2p

Az izraeli haderő megengedte, hogy távozzanak védelmük érdekében. De hol van biztonságos hely Gázában?

Húszezer gázai palesztin civilt evakuáltak a Gázai övezet északi részén Dzsabália körzetéből, az izraeli erők őrizetbe vettek százötven palesztin fegyverest az iszlamista Hamász szervezet elleni újabb hadjáratban – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) szerdán.

A közlés szerint noha a Hamász megpróbálta megakadályozni a civilek evakuálását,

„megengedte a civileknek, hogy védelmük érdekében biztonságos módon és szervezett útvonalakon távozzanak”.

Az IDF azt is közölte, hogy kapcsolatban áll a nemzetközi közösséggel és a gázai egészségügyi szervekkel annak érdekében, hogy fenntartsák a kórházak sürgősségi osztályainak folyamatos működését. Átadják a szükséges orvosi felszereléseket, és a katonai helyzettől függően gondoskodnak az üzemanyag-ellátásról, valamint evakuálják a személyzetet és a betegeket.

Az izraeli hadsereg olyan, a Gázai övezetben talált dokumentumokról is beszámolt, melyek szerint az al-Dzsazíra arab hírhálózat hat újságírója a Hamász és az Iszlám Dzsihád terrorszervezetekben tevékenykedett.

Szerdán is több hullámban lőttek rakétákat és drónokat Libanonból izraeli területre, reggel egy Irakból indított drónt is megsemmisítettek Eilatnál. A Hezbollah, az Irán támogatását élvező libanoni síita fegyveres szervezet azt közölte, hogy egy Haifa melletti katonai létesítményt támadott Izraelben.

A Hezbollah Észak-Izrael elleni egyik támadásában, Naharíja városban egy repeszlövedék közepesen megsebesített a fején egy ötven év körüli férfit - jelentette az izraeli mentőszolgálat.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Bajban az ukrán menekültek? Keresztbe tett a lengyel elnök
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 19:59
Vétózott a lengyel elnök.
Nemzetközi Trump bekeményített – ezt betiltják Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 19:36
Illegális lesz a zászlóégetés.
Nemzetközi Rácz András: ha Ukrajna szabotálni akarná a magyar olajellátást, egyszerűbben is megtehetné
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 18:14
A szakértő szerint a magyar ellátás sérülése mellékhatás.
Nemzetközi A Reuters operatőre is meghalt egy izraeli légicsapásban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:31
Egy kórházat ért találat.
Nemzetközi Megvan, hány magyar származású katona halt meg Putyin háborújában
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 15:52
Az ukrán nagykövetség számokat közölt.
Nemzetközi Zelenszkij elárult egy fontos részletet
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 13:40
Folynak az egyeztetések az ukrán-orosz tárgyalásokról.
Nemzetközi Berobbantak a trumpisták a Felkelő Nap országában
Káncz Csaba | 2025. augusztus 25. 10:21
A japán felsőházi választás a trumpista jobboldal megdöbbentő felemelkedését hozta el. A gazdasági elégedetlenség, a kulturális aggodalmak és a hatékony digitális mobilizáció együttes hatására Japán egy politikai keresztúthoz érkezett. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi Rettenetes tájfun csap le Vietnámra
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 07:54
Több mint félmillió ember evakuálását tervezik.
Nemzetközi Még sokáig nem lesz Putyin-Zelenszkij találkozó
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 06:31
Nincs ilyen terve az oroszoknak.
Nemzetközi Újabb települést kebeleztek be az oroszok Dnyipropetrovszk megyében
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 24. 18:11
Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében – közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG