2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A vasárnapi parlamenti választásokon duplázó radikális jobboldali párt már 2018-ban is nyíltan szimpatizált a magyar miniszterelnökkel, aki ugyanakkor csak az elmúlt egy hónapban kezdett nyitni felé.   

Orbán Victor Magyarország kormányfője marad: ez egy jó nap Európának!”, üzenték az AfD parlamenti frakciójának akkori vezetői, Alice Weidel és Alexander Gauland a magyar kormánypártnak 2018. április 9-én, miután az ismét nagy fölénnyel megnyerte a parlamenti választásokat.

A gratulációban – amely jelenleg is elérhető a német párt frakciójának Facebook oldalán, és amelyben a miniszterelnök nevét c-vel írták – Weidelék kitérnek arra, hogy az Európai Bizottság minden bizonnyal „kevésbé örül” ennek a hírnek, mivel „Orbán a jövőben is kritikus marad az EU-val szemben,” és továbbra is gondoskodni fog arról, hogy „országa Európa védőpajzsaként, Brüsszel akarata ellenére is tovább ellenőrizze a balkáni útvonalat az illegális bevándorlók visszatartása érdekében.”

Hozzátették: „a magyarok 48,5 százaléka egy demokratikus választáson honorálta, hogy a miniszterelnökük mindenekelőtt az országával és polgáraival törődik, és ez így is van jól.”

Az AfD 2018-as gratulációja
Az AfD 2018-as gratulációja
Fotó: Facebook/AfD

Az AfD-t – amelyet német elemzők általában szélső-, radikális és/vagy populista jobboldali erőként jellemeznek – sokáig távol tartotta magától a magyar kormánypárt. A közelmúltban azonban közeledés indult meg a két párt között: februárban a magyar miniszterelnök – Alice Weidel kezdeményezésére – ünnepélyes keretek között fogadta az AfD társelnökét a Karmelitában, az ezt követő sajtótájékoztatón pedig világossá vált, hogy a két politikus számos kérdésben (migráció, ukrajnai háború, EU-politika) nagyon hasonló nézeteket képvisel.

A párt vasárnapi választási sikeréhez – az AfD a voksok 20,8 százalékát szerezte meg, ami duplázás a legutóbbi választáshoz képest – Orbán Viktor már hétfő reggel gratulált az X-en. „Németország népe roppant nagy számban szavazott a változásra. Szeretnék gratulálni Alice Weidelnek, hogy megduplázta az AfD szavazatarányát. Sok szerencsét és Isten áldja Németországot!”

A választások nyertesének, a CDU-CSU kancellárjelöltjének, Friedrich Merznek ugyanakkor mostanáig nem gratulált a magyar miniszterelnök.

Háttéranyagunkat a német választásokról itt olvashatják:  

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Nem egészen úgy történt, ahogy először hitték a lipcsei drónügyről
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 19:51
Cáfolták, hogy ukrán lőszerszállító gépet vett célba a robbanószeres drón.
Nemzetközi Trump dühbe gurult: hosszú börtönt ígér a hadsereg titkainak kiszivárogtatóinak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 19:18
„El fogjuk kapni őket” – az amerikai elnök keményen üzent a szivárogtatóknak.
Nemzetközi Minden botrányt túlélt, de egy érthetetlen hibába belebukhat a FIFA elnöke
Litván Dániel | 2026. augusztus 6. 14:13
Eddig semmi sem fogott Gianni Infantinón, most mégis inog a széke. Szerdán válságértekezletet tartott a FIFA. De miért pont a világbajnokság jogai eladásának végül visszavont terve akasztott ki ennyire mindenkit?
Nemzetközi Hamis zászlós orosz művelettől tartanak a Baltikumban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 12:36
Letesztelnék, mennyire szilárdan áll a NATO Ukrajna mellett.
Nemzetközi A szlovénok nem állítják le az atomerőművüket
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 11:14
Döntött a szlovén kormány. Teljes leállás esetén az egész hálózat kerülne veszélybe.
Nemzetközi Példátlan dróntámadás ért egy orosz régiót
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 10:17
Egy finomító és egy Wildberries is bánta többek közt.
Nemzetközi Nagy a baj Szerbiában, korábban eloltott tüzek is újra égnek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 09:06
A Vajdaságban is kritikus a helyzet.
Nemzetközi Trump lenyeli a békát a Hormuzi-szorosban?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 08:21
Nélküle születhet meg a megoldás az újranyitásról, Irán felügyelheti a teljes bemenő forgalmat.
Nemzetközi Drónpánik Lipcsében: szintet lépett az orosz hibrid háború?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 07:28
Robbanóanyag is volt a feltehetően orosz eredetű drónon a német repülőtéren.
Nemzetközi Nagyon súlyos dologgal vádolja Zelenszkij saját szövetségeseit
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 06:36
Azért nem kap rakétákat, mert engedményekre akarják kényszeríteni?
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG