1p

A szavazás jelen állása szerint jóval többen akarják, hogy EP-képviselő legyen, mint hogy ne legyen.

A Tisza Párt alelnöke ma reggel hirdetett szavazást a párt honlapján arról, hogy felvegye-e képviselői mandátumát az Európai Parlamentben (EP). Mint ismert, pártja a voksok mintegy 30 százalékát szerezte meg az EP-választáson, és ezzel hét mandátumot szerzett.

Magyar Péter Facebook oldalán azt írta, hogy délelőtt már mintegy 50 ezren szavaztak. A honlapon elérhető részeredmény szerint a véleményt nyilvánítók 75 százaléka voksolt igennel, 25 százalék nemmel. A szavazás este 8-ig tart.

A NER-rel szembefordult politikus korábban azt nyilatkozta: nem szerepel a tervei között, hogy EP-képviselő legyen. Azóta azonban mint írta a párt közössége, befolyásos európai politikusok és tanácsadói is próbálják meggyőzni az ellenkezőjéről. A szavazás előtt számos érvet tett közzé, amelyek az "igen" mellett szóltak, ellenérvet mindössze egyet közölt. Jelezte ugyanakkor, hogy betartja a szavazás eredményét, bármi is lesz az.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Már az asztalon van a 20. uniós szankciócsomag Oroszországgal szemben
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 17:35
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke beterjesztette a huszadik szankciós csomagot Oroszországgal szemben. A nyersolajra teljes tengeri szolgáltatási tilalmat vezetnének be.
Nemzetközi Áramszünettel küzd több ukrán megye, nagyvárosokat is érint a kimaradás
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 15:41
Harkiv, Dnyipropetrovszk és Donyeck megyében reggel óta szünetel az áramszolgáltatás, az orosz támadás az infrastruktúra ellen még délután is tartott.
Nemzetközi Irán akár a fődíjat is megütheti, ha kitör a háború Amerikával
Litván Dániel | 2026. február 6. 14:14
Milyen eszközökkel és mennyire lehet képes visszaütni Irán, ha Trump csapásokat indít? Az amerikai harci gépek ellen keveset tehetnek az irániak, de jóval értékesebb, és elérhető célpontjaik is lehetnek.
Nemzetközi Februárban Magyarországra jöhet Marco Rubio amerikai külügyminiszter
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:10
Úgy tűnik, hogy Magyarországra érkezhet a választási kampányban egy magasrangú amerikai politikus, Marco Rubio külügyminiszter személyében. Hosszabb távon pedig JD Vance alelnököt is hazánkba csábítaná a kormány.
Nemzetközi Figyelmeztetést adott ki az Egyesült Államok Iránra
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:30
Az Egyesült Államok iráni virtuális nagykövetsége péntek hajnalban biztonsági figyelmeztetést adott ki, amelyben felszólította az amerikai állampolgárokat, hogy azonnal hagyják el Iránt.
Nemzetközi Merénylet történt egy orosz katonai vezető ellen Moszkvában
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:12
Egy magas rangú orosz tábornokot többször meglőttek és megsebesítettek az orosz fővárosban.
Nemzetközi Magyarország menedéket adott, Varsó elítélte, most európai elfogatóparancs jöhet a lengyel ex-miniszter ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 09:13
A varsói kerületi bíróság csütörtökön elrendelte Zbigniew Ziobro letartóztatását.
Nemzetközi Fontos tárgyalást rendeznek ma a Közel-Keleten
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 08:10
Irán és az Egyesült Államok Ománban egyeztetnek Teherán nukleáris programjáról.
Nemzetközi Átveszi az irányítást az üzleti világban a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 19:33
Az AI (mesterséges intelligencia) vált a globális digitális gazdaság fő hajtóerejévé, amely egyszerre formálja át az üzleti szoftvereket, a keresést és a tartalomfogyasztást – írta friss elemzése alapján a Deloitte.
Nemzetközi Trump újabb játszmája: lejárt az Új START atomfegyver-korlátozási egyezmény – de mi jön ezután?
Bózsó Péter | 2026. február 5. 19:07
Lehet, hogy elindul egy új fegyverkezési verseny a nukleáris arzenálok terén, de van remény egy új, többoldalú megállapodásra is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG