2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Terrorizmus támogatásáért két és fél év szabadságvesztésre ítéltek Nagy-Britanniában Piotr Kucharskit, aki aki a Wagner-csoport zsoldosának adta ki magát és az ukrajnai harcokban való állítólagos részvételével dicsekedett.

Terrorizmus támogatásáért két és fél év szabadságvesztésre ítéltek Nagy-Britanniában egy lengyel állampolgárt, aki a Wagner-csoport zsoldosának adta ki magát és az ukrajnai harcokban való állítólagos részvételével dicsekedett. A BBC beszámolója szerint a 49 éves Piotr Kucharski tavaly októberi őrizetbe vétele előtt építőmunkásként dolgozott. Elmondása szerint hajdanán az orosz hadsereg félkatonai szervezete, a Wagner-csoport zsoldosaként harcolt Ukrajnában. A férfi elfogása utáni hónapban Nagy-Britanniában terrorszervezetnek nyilvánították a Wagner-csoportot.

Kucharskit egy viking történelmet felelevenítő eseményen vették őrizetbe, ahol Wagner-jelképekkel díszített katonai egyenruhában jelent meg. A rendőrség azután avatkozott közbe, hogy a férfi agresszívan viselkedett, fenyegetően egy tőrt szegezett a nézőknek, és kezével egy „torokmetsző mozdulatot” is tett.

Az ügyészek közlése szerint a pénteken elítélt férfi az eseményen rendkívül nyíltan beszélt a Wagner-szervezetben szerzett élményeiről, ezeket a történeteket a közösségi médiában és privát üzenetek formájában is előszeretettel osztotta meg.

Augusztusban bűnösnek vallotta magát, azonban arra hivatkozott, hogy a Wagner-jelképeket és az egyenruhát ő vásárolta meg, és ezek viseletével reakciókat akart kiváltani a viking eseményen részvevő emberekből, jól tudván, hogy Nagy-Britanniában „megoszlanak a vélemények az orosz–ukrán háborúról”. Otthonában a Mein Kampf egy példányát, Hitler-képet és egyéb fasiszta jelképeket is tartott.

A Wagner-csoportot terroristaszervezetté nyilvánították a britek
A Wagner-csoportot terroristaszervezetté nyilvánították a britek
Fotó: Twitter

A brit terrorelhárítás szerint nincs arra utaló bizonyíték, hogy a férfi valaha is a Wagner-csoport zsoldosa lett volna, ugyanez vonatkozik ukrajnai tartózkodására. Azzal azonban, hogy a fegyveres csoport zsoldosának adta ki magát, megsértette a terrorellenes törvényeket. Késsel való fenyegetőzéssel, szélsőséges nézeteinek hirdetésével és a terrorcsoport megemlítésével pedig félelmet keltett másokban – közölte az angol-walesi főügyészség (CPS).

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Trump határidőt adott Iránnak a megállapodásra
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 20:08
Tíz napon belül eldől, meg tud-e állapodni az Egyesült Államok és Irán vezetése, vagy katonai beavatkozás lesz – erről beszélt a Béketanács első ülésén Donald Trump. Az amerikai hadsereg megerősítette a jelenlétét a térségben. 
Nemzetközi Magyar munkások kaptak szénmonoxid-mérgezést Ausztriában, egyikük meghalt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 19:40
Két magyar acélgyári munkás kapott szén-monoxid mérgezést a stájerországi Leoben-Donawitzban. A 26 éves férfi meghalt, 20 éves munkatársa kritikus állapotban van.
Nemzetközi A CIA ügynökeivel is találkozhatott az Északi Áramlat felrobbantásának kitervelője
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 14:36
Az amerikai hírszerzés előre tudhatott a szabotázsakcióról, sőt, eleinte anyagilag is támogatták volna. Később viszont hiába próbálták megakadályozni. 
Nemzetközi A volt dél-koreai elnököt Jun Szogjol életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 14:12
Egy dél-koreai bíróság csütörtökön életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte a korábbi államfőt, amiért 2024 decemberében – sikertelen kísérlete során, hogy statárium alá helyezze az országot – felkelést szervezett.
Nemzetközi Őrizetbe vették Andrew Mountbatten-Windsort, a korábbi András herceget
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 11:40
A brit király testvérét hivatali visszaéléssel gyanúsítják az Epstein-ügyben viselt dolgai miatt.
Nemzetközi Irán csütörtökön rakétagyakorlatot tart, részben lezárja légterét
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:20
Irán közleményt adott ki a pilótáknak, miszerint csütörtökön hajnalban és délelőtt rakétaindításokat tervez déli területein, közölte az Egyesült Államok Szövetségi Légügyi Hivatalának weboldala szerdán.
Nemzetközi Az Egyesült Államok szabadságportált tervez az európai hatósági online tiltások megkerülésére
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 06:30
Az amerikai külügyminisztérium egy olyan online portált fejleszt, amely lehetővé tenné, hogy Európában és más térségekben élők hozzáférjenek a saját kormányaik által betiltott tartalmakhoz – köztük állítólagos gyűlöletbeszédhez és terrorista propagandához –, három, a tervet ismerő forrás szerint.
Nemzetközi Nem lelkesednek az uniós államok a Béketanácsért – az egyik kivétel Magyarország
Bózsó Péter | 2026. február 19. 05:46
Az amerikai elnök úgynevezett Béketanácsa február 19-én alakul meg Washingtonban. A Fehér Házban nagyok az elvárások, Trump szerint az ülésen ötmilliárd dollárnyi Gázának szánt humanitárius és újjáépítési segélyt fognak bejelenteni. Úgy véli, hogy a Béketanácsnak korlátlan lehetőségei vannak – az EU-tagállamok azonban általában nem lelkesednek az új szervezetért. Közülük csak Magyarország és Bulgária jelezte, hogy teljes mértékben csatlakozna hozzá.
Nemzetközi Csak napok kérdése, és háborút indít Trump Irán ellen?
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:51
A Trump-kormányzat közel áll ahhoz, hogy a következő hetekben nagyszabású háborút indítson Iránnal szemben – erről értesült az Axios. 
Nemzetközi Van egy kis jogi zűr Magyarország részvételével a Béketanácsban
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:35
Jogilag jóvá kellett volna hagynia a parlamentnek a Béketanácshoz való csatlakozást, de ez még nem történt meg, miközben Orbán Viktor Washingtonba tart. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG