3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Amal el-Halíl az első támadást még túlélte, az azt követő légicsapás azonban már végzett vele.

Szerdán egy izraeli légicsapásban életét vesztette Amal el-Halíl, a libanoni Al-Akhbar újságírója, aki azzal szerzett magának hírnevet, hogy több mint két évtizede tudósított „bátran és eltökélten” az Izrael és az Irán által támogatott libanoni milícia, a Hezbollah közötti háborúról, adta hírül a New York Times.

Az amerikai lap a Libanoni Egészségügyi Minisztérium közlésére hivatkozva azt írja, hogy az újságíró a dél-libanoni Tayrin falunál utazott egy autóban, amikor légicsapás érte az előtte haladó autót. Ebben két ember életét vesztette, de Amal el-Halíl ezt a támadást még túlélte, és egy közeli házban keresett menedéket.

Másfél órával később azonban ezt a házat is izraeli légicsapás érte, amit már nem élt túl. Egy kollégája túlélte a támadást.

Amal el-Halílt szándékosan ölte meg az izraeli hadsereg a Bizottság az Újságírók Védelméért nevű szervezet szerint
Amal el-Halílt szándékosan ölte meg az izraeli hadsereg a Bizottság az Újságírók Védelméért nevű szervezet szerint
Fotó: MTI/AP/Mohammed Zaatari

Az izraeli hadsereg szóvivője azt állította, hogy a két autó egy, a Hezbollah által használt katonai épületből bukkant elő (a zsidó állam és számos nyugati ország terrorszervezetnek tekinti a Hezbollahot), és szerintük a járművek megsértették „az első védelmi vonalat”, és ezzel a Libanon és Izrael közötti tűzszünetet.

Libanon miniszterelnöke, Nawaf Salam és a Bizottság az Újságírók Védelméért nevű amerikai nonprofit szervezet ugyanakkor vitatja az izraeli állítást. Szerintük az izraeli hadsereg szándékosan vette célba az újságírókat és a humanitárius dolgozókat.

Az Al-Akhbar szerint Izrael szisztematikusan veszi célba és hallgattatja el azokat, akik “feltárják a megszállás bűneit és gyakorlatát”. 

A The Guardian szerint el-Halíl korábban arról beszélt, hogy fenyegetést kapott egy ismeretlen izraeli telefonszámról: ha nem hagyja el Dél-Libanont, meg fogják ölni.

A brit lap hozzáteszi: az a csoport, amellyel az újságíró utazott, több órán keresztül támadás alatt állt, és az izraeli erők ismerték a személyazonosságukat. Miközben egy házban keresett menedéket, fel tudta venni a kapcsolatot családjával és kollégáival, akik próbáltak mentőakciót szervezni a megmentésére, az újabb izraeli csapás azonban végzett vele.

A libanoni miniszterelnök szerint “bevett gyakorlatról” van szó Izrael részéről, ezért nemzetközi fórumokhoz fognak fordulni. Izrael továbbra is tagadja, hogy civileket és újságírókat vesz célba.

Idén el-Halíllal együtt már kilenc újságírót öltek meg Libanonban.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Már a termelés költségénél is olcsóbban adják a gabonát az ukrán gazdák
Vámosi Ágoston | 2026. augusztus 12. 05:44
A Fekete-tenger a világ legveszélyesebb helye: a szállítmányozás még a Hormuzi-szorosnál is kockázatosabbá vált, ezért három hete szinte teljesen leállt az ukrán tengeri kereskedelem. Az ukrajnai kikötőket bármikor elérheti egy orosz rakéta, a hatékony Patriot légvédelmi rendszerből pedig kevés van. Az orosz drónok pedig kétszer is átrepültek Ukrajna szomszédjához a múlt héten.
Nemzetközi Hatéves mélypontra süllyedt az EU-ba bejutó migránsok száma, de bármikor berobbanhat egy újabb válság
Wéber Balázs | 2026. augusztus 11. 19:06
Az illegális úton az Európai Unióba érkező bevándorlók száma 2020 óta nem volt olyan alacsony, mint az idén. Ez azonban korántsem jelenti azt, hogy Európa hátradőlhet, ahogy azt a „ceutai ostrom” is egyértelműen jelzi. Nagyító alatt ezúttal a migrációs nyomás.
Nemzetközi Ismét sikeresen vitt be csapást „Magyar” egysége Oroszországban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 17:46
Csapást mértek az ukrán erők az éjjel Oroszország Orenburgi területén egy olajfinomítóra – erősítette meg az ukrán fegyveres erők vezérkara kedden.
Nemzetközi Halálos fenyegetés és titkos gépcsere – kalandos útja volt Trumpnak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 14:07
Egy reptéri kiszolgálóautó is művelet kulcsrésze volt.
Nemzetközi Megszületett az ítélet: halál vár hazájában a Szíriát sanyargató Aszadra
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 13:06
Damaszkuszban, a korábbi államfő távollétében mondták ki a végső ítéletet.
Nemzetközi Trump szörnyű hibáról beszélt – a FIFA elnöke is érintett
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 09:19
Nem akármit mondott a botránnyal terhelt időszak közepette.
Nemzetközi Trump újabb frontot nyit: nekimegy az egészségügyi ajánlásoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 07:52
Első lépésként már alá is írt egy rendeletet ennek kapcsán.
Nemzetközi Megnyílt a föld Kolumbiában – messze száz felett az áldozatok száma
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 06:19
Egy katedrális tornya is az enyészeté lett, rendkívüli állapotot hirdettek.
Nemzetközi Putyin felpörgette a fű alatti mozgósítást
Wéber Balázs | 2026. augusztus 11. 05:39
Általános mozgósítás ugyan továbbra sincs Oroszországban, de a hatóságok rejtett és egyre durvább eszközökkel próbálják felpörgetni a toborzást a súlyos veszteségek pótlására. Kérdés, hogy ez elég lesz-e, vagy a szeptemberi választások után újabb mozgósítási hullám jön.
Nemzetközi Az orosz szankciókat kijátszó hálózatot számoltak fel a szomszédban
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 10. 19:23
Felszámolt Ausztria egy hálózatot, amelyben egy bécsi székhelyű vállalat orosz rakéták és vadászgépek hajtóműveinek gyártásához szállított berendezéseket, megsértve az Európai Unió szankcióit – közölte hétfőn az osztrák belügyminisztérium.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG