2p

Az Egyesült Államok a viszonosságra hivatkozva „tipikus, egyoldalú, protekcionista gazdasági hegemóniát” gyakorol, feláldozza más országok érdekeit saját önző céljainak érdekében, ami súlyosan aláássa a normális gazdasági és kereskedelmi rendet – közölte a kínai külügyminisztérium hétfőn.

„A vámok válogatás nélküli alkalmazása az Egyesült Államok részéről egyenlő azzal, hogy megfosztja az országokat, különösen a globális dél országait a fejlődéshez való joguktól”
– mondta Lin Csien, a pekingi külügyminisztérium szóvivője.

Lin a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) adataira hivatkozva elmondta, hogy Washington politikája minden országban tovább növeli majd a gazdagok és a szegények közötti szakadékot, és a kevésbé fejlett országok szenvedik el a hatásukat leginkább – fogalmazott.

„Az +Amerika az első+ politika és ennek a nemzetközi szabályok fölé helyezése súlyosan árt a globális termelés és az ellátási láncok stabilitásának, aláássa a WTO diszkriminációra vonatkozó elvét, a normális nemzetközi gazdasági és kereskedelmi rendet, valamint az ENSZ 2030-ig szóló fenntartható fejlődési programjának a megvalósítására irányuló erőfeszítéseket” – jelentette ki.

Li Csien nem kertelt
Li Csien nem kertelt
Fotó: MTI/EPA/Jessica Lee

„A nyomásgyakorlás és a fenyegetés nem a Kínával való megegyezés módja. Kína határozottan meg fogja védeni jogasit és érdekeit” – tette hozzá a szóvivő.

Kína a múlt héten jelentette be, hogy 34 százalékig terjedő viszontvámokat vet ki az amerikai importtermékekre és a vámok ügyében eljárást indít a WTO-nál, miután Donald Trump amerikai elnök a korábban kivetett 20 százalékos vámon felül további 34 százalékos vámot szabott ki a Kínából érkező importra.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Futball-vb: Komoly meglepetések az esti meccseken
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 06:28
Az egyiptomi válogatott megszerezte története első győzelmét a labdarúgó-világbajnokságokon, Új-Zélandot múlták felül. Belgium sem bírt Iránnal, és döntetlen lett az Uruguay – Zöld-fok Köztársaság meccs is. A spanyolok hozták a kötelezőt, nagy gólaránnyal nyertek Szaúd-Arábia ellen.
Nemzetközi Mit árulnak el a világbajnokság futballistáinak tetoválásai?
Kormos Olga | 2026. június 21. 17:08
Ahogy a 2026-os FIFA-világbajnokság 2026. június 11-én elkezdődött, a hírcsatornák és közösségi média csatornák tele vannak futballisták képeivel. Sokaknak épp a tetoválásaikon akad meg a szeme. 
Nemzetközi Orbán Anita az osztrák sajtónak is beszélt az iratmegsemmisítésekről
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 16:36
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.
Nemzetközi A lengyel-ukrán kapcsolatok rossz irányban haladnak?
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 15:47
A helyzet eszkalálódása Oroszországnak kedvez.
Nemzetközi Üzenet a Kremlből: Moszkva győzni akar!
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 14:54
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerint az Unió csak időpt akar nyerni.
Nemzetközi Bejelenti távozását Keir Starmer miniszterelnök?
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 14:05
Egybehangzó vasárnapi brit sajtóértesülések szerint a jövő héten várhatóan bejelenti távozási szándékát Keir Starmer miniszterelnök.
Nemzetközi Az oroszok váratlanul leállították a üzemanyag-kereskedelmet a Krímben
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 13:15
Üzemanyagot kizárólag azoknak az állami szerveknek adnak ki, amelyek a régió létfenntartásáról és biztonságáról gondoskodnak.
Nemzetközi Nemzetközi pénzügyi szürkelistára került Bosznia-Hercegovina
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 10:59
 A döntés nyomán szigorúbb ellenőrzésre, lassabb átutalásokra és drágább banki szolgáltatásokra lehet számítani.
Nemzetközi Feszült légkörben kezdődnek az iráni-amerikai tárgyalások Svájcban
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 09:05
Az amerikai delegációt JD Vance alelnök, Steve Witkoff különmegbízott és Jared Kushner képviseli.
Nemzetközi JD Vance amerikai alelnök mégis elutazott Svájcba
Privátbankár.hu | 2026. június 21. 08:06
Elutazott Genfbe JD Vance amerikai alelnök szombaton, hogy bekapcsolódjon az Iránnal kezdődő tárgyalásokba.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG