2p

A Londoni tőzsde adatai alapján a világ második legnépesebb országát júliusban egy olajban gazdag ország követte.

Júliusban Kína és Szaúd-Arábia volt az orosz tengeri fűtőolaj és vákuumgázolaj exportjának fő célországa a londoni tőzsde (LSEG) pénteki adatai alapján. Ezen orosz olajok tengeri szállítású exportja a múlt hónapban 7 százalékkal nőtt júniushoz képest, mintegy 4,05 millió tonnára, amely növekedéshez hozzájárult az orosz finomítók szezonális karbantartásának befejezése is — írja a Reuters.

Ugyanakkor, iparági forrásokból származó adatokon alapuló számítás szerint Oroszország 2,5 millió tonnás offline elsődleges olajfinomító kapacitása júliusban mintegy 44 százalékkal maradt el a júniusi szinttől.

Amióta 2023 februárjában életbe lépett az Európai Unió teljes embargója az orosz olajtermékekre, Oroszország fűtőolaj- és vákuumgázolaj szállításának fő célpontja Ázsia országai lettek. Júliusban az orosz kikötőkből Kínába irányuló közvetlen szállítmányok havi 18 százalékkal, 0,7 millió tonnára emelkedtek.

Át is rakodhatnak
Át is rakodhatnak
Fotó: Depositphotos

A Szaúd-Arábiába irányuló szállítások júniushoz képest csaknem megduplázódtak, 0,7 millió tonnára, főként erőműveknek szánták a forró nyári szezonban, amikor az energiafogyasztás tetőzik.

A szállítások Indiába júliusban 7 százalékkal, 0,48 millió tonnára csökkentek, míg az Emirátusokba szállított „piszkos" olajtermékek mennyisége 200 ezer tonnáról 320 ezer tonnára, Törökországba pedig 95500 tonnáról 264 ezer tonnára emelkedett.

Az orosz csendes-óceáni kikötőkből Dél-Koreába irányuló fűtőolaj export 118 ezer tonnára nőtt a júniusi 36 200 tonnáról.

Az orosz kikötőkben júliusban berakott mintegy 295 ezer tonna vákuumgázolajat és fűtőolajat hajóról hajóra rakodták át Görögország és Málta közelében. A legtöbb ilyen rakomány Ázsiába kerül – közölték piaci források.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Meghalt Muhammad Szinvár
Privátbankár.hu | 2025. június 1. 12:25
Az iszlamista Hamász terrorszervezet katonai szárnyának vezetője.
Nemzetközi Robbanás Oroszországban, terrorcselekmény történt?
Privátbankár.hu | 2025. június 1. 11:39
Hidakat robbantottak fel az Ukrajnával határos oroszországi brjanszki és kurszki régióban, ami emberek sérülését és halálát okozta – közölte vasárnap az orosz Nyomozó Bizottság (SZK).
Nemzetközi Nyert a PSG, 130 embert tartóztattak le Párizsban
Privátbankár.hu | 2025. június 1. 10:59
Rongálásokba, összecsapásokba torkollt a Paris Saint-Germain szurkolóinak ünneplése szombat este a francia fővárosban, miután csapatuk legyőzte az Intert a Bajnokok Ligája döntőjében.
Nemzetközi Legalább 26 halott egy gázai segélyközpont elleni támadásban
Privátbankár.hu | 2025. június 1. 10:10
Több mint százra teszik a sebesültek számát.
Nemzetközi Hiába keménykedik, nem hisznek az amerikai védelmi miniszternek
Káncz Csaba | 2025. június 1. 09:32
Bármilyen kemény beszédet is mondott az amerikai védelmi miniszter Szingapúrban, a főnöke tettei számítanak igazán Ázsiában. A térségben azt tekintik döntőnek, hogy az USA Nemzetbiztonsági Tanácsában a Kína-héjákat – mint például Mike Waltz és Alex Wong – elmozdították a posztjukról. Káncz Csaba jegyzete.
Nemzetközi A román után a lengyel elnökválasztáson is elbukik ma Orbán Viktor szövetségese?
Privátbankár.hu | 2025. június 1. 08:41
Megkezdődött vasárnap reggel az elnökválasztás második fordulója Lengyelországban.
Nemzetközi Boszorkányüldözés a gyermekvédelem apropóján
Elek Lenke | 2025. május 31. 17:10
Az orosz Állami Duma egy sor olyan film és könyv betiltására készül, amelyek – mint mondják – kívülről és belülről romboló hatással lehetnek a gyerekekre.
Nemzetközi 150-en meghaltak a nigériai áradásokban
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 16:35
Több mint 3000 ember kényszerült elhagyni otthonát, miután a heves esőzések áradásokat okoztak a Niger állambeli Mokwa piacvárosban.
Nemzetközi Ismét ellenzéki politikusokat zártak be Isztambulban
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 15:26
A török hatóságok szombaton újabb ellenzéki párttagok őrizetbe vételét rendelték el Isztambulban, és házkutatásokat tartottak ellenzéki vezetésű önkormányzatoknál – jelentette az állami média.
Nemzetközi Kétséges, hogy igaz-e, amit a kínai sárkányrepülős állít
Privátbankár.hu | 2025. május 31. 14:32
Peng Yujiang azt állítja, hogy a feláramlás majdnem olyan magasra repítette, mint a Mount Everest, de a repülési videók egyes részei mesterséges intelligencia által generáltnak tűnnek.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG