2p

Kína kihúzhatta a gyufát.

A német szövetségi kormány feltételezése szerint Kína drónokat biztosít Oroszország számára, ami súlyos következményekkel járhat. „Ennek következményei kell hogy legyenek, és lesznek is” – mondta Annalena Baerbock német külügyminiszter egy brüsszeli EU-találkozó margóján. Hozzátette, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök Ukrajna elleni támadó háborúja „Európa szabadsága elleni támadás is, és minden európai állam alapvető érdekeit érinti”.

Szombaton a Klasszis Médiához tartozó Mfor írt arról, hogy uniós diplomaták szerint az EU szankciókat kivetését tervezi kínával szemben. 

Az EU külügyi szolgálata megerősítette, hogy jelenleg vizsgálják azokat az értesüléseket, melyek szerint Kínában drónokat gyártanak oroszország Ukrajnát célzó háborújához. Egy EU-s tisztviselő a német Frankfurter Allgemeine Zeitung szerint őgy fogalmazott:

„Hírszerzési források jelentéseket küldtek arról, hogy Kínában létezik egy gyár, amely drónokat készít, és ezeket Oroszországba szállítják, ahol azokat az ukrajnai háborúban bevetik.”

A diplomaták úgy tudják, hogy a kínai dróngyártás egy Oroszország, Kína és Irán közös projektje lehet. Amennyiben a vádak igaznak bizonyulnak, az említett szankciókkal élhetnek.

Kína határozottan visszautasította a vádakat. Lin Jian, a kínai külügyminisztérium szóvivője, a brüsszeli EU-találkozó előtt kijelentette: „Kína mindig is felelősségteljes hozzáállást tanúsított a fegyverexport terén, és soha nem biztosított halálos fegyvereket a konfliktusban részt vevő feleknek.” Hozzátette, hogy a katonai célokra és kettős felhasználású drónokat szigorúan a törvényeknek megfelelően ellenőrizték. „Peking reméli, hogy bizonyos országok és személyek nem terjesztenek megalapozatlan spekulációkat Kína ellen, és nem rágalmazzák a Kínai Népköztársaságot tényszerű alap nélkül” – hangsúlyozta Lin.

Az unió korábban szankciókat vezetett be Irán ellen az Oroszországnak szállított drónok és ballisztikus rakéták miatt, amelyek érintették az iráni állami légitársaságot, az Iran Airt is. A hétfői külügyminiszteri találkozón egy újabb szankcióscsomagról tárgyaltak Iránnak szemben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Meglepetés Japánban – rosszabbra számítottak
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 13:40
Emelkedett a japán feldolgozóipari vállalatok üzleti hangulatindexe a második negyedévben.
Nemzetközi A japánok nem kérnek Donald Trump rizsájából – nincs vámalku
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 13:10
Japán nem hajlandó mezőgazdasági ágazatát feláldozni az Egyesült Államokkal folytatott vámcsökkentési tárgyalások kedvéért – közölte Akazawa Ryosei gazdasági miniszter és főtárgyaló kedden, miután Donald Trump élesen bírálta Tokiót amiatt, hogy nem importál amerikai rizst.
Nemzetközi Most egy kávézót bombáztak le Gázában – mintegy huszan meghaltak
Wéber Balázs | 2025. július 1. 12:30
Mindeközben az izraeli kormányfő bizalmasa Washingtonban tárgyal majd egy újabb tűzszünetről.
Nemzetközi Putyin drónháborújába már Észak-Korea is beszállt
Káncz Csaba | 2025. július 1. 10:12
Phenjan már nem csak emberekkel és rakétákkal látja el Moszkvát. Mélyen beágyazza magát Oroszország hadigazdaságába, több ezer munkást küld a drónipar szívébe, és átrendezi az eurázsiai erőegyensúlyt. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi A Magyarországon éhségsztrájkoló német aktivistát börtönkórházba szállíthatják
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 07:31
Maja T. éhségsztrájkja miatt súlyos állapotba került.
Nemzetközi Orbán Viktor a NATO-val „tüdőn lövetné” a magyar gazdaságot
Bózsó Péter | 2025. július 1. 06:21
A miniszterelnök korábban a gazdaságra leadott „tüdőlövésként” értékelte a megemelt hadikiadási célt, de a múlt heti NATO-csúcson feltételesen elfogadta azt.
Nemzetközi Közel 1000 halott – itt az izraeli-iráni háború mérlege
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:43
Közzétették az áldozatok számát.
Nemzetközi Putyin nem lesz boldog: meghosszabbították a szankciókat
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 15:27
Döntött az EU.
Nemzetközi Giorgia Meloni megdöbbentő húzásra készül
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 14:04
Híd, mint védelmi kiadás.
Nemzetközi Izraelieken álltak bosszút
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 12:25
Zsidó telepesek felgyújtottak egy katonai biztonsági létesítményt Ciszjordániában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG