2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Ezek történtek az orosz–ukrán háború 768. napján.

  • Oroszország megtámadta a Harkivi területen fekvő Vovcsanszk városát, megsebesítettek egy 27 éves nőt.
  • Az orosz olajfinomítók elleni ukrán támadások közel öthavi csúcsra emelik a nyersolaj árát.

Tavaly november óta nem volt ilyen drága a kőolaj
Tavaly november óta nem volt ilyen drága a kőolaj
Fotó: EPA / MAXIM SHIPENKOV

  • Irán a múlt hónapban Moszkva közelében történt terrortámadás előtt figyelmeztette Oroszországot egy nagyszabású „terrorista akció” lehetőségéről. Három forrás is elmondta a Reutersnek, hogy Irán – amely diplomáciai szövetséges – megosztotta Oroszországgal a közelgő támadásról szóló értesüléseket.
  • Stéphane Séjourné biztonsági kérdésekről, és ezen belül az ukrajnai háborúról szólva pekingi tárgyalásai során elmondta: Franciaországot aggasztja az a lehetőség, hogy Észak-Korea ballisztikus rakétákat szállít Oroszországnak a háborújához.
  • Egy orosz bíróság hétfőn meghosszabbította Alsu Kurmaseva amerikai–orosz újságírónő előzetes letartóztatását, akire munkaadója szerint 15 év börtön vár „hamis információk terjesztésének” vádjával. Kurmaseva 2022-ben egy könyvet szerkesztett „Nemet mondani a háborúra” címmel, amely interjúk és történetek gyűjteménye volt olyan oroszoktól, akik ellenzik Moszkva Ukrajna elleni hadjáratát. Munkaadója „felháborítónak” nevezte bebörtönzését, és azt mondta, hogy „egyszerűen azért zárták be, mert amerikai útlevéllel rendelkezik”.

(MTI, The Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Magyar Péter bejelentette: mégsem lépünk ki a Nemzetközi Büntetőbíróságból
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 16:39
A Tisza Párt elnöke korábban meghívta Benjamin Netanjahut az október 23-ai ünnepségre, hétfőn viszont arról beszélt, Magyarország a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) tagja marad. Ha valóban így lesz, Netanjahut kötelező lenne letartóztatni, amint Magyarországra lép.
Nemzetközi ENSZ: naponta 47 palesztin nő és lánygyerek vesztette életét a gázai háborúban
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:36
A nők egyenjogúságáért küzdő ENSZ-ügynökség arra is figyelmeztetett, hogy a vérontás a tűzszünet ellenére is folytatódik.
Nemzetközi Mi történik megint? Fortyog a tenger Hormuznál kalózkodás és lefoglalt hajó miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 11:02
Konténerhajót tartóztattak fel, majd foglaltak le az amerikaiak, több se kellett Iránnak.
Nemzetközi Putyin örömére: oroszbarát politikus győzhetett a bolgároknál
Privátbankár.hu | 2026. április 20. 07:58
A korábbinál nagyobb részvétel mellett zajlott a voksolás.
Nemzetközi Micsoda karrier! KGB-ügynökből üzleti coach
Elek Lenke | 2026. április 19. 17:34
Jelena Sztanyiszlavovna Vavilova, a Külügyi Hírszerző Szolgálat, a KGB nyugalmazott ezredese a félelmetes hírű szervezetben szerzett tapasztalatait hasznosítja az üzleti életben.
Nemzetközi Fordít egyet a cseh külpolitika irányán Andrej Babis
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 16:34
Le az elvekkel, éljen a pragmatizmus!
Nemzetközi Bulgáriában is az „oligarchikus kormányzási modell” a választások tétje – öt éven belül nyolcadszor
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:38
Ezzel kampányol a legesélyesebb párt, a sokadig előrehozott választást tartják vasárnap a balkáni országban.
Nemzetközi Kezd tényleg bepöccenni Trump Irán miatt – vasárnap újabb fenyegetést intézett
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 15:18
Ha nincs megállapodás, akkor visszatér a középkorba visszabombázás forgatókönyvéhez.
Nemzetközi Eddig nem látott szögből kapták le az új amerikai csodabombázót – vannak furcsa részletek
Litván Dániel | 2026. április 19. 14:31
Már megint valami nagyot gurítottak az amerikai mérnökök? Nem véletlen, hogy eddig ebből a szögből nem láthattuk a B-21-et.
Nemzetközi Irán szerint messze van a megállapodás az Egyesült Államokkal
Privátbankár.hu | 2026. április 19. 11:24
Előrehaladás van a tárgyalásokon, de a vége még messze.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG