legjobb döntése” volt, amikor őt választották meg alelnöknek.

A nyilatkozatában nem említette a választási eredményt vagy a soron következő átmenetet, de a mai napon, csütörtökön a közösségi médiában közzétette, hogy a Fehér Házból a nemzethez intézett beszédében ezekkel a témákkal is foglalkozni fog. 

De Joe Biden már felhívta Trumpot, hogy gratuláljon a győzelméhez, és meghívta a Fehér Házba, hogy átbeszéljék az átmenetet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi A folyók és a tavak után a csapból is elfogyhat a víz Iránban
Vámosi Ágoston | 2026. február 22. 06:04
Az elmúlt 50 év legszárazabb évszaka sújtotta Iránt, ahol a kormány felhőképző gépekkel próbál esőt fakasztani a nagyvárosokra. Az önellátást viszont fontosabbnak tartják, ezért a gazdák féktelenül locsolhatják a hatósági áras vizet a rizs- és búzaföldekre. 20 millió, múlt századi technológiával működő légkondi működik az országban, amelyek egy nagyobb lavór vizet fogyasztanak óránként. Eközben folyók és tavak száradnak ki, a vizet pedig a gazdag környékeken is napi 12 órára kellett elzárni.
Nemzetközi Pálfordulás Venezuelában?
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 16:29
Ismét politikai foglyokat engedtek szabadon Venezuelában. A 379 ember szabadon bocsátását Caracas szombatra virradóra, nem sokkal azt követően jelentette be, hogy a parlament jóváhagyta az amnesztiát a politikai foglyok számára.
Nemzetközi Szokatlanul súlyos kudarcot szenvedett Donald Trump – mondja a szakértő
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 15:56
Nagy Attila Tibor elemző szerint az amerikai elnök súlyos vereséget szenvedett, amikor a Legfelsőbb Bíróság jogellenesnek nyilvánította vámháborúját. 
Nemzetközi Dunaszerdahely volt a 4,3 as erősségű földrengés epicentruma
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 15:26
Földmozgásokat észleltek a magyar-szlovák határon. 
Nemzetközi Rácz András: „Addig fog folytatódni a háború, míg Vlagyimir Putyin hatalmon van”
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 15:05
A genfi orosz-ukrán tárgyalások teljesen eredménytelenül zárultak le. Ezzel kapcsolatban fejtette ki álláspontját Rácz András Oroszország-szakértő. 
Nemzetközi Meghalt a médiamogul volt felesége
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 13:49
Rupert Murdoch három gyermekének édesanyja, a News Corp korábbi igazgatója, Anna Murdoch-Mann 81 éves volt. 
Nemzetközi Sulyok Tamás a Vatikánba utazik
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 11:29
Ez lesz az első magánkihallgatás, amin a köztársasági elnök részt vesz a Szentatyánál.
Nemzetközi András herceg repülhet a trónörökösök közül
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 09:14
A brit kormány megfosztaná a királyi trón öröklésének jogától a korábban András hercegként ismert Andrew Mountbatten-Windsort.
Nemzetközi Üzent Zelenszkij: ennek nem fog Moszkva örülni
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 18:09
A háború rendezésének kérdésében emlékezni kell arra, ki az agresszor, azok az orosz ultimátumok pedig elfogadhatatlanok, amelyek Ukrajna még nagyobb területének megszállására vonatkoznak – jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Kyodo News japán hírügynökségnek adott interjújában, amelyet az Ukrinform állami hírügynökség szemlézett pénteken.
Nemzetközi Megjött az Európai Unió válasza a Barátság kőolajvezeték ügyében
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 15:45
Az Európai Bizottság az ellátásbiztonság megőrzését és a feszültség csillapítását tekinti elsődleges célnak a Barátság kőolajvezeték leállása és a Magyarország, illetve Szlovákia által Ukrajna felé felfüggesztett dízelszállítások nyomán kialakult helyzetben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG