2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A raktárban dolgozók hívták fel a hadsereget.

A lengyel védelmi miniszter menesztette a támogató felügyelet vezetőjét, Artur Kępczyński vezérőrnagyot, miután kiderült, hogy a katonai aknák egy IKEA raktárában kötöttek ki – írja a Politico a lengyel Onet hírportál információira hivatkozva.

A védelmi minisztérium január 9-én tett közzé egy bejegyzést az X-en, amely szerint Kępczyński leváltásáról a védelmi miniszter döntött. A vezérőrnagy feladatai közé tartozott a logisztikai támogatási rendszer irányítása is.

A hivatalos közlemény nem részletezte a menesztés okait, de a lengyel sajtó az esetet egy 2024 júniusában történt incidenshez köti. A jelentések szerint a katonák egy szállítmány részeként több aknát nem pakoltak ki, amelyek ezután eltűntek az országban, mielőtt egy IKEA raktárban találták meg őket. A dokumentumokban téves információkat tüntettek fel a készletekről.

A probléma akkor vált nyilvánvalóvá, amikor az IKEA raktárának dolgozói felhívták a hadsereget, hogy megtudják, mikor szándékoznak elszállítani a raktárban talált aknákat.

A tavaly indított vizsgálat még tart – közölte a lengyel ügyészség. Artur Kępczyński a Politico megkeresésére nem reagált.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Gyász: meghalt a korábbi francia miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 11:28
Lionel Jospin 88 éves volt.
Nemzetközi Mindkét pilóta meghalt a New York-i reptéren, rengeteg a sérült
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 10:48
Az Air Canada gépe ütközött egy tűzoltóautóval vasárnap éjjel.
Nemzetközi Kizárják a magyar kormányt az uniós tárgyalásokról, hogy ne tájékoztathassák az oroszokat, írja a Politico
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 09:48
Nem újdonság uniós körökben, hogy a magyar kormány megosztja az információkat Moszkvával?
Nemzetközi Elmaradt a jobboldali áttörés Franciaországban
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 08:06
Egy nagyvárost sem tudtak bevenni Marine Le Penék, de így is erősítették pozícióikat?
Nemzetközi Kemény választ adott Irán Trump ultimátumára – pusztító eszkaláció jöhet
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 07:34
A teljes régióban soha nem látott pusztítás jöhet.
Nemzetközi Baloldali győzelem Szlovéniában
Privátbankár.hu | 2026. március 23. 07:09
De egyedül semelyik párt nem fog tudni kormányt alakítani.
Nemzetközi Netanjahu: az iráni rakéták az európai fővárosokat is elérhetik
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 16:11
Az Irántól négyezer kilométerre található Diego Garcia szigetcsoport irányába lőtt ki egy interkontinentális ballisztikus rakétát az ország hadserege. Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök arról beszélt: ez alapján Irán képességei megvannak ahhoz, hogy akár Európa belső részét is megtámadják.
Nemzetközi Hogyan lehet józannak maradni a vodka hazájában?
Elek Lenke | 2026. március 22. 14:39
Harcolni az alkoholizmus ellen Oroszországban szélmalomharcnak tűnik, hiszen a vodka nem italnak számít, hanem alapélelmiszernek. Bár Gorbacsov próbálta – egyebek között – italjegyek kiosztásával korlátozni a fogyasztását, nem igazán aratott nagy sikert az orosz állampolgárok körében. A közelmúltban a moszkvai önkormányzat megszavazta, hogy az eddiginél több kijózanító állomást hoz létre. Ez azonban csak látszatintézkedésnek tűnik.
Nemzetközi Ultimátumot adott Iránnak Donald Trump
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 09:58
Az olajkereskedelem szempontjából kulcsfontosságú Hormuzi-szoroson továbbra is kockázatos átkelnie a hajóknak, eközben Irán dél-izraeli célpontok ellen indította eddigi legsúlyosabb légicsapását.
Nemzetközi Tömegek tüntettek Prágában azért, hogy a cseh kormány ne kövesse Magyarország példáját
Privátbankár.hu | 2026. március 22. 08:55
A cseh kormány terve szerint a civil szervezeteknek kötelezően be kellene jelenteni, ha külföldről kapnak támogatást, és a közmédia finanszírozását is átalakítanák. Széleskörű az elégedetlenség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG