2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A panamai kormány aggasztónak nevezte az ENSZ-főtitkárnak küldött és kedden este nyilvánosságra került levelében Donald Trump amerikai elnöknek a Panama-csatornával kapcsolatos kijelentéseit.

A Panama ENSZ-nagykövetsége által António Guterresnek címzett és a panamai kormány által a sajtóhoz is eljuttatott levélben azt kérik a főtitkártól, hogy tolmácsolja a közép-amerikai ország aggodalmát az ENSZ Biztonsági Tanácsának. A levélben emellett leszögezik, egyetlen ország sem avatkozhat bele Panama belügyeibe. Beiktatási beszédében Trump hétfőn leszögezte: „az Egyesült Államok vissza fogja venni a Panama-csatornát”. „Ténylegesen Kína működteti a Panama-csatornát, márpedig mi nem Kínának, hanem Panamának engedtük át az ellenőrzést, és most visszavesszük” – hangsúlyozta akkor Trump. Ricaurte Vásquez, a csatorna irányításáért felelős vezető nem sokkal korábban cáfolta, hogy a csatornát Kína ellenőrizné és azt hangoztatta, hogy az átkelésnél minden ország azonos elbánásban részesül.

A csatorna két végpontján fekvő balboai és cristóbali kikötőt egy kínai érdekeltségű cég, a világ egyik legnagyobb kikötőüzemeltetőjének számító Hutchison Ports működteti koncessziós megállapodás alapján.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Ötnapos sztrájk kezdődik a belga vasúttársaságnál
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 17:10
A tárgyalások folytatódjanak a szövetségi kormánnyal.
Nemzetközi Leépít a Deutsche Bank, jön a mesterséges intelligencia
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 16:10
Mintegy száz telephelyet zárnak be.
Nemzetközi Új világrend: Trump vámjai túl nagyok a Volkswagennek
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 13:15
Új befektetés nem lenne rentábilis.
Nemzetközi Százezrek maradtak áram nélkül az USA-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 12:17
Több mint négyezer repülőjáratot töröltek.
Nemzetközi Megakadt a szaúdi megaprojekt, nem lehet síelni a suvatagban?
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 11:20
Elhalasztották a téli játékokat.
Nemzetközi Ágyútölteléknek használja Oroszország a külföldi harcosait
Kormos Olga | 2026. január 25. 10:34
Egyre csökken a behívható orosz katonák száma, ezért felgyorsultak a Kreml külföldi toborzási akciói. Ám a január elején vírusként terjedő videók szerint – ahol orosz tisztek bántalmaznak afrikai újoncokat – Vlagyimir Putyin hadserege „eldobhatónak” tekinti a külföldi katonákat.
Nemzetközi Kell majd az útlevél a Budapest-Belgrád vasútvonalon
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 10:05
Személyforgalom esetén a határellenőrzést Magyarországon, Kelebián végzik.
Nemzetközi Nem csaptak egymás tenyerébe az orosz-ukrán tárgyalások második napján
Privátbankár.hu | 2026. január 25. 08:16
Következő vasárnap folytatják a tárgyalást.
Nemzetközi Napokon belül kitörhet a polgárháború az Egyesült Államokban? Tudósok szerint igen
Litván Dániel | 2026. január 25. 06:01
Trump a hadsereg bevetését fontolgatja, a minnesotai vezetők pedig a Nemzeti Gárdát vezényelhetik ki a városban kialakult helyzet miatt. De mi van akkor, ha szembekerülnek egymással az állami és szövetségi fegyveres erők? 
Nemzetközi Washington azt ígéri, hogy kulcsszereplő marad a NATO-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 16:51
Ugyanakkor készen áll arra, hogy „határozott cselekvéssel”, érzékelhető módon érvényesítse az amerikai érdeket, olvasható az új védelmi stratégiában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG