2p

Februárban az előző év azonos hónapjának adataihoz képest két százalékkal több, 75 445 nem uniós állampolgár nyújtott be első alkalommal nemzetközi védelem iránti kérelmet az Európai Unió valamely tagállamában- közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat kedden.

A februári menekültügyi adatokat tartalmazó jelentés szerint a vizsgált hónapban hétezer volt azon nem uniós állampolgárságú menedékkérők száma, akik korábbi elutasítást követően ismételten benyújtották a kérelmüket, ez 7 százalékkal haladja meg a tavaly februárit (6540).

A kérelmezők februári száma valamelyest elmarad az idén januáritól (85 855). Az előző hónapokhoz hasonlóan februárban is a szíriaiak alkották a menedékkérők legnagyobb csoportját (10 465), őket az afgán (6950) állampolgárságúak követték, megelőzve a venezuelaiakat (5800).

Menedékkérők a görög-észak-macedón határon (Korábbi felvétel)
Menedékkérők a görög-észak-macedón határon (Korábbi felvétel)
Fotó: Depositphotos

A menedékkérelmek 75 százalékát négy uniós országban, Németországban (19 490), Spanyolországban (13 600), Olaszországban (13 345) és Franciaországban (10 205) nyújtották be.

Az EU egészében százezer emberre februárban 16,8 olyan menedékkérő jutott, aki első alkalommal kért menedéket. Arányuk Cipruson (87,1) és Görögországban (52,5) volt a legmagasabb.

A vizsgált hónapban 2555 felnőtt kísérő nélküli kiskorú fordult a hatóságokhoz nemzetközi védelemért az Európai Unió valamely tagállamában, számuk decemberben 2315, januárban 2655 volt. A kiskorúak legtöbbje szíriai (710), afgán (470), egyiptomi (145), szomáliai (135) és guineai (110) volt. Közülük a legtöbben Németországba (1025), Hollandiába (385), Spanyolországba (240), Görögországba (215) és Olaszországba (190) érkeztek - tájékoztatott az uniós statisztikai hivatal.

(MTI) 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Volodimir Zelenszkij Madridban vett fordulatot
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 19:51
Ukrajna megpróbálja „újraaktiválni” a diplomáciai folyamatot az Oroszországgal folytatott háború lezárása érdekében – jelentette ki az ukrán elnök vendéglátójánál.
Nemzetközi Fizikai kényszerrel akadályozták meg az ukrán parlamentben két miniszter menesztését
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 18:58
Petro Porosenko ellenzéki pártja kedden fizikailag megakadályozta, hogy a törvényhozók szavazzanak két miniszter menesztéséről egy korrupciós vizsgálat miatt, és ehelyett a teljes kormány leváltását követelte.
Nemzetközi Az ENSZ-szavazás után Netanjahu a Hamász régióból való kiszorítására szólított fel
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 16:45
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök kedden arra szólított fel, hogy a Hamászt távolítsák el a térségből, egy nappal azután, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa jóváhagyta Donald Trump háború lezárására vonatkozó tervét, amely amnesztiát ajánl az iszlamista palesztin szervezet tagjainak.
Nemzetközi Oroszország-szakértő ügyvivő érkezik az amerikai nagykövetségre Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 15:15
A karrierdiplomata, magyar nyelvet is tanult Caroline Savage lesz a nagykövet-helyettes új ügyvivő.
Nemzetközi Két ukrán férfit gyanúsítanak a lengyelországi vasúti szabotázsakciók ügyében
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 14:20
Donald Tusk lengyel miniszterelnök a parlamentben közölte, hogy a hétvégi vasúti szabotázscselekményeket vizsgáló hatóságok két gyanúsítottat azonosítottak.
Nemzetközi Leáll a vízszolgáltatás Gáza mintegy felén
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 13:21
Leállította szolgáltatásait Gáza egyik vízszolgáltató cége, miután egyik munkatársukat lefogta a Hamász.
Nemzetközi Olaszország megerősítette támogatását Ukrajnának
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 12:42
A Sergio Mattarella államfő vezette legfelsőbb biztonsági tanács megerősítette Olaszország teljes mértékű támogatását Ukrajna mellett, és engedélyezte a tizenkettedik fegyverszállítmány elindítását a háborús országba – összegezte a hétfő esti ülést az államfői palota közleményben kedden.  
Nemzetközi Halálos áldozatot szedett az éjszakai orosz dróntámadás
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 11:09
Az orosz hadsereg négy Iszkander típusú ballisztikus rakétával és 114 csapásmérő, valamint álcadrónnal támadott ukrajnai célpontokat keddre virradóra, az eddigi adatok szerint egy ember meghalt, több mint tízen megsebesültek, és infrastrukturális létesítmények rongálódtak meg – közölte az ukrán légierő, valamint a Harkiv és a Dnyipropetrovszk megyei kormányzó.
Nemzetközi Kommunista a szélsőjobboldali ellen: Chile az elnökválasztás második fordulójára készül
Bózsó Péter | 2025. november 18. 10:11
Az elnökválasztás a decemberi második fordulóban dől el, miután a vasárnapi első fordulóban egyik jelölt sem szerzett abszolút többséget.
Nemzetközi Súlyos csapások Ukrajnában, megsérült két hőerőmű
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 09:59
Két hőerőműben is károkat okoztak az ukrán támadások az éjszaka folyamán a donyecki régióban – közölte Gyenyisz Pusilin, az orosz ellenőrzésű „Donyecki Népköztársaság” vezetője kedden a Telegram-csatornáján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG