3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A litvánok átadnak több ezer új drónt Kijevnek.

  • Két rakétával és 66 drónnal támadta Ukrajnát péntekre virradóra az orosz hadsereg, az ukrán légvédelem 29 drónt lelőtt, legalább négy civil életét vesztette, többen megsebesültek, és néhányan a romok alatt rekedtek.
  • Az ukrán hadsereg a Donyeck megyei Toreck városának hozzávetőlegesen 40-50 százalékát tartja ellenőrzése alatt, míg a város többi részét elfoglalták az orosz erők - jelentette ki Vaszil Csincsik, a település polgármestere pénteken egy tévéműsorban. Az orosz erők elfoglalták Osztrivszke települést a donyecki régióban - közölte pénteken az orosz védelmi minisztérium.
  • Az ukrán légvédelemnek 29 drónt sikerült lelőnie az ország észak-keleti, északi és középső részén. A kijevi régió elleni dróntámadás csaknem nyolc órán át tartott, a légvédelem az összes drónt megsemmisítette – közölte Ruszlan Kravcsenko, a Kijev megyei katonai közigazgatás vezetője. A roncsok lakatlan területre zuhantak, személyi sérülés nem történt, károk nem keletkeztek.

Felderítő drónokat is gyakran használ mindkét fél
Felderítő drónokat is gyakran használ mindkét fél
Fotó: MTI/AP

  • Öt litván cég leszállította a litván és az ukrán hadsereg által igényelt új harci drónokat. Összesen 7300 darabról van szó 8 millió euró értékben. Az adagból 2300-at használhat fel a litván hadsereg és 5000-et az ukrán. Az ukránok az év végéig megkapják a drónokat - jelentette a kijevi védelmi minisztérium.
  • A jelenlegi háborús és humanitárius helyzet, a konfliktus megállítása lehetőségei, valamint az igazságos és tartós béke megteremtése volt a témája Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megbeszéléseinek a Vatikánban - közölte a szentszéki sajtóközpont pénteken. Ferenc pápa és az ukrán elnök megbeszélése harmincöt percig tartott. A Vatikán már korábban közvetítőként lépett fel nemcsak a fogolycserékben, hanem az Oroszországba hurcolt ukrán gyermekek hazatérése elősegítésében.
  • Németország jövőre 4 milliárd euró értékben szállít fegyvereket Ukrajnának - jelentette be Olaf Scholz német kancellár, mielőtt megbeszélést folytatott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Berlinben. Idén az év végéig 1,4 milliárd euró értékben szállítanak fegyvereket a megtámadott országnak, ebben az akcióban Belgium, Dánia és Norvégia is részt vesz a németek mellett. Ezek között lesznek IRIS-T és Skynex légvédelmi rendszerek, Gepard tankok, tarackok, egyéb tankok, páncélozott járművek, harci drónok, radarok és tüzérségi lőszerek.
  • A németek többsége azt szeretné, ha Olaf Scholz kancellár csaknem két év után újra párbeszédet folytatna Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – derült ki a YouGov brit közvéleménykutató csoport pénteken közölt felméréséből. A németek 59 százaléka támogatja, hogy a két vezető telefonon beszéljen egymással.
  • Az Európai Unió alapos és független vizsgálatot követel az orosz fogságban elhunyt Viktorija Roscsina ukrán újságírónő halála körülményeinek mihamarabbi tisztázására - jelentette ki az Európai Unió Külügyi Szolgálata (EEAS) szóvivője útján pénteken. Háborús bűntettnek minősítette és előre megfontolt szándékkal elkövetett gyilkossággal súlyosbította a vádat az ukrán főügyészség abban az eljárásban, amelyet Viktorija Roscsinának, az Ukrajinszka Pravda külső munkatársának Oroszországban történt halála miatt indított - közölte az ügyészi hivatal pénteken a Telegramon.

(Ukrinform/UNN/MTI)

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump húzása miatt a WHO komoly karcsúsításra kényszerül
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 19:52
Csökkentik a személyi kifizetéseket, lefelezik a vezetőséget, irodákat zárnak be.
Nemzetközi Vegyi robbanás Sevilla közelében, több tízezeren nem mehetnek ki az utcára
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 19:14
Mintegy 80 ezer ember nem mehet ki a szabadba a dél-spanyolországi Sevilla közelében található Alcalá de Guadaíra településen, ahol egy vegyiüzemben történt robbanást követően mérgező gázok kerülhettek a levegőbe szerdán.
Nemzetközi Emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 17:13
Az Egyesült Államokban emelkedett a 30 éves jelzáloghitelek kamata a május 9-én záródott héten – közölte az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America – MBA) szerdán.
Nemzetközi Megvan a spanyol és portugál nagy áramkimaradás indoka?
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 16:45
Spanyolország energiaügyi minisztere szerint a granadai alállomáson történt hirtelen áramtermelés-kiesés, majd másodpercekkel később a badajozi és sevillai meghibásodások okozták az április 28-i példátlan áramszünetet Spanyolországban és Portugáliában.
Nemzetközi RMDSZ: Orbán Viktor fotóját használják a román kampányban
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 16:15
Orbán fotójával kampányol a román elnökjelölt, óriási a felháborodás.
Nemzetközi Félszáz ember meghalt egy izraeli légicsapásban
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 15:51
Keddről szerdára legalább 48 palesztin vesztette életét egy Észak-Gázát ért izraeli légicsapás-sorozatban.
Nemzetközi Friedrich Merz: „Új önkéntes katonai szolgálatot vezetünk be”
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 15:29
A német parlamentben megtartott első teljes beszédében Friedrich Merz új kancellár először felvázolta a Németország előtt álló hatalmas kihívások egy részét, majd nagyon gyorsan Ukrajnára terelődött a szó .
Nemzetközi Tovább titkolja Moszkva, hogy találkozik-e Putyin Zelenszkijjel – szerda este lehullhat a lepel
Wéber Balázs | 2025. május 14. 15:10
Putyin és Zelenszkij mintegy öt és fél évvel ezelőtt találkozott utoljára egymással. Csütörtökön viszont ismét egy asztalhoz ülhetnek Isztambulban – hogy ez megtörténik-e, az már csak az orosz elnökön múlik. Egy orosz forrás szerint a delegáció összetételét szerda este hozhatják nyilvánosságra. Ha Putyin igent mond, akkor Trump is elrepül a török fővárosba.
Nemzetközi Lemondott a miniszterelnök – Peruban
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 14:47
Órákkal azelőtt lemondott Peru miniszterelnöke, Gustavo Adrianzén, hogy bizalmatlansági szavazásra került volna sor a kongresszusban.
Nemzetközi Az Európai Unió elfogadta a 17. orosz szankciócsomagot
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 13:52
Vlagyimir Putyin nem ment bele a tűzszünetbe, az Európai Unió beváltotta a fenyegetését. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG