2p

Vang Ji kínai külügyminiszter Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel közösen tartott sajtótájékoztatóján megerősítette a kínai kormány Oroszország és Ukrajna közötti tűzszünetre és a háború befejezésére vonatkozó felhívását.

"Kína támogatja, hogy megfelelő időben hívjanak össze olyan nemzetközi találkozót, amelyet Oroszország és Ukrajna is elismer, amelyen minden fél egyenlően vehet részt, és amelyen minden békés megoldást tisztességesen megvitatnak" - idézte kedden a kínai külügyminisztérium Vangot.

Szergej Lavrov és Vang Ji a közös sajtóértekezleten
Szergej Lavrov és Vang Ji a közös sajtóértekezleten
Fotó: MTI/AP/Az orosz külügyminisztérium sajtószolgálata

Vang elmondta továbbá, hogy Kína kész együttműködni Oroszországgal a két államfő által elért konszenzussal egyetértésben, hogy erősítsék a két ország fejlesztési terveinek összhangját, előmozdítva emellett a különböző területeken történő gyakorlati együttműködést.

"Kínának és Oroszországnak közösen kell fellépnie az egyoldalúság és a protekcionizmus ellen, és együtt kell dolgoznia a nemzetközi ipar és ellátási láncok stabilitásának fenntartásán" - hangsúlyozta Vang.

A Vanggal tartott találkozóját követő pekingi sajtótájékoztatón Lavrov elmondta, hogy Moszkva és Peking ellenzi az Egyesült Államok azon törekvéseit, hogy kizárólagos politikai és katonai szövetségeket hozzanak létre az ázsiai-csendes-óceáni térségben, és elutasítja a regionális biztonság aláásására irányuló kísérleteket.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi J. D. Vance fejest ugrott a kampányba Orbán Viktor újraválasztásáért
Kollár Dóra | 2026. április 7. 18:31
Évtizedek után érkezett újból amerikai alelnök Magyarországra. Nagyító alatt ezúttal az amerikai elnök budapesti látogatása. 
Nemzetközi Nem biztos, hogy Szerbiában megtartják az előrehozott választásokat
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 17:33
Aleksandar Vučić belengette, nem biztos, hogy nyáron megtörténik. 
Nemzetközi Szokatlan hatalomkoncentráció jött létre Vietnámban
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 17:15
To Lam megerősítette hatalmát az egyhangú közgyűlési szavazáson.
Nemzetközi Donald Trump hihetetlen durva fenyegetést küldött Iránnak
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 16:25
Az ameirkai elnök azt találta mondani, hogy „ma éjjel egy egész civilizáció fog kihalni, és soha többé nem tér vissza”.
Nemzetközi „Orbán megmentését célzó művelet” – mondja a Belgrádi Biztonságpolitikai Központ kutatási igazgatója
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:39
„Orbán rezsimjének megmentését célzó műveletről van szó” – véli az állítólagos vajdasági terrortámadásról a Belgrádi Biztonságpolitikai Központ kutatási igazgatója.
Nemzetközi Mélypontra zuhant a brit gazdaság az iráni háború miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:19
Meredek visszaeséssel fél éve nem mért mélypontra zuhantak a brit gazdaság aktivitási mérőszámai márciusban, mindenekelőtt az iráni háború okozta bizonytalanság és az energiahordozók drágulása miatt.
Nemzetközi Leszállt a várva várt repülőgép Budapesten az amerikai alelnökkel
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 11:43
Leszállt az amerikai alelnök különgépe, Szijjártó Péter fogadta. 
Nemzetközi Nagy a baj a légi közlekedésben, van olyan repülőtér, ahol elfogyott a kerozin
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 10:28
Brindisi repülőterén elfogyott az üzemanyag, más olasz légikikötőkben korlátozást vezettek be.
Nemzetközi Kiderült, miről fog tárgyalni Orbán Viktor az amerikai alelnökkel
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 08:30
JD Vance már repülőgépen ül, Ukrajnáról és Európáról tervez tárgyalni a magyar miniszterelnökkel. 
Nemzetközi Iráni konfliktus: Izrael egy zsinagógát is lebombázott
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 08:28
Folytatódtak a harcok a Közel-Keleten kedden hajnalban. Irán több ballisztikus rakétát lőtt ki Szaúd-Arábia és Izrael felé, az utóbbi pedig Teheránt támadta, aminek a során károk keletkeztek egyebek között egy zsinagóga épületében.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG