2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Kijevben tárgyalt az amerikai és a brit külügyminiszter, a mai nap sem múlt el halálos áldozatok nélkül. Háborús összefoglaló. 

  • Antony Blinken amerikai külügyminiszter és David Lammy brit külügyminiszter Kijevbe érkezett, hogy ukrán vezetőkkel tárgyaljon. „Bele kell állnunk Vlagyimir Putyin imperializmusa ellen” – mondta Lammy egy közösségi médiában. "A kollektív biztonságunk múlik rajta" - tette hozzá. A látogatás során Lammy elmondta, hogy a nyugat figyel Ukrajna igényeire.
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök „erős döntések” meghozatalára szólított fel, miközben megismételte a nagy távolságú rakéták oroszországi használatának engedélyezését.
  • Az ukrajnai háború 2022 februári kezdete óta az orosz katonák legalább 137 ezer háborús bűnt követtek el Ukrajnában, és legalább ennyi büntetést kellene kiszabni rájuk - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök egy szerdai kijevi nemzetközi konferencián.
  • Az ukrán védelmi minisztérium szerdán azt jelentette be, hogy jóváhagyta az ukrán hadsereg ellátását egy új, Fekete özvegy névre keresztelt drónrendszerrel.

Az orosz védelmi minisztérium által 2024. szeptember 10-én közreadott videóról készített képen az orosz csendes-óceáni flotta hadihajói az Óceán-2024 fedőnevű hadgyakorlaton vesznek részt Vlagyivosztok térségében
Az orosz védelmi minisztérium által 2024. szeptember 10-én közreadott videóról készített képen az orosz csendes-óceáni flotta hadihajói az Óceán-2024 fedőnevű hadgyakorlaton vesznek részt Vlagyivosztok térségében
Fotó: MTI/AP/Orosz védelmi minisztérium

  • Az ukrán vezérkar reggeli harctéri helyzetjelentésében azt írta, hogy az elmúlt nap alatt alatt 11 frontirányban 131 összecsapás történt, csak a Donyeck megyei Pokrovszk és Kurahove térségében az ukrán erők több mint 60 orosz támadását vertek vissza. A kijevi katonai vezetés legfrissebb összesítése szerint az orosz hadsereg embervesztesége hozzávetőleg megközelítette a 630 ezret. Az ukrán erők hétfőn megsemmisítettek egyebek mellett két orosz harckocsit, 56 tüzérségi és egy légvédelmi rendszert és 57 drónt.
  • Három civil halt meg a kelet-ukrajnai Kosztjantyinivka elleni orosz támadásokban.
  • Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes kijelentette, hogy Moszkva meg fogja semmisíteni az Egyesült Államok által Ukrajnába szállított nagy hatótávolságú ATACMS rakétákat.
  • A Kreml ma kijelentette, hogy nagyon nem tetszik neki, ahogy Vlagyimir Putyin nevével dobálóztak az amerikai elnökválasztási vitában.
  • Irán külügyminisztere, Abbász Arakcsi visszautasította a nyugati kormányok aggodalmait egy nappal azután, hogy az Egyesült Államok és más országok azt mondták, Teherán ballisztikus rakétákat szállított Oroszországnak. „Irán nem szállított ballisztikus rakétákat Oroszországnak" - írta. (The Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Irán csütörtökön rakétagyakorlatot tart, részben lezárja légterét
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:20
Irán közleményt adott ki a pilótáknak, miszerint csütörtökön hajnalban és délelőtt rakétaindításokat tervez déli területein, közölte az Egyesült Államok Szövetségi Légügyi Hivatalának weboldala szerdán.
Nemzetközi Az Egyesült Államok szabadságportált tervez az európai hatósági online tiltások megkerülésére
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 06:30
Az amerikai külügyminisztérium egy olyan online portált fejleszt, amely lehetővé tenné, hogy Európában és más térségekben élők hozzáférjenek a saját kormányaik által betiltott tartalmakhoz – köztük állítólagos gyűlöletbeszédhez és terrorista propagandához –, három, a tervet ismerő forrás szerint.
Nemzetközi Nem lelkesednek az uniós államok a Béketanácsért – az egyik kivétel Magyarország
Bózsó Péter | 2026. február 19. 05:46
Az amerikai elnök úgynevezett Béketanácsa február 19-én alakul meg Washingtonban. A Fehér Házban nagyok az elvárások, Trump szerint az ülésen ötmilliárd dollárnyi Gázának szánt humanitárius és újjáépítési segélyt fognak bejelenteni. Úgy véli, hogy a Béketanácsnak korlátlan lehetőségei vannak – az EU-tagállamok azonban általában nem lelkesednek az új szervezetért. Közülük csak Magyarország és Bulgária jelezte, hogy teljes mértékben csatlakozna hozzá.
Nemzetközi Csak napok kérdése, és háborút indít Trump Irán ellen?
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:51
A Trump-kormányzat közel áll ahhoz, hogy a következő hetekben nagyszabású háborút indítson Iránnal szemben – erről értesült az Axios. 
Nemzetközi Van egy kis jogi zűr Magyarország részvételével a Béketanácsban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:35
Jogilag jóvá kellett volna hagynia a parlamentnek a Béketanácshoz való csatlakozást, de ez még nem történt meg, miközben Orbán Viktor Washingtonba tart. 
Nemzetközi Négy hónap után menesztették Peru elnökét
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:48
A perui kongresszus négy hónappal hivatalba lépése után menesztette José Jerí ideiglenes elnököt, miután eltitkolta a kínai üzletemberekkel folytatott találkozóit.
Nemzetközi Orbán Viktor és Robert Fico összehangolta a dízel ukrajnai leállításának időpontját
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 15:49
Szlovákia is épp akkor állította le az Ukrajna felé irányuló dízelt, amikor Magyarország. 
Nemzetközi Leállítja Magyarország a dízel szállítását Ukrajnába
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 14:52
Ezt a magyar miniszterelnök jelentette be.
Nemzetközi XIV. Leó pápa visszautasította Trump invitálását
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 14:09
A Vatikán álláspontja szerint az ENSZ feladata lenne rendezni az Izrael és a Hamász között húzódó konfliktust, ezért XIV. Leó pápa nem lesz tagja a Gázai Béketanácsnak. Mindeközben Orbán Viktor már Washingtonba tart a Béketanács következő ülésére.
Nemzetközi Végetértek a genfi tárgyalások: Zelenszkij nincs feldobva
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 13:14
Két órás tárgyalás után végetértek az orosz-ukrán megbeszélések Genfben. Kissé ellentmondó vélemények láttak napvilágot.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG